I Przełajowy Rajd Policjantów w Bielsku-Białej [zdjęcia]

ZP/mat.policji
Blisko 40 policjantów z bielskiej komendy i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji rywalizowało o tytuł najlepszego zawodnika I Przełajowego Rajdu Rowerowego o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej. Zawody odbyły się 3 września na terenie „Starej Prochowni” w Międzyrzeczu Górnym. Zwyciężył st.asp. Marcin Nikiel.

Zawodnicy musieli pokonać 10 kilometrową trasę wytyczoną po naturalnej nawierzchni oraz ścieżkach, gdzie suma przewyższeń okrążenia wynosiła około 200 metrów. Wśród 40 zawodników, którzy stawili się na starcie rajdu znalazły się 2 policjantki z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Zawodnicy, startujący w różnych kategoriach wiekowych, reprezentowali wysoki poziom.

Na mecie rajdu bezkonkurencyjny okazał się asp. Marcin Nikiel z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą (z czasem 27,35). II miejsce zajął st.sierż. Łukasz Gąsiorek z SPPP (28,24). Na III pozycji uplasował się sierż. Marek Chrapkiewicz z Wydziału Prewencji (29,19).

Wśród kobiet triumfowała st.asp. Dominika Kwak, która w klasyfikacji ogólnej zajęła bardzo wysoką VI lokatę (z czasem 30,40), pokonując swoją koleżankę sierż.szt. Katarzynę Omyłę.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)