III Otwarte Mistrzostwa Śląska w Karate Dzieci i Młodzieży

(net)
Klub Sportowy Bushi był organizatorem III Otwartych Mistrzostw Śląska w Karate Dzieci i Młodzieży 2005, przeprowadzonych w sobotę w hali przy ul. Bratków.

Klub Sportowy Bushi był organizatorem III Otwartych Mistrzostw Śląska w Karate Dzieci i Młodzieży 2005, przeprowadzonych w sobotę w hali przy ul. Bratków. Zawody Shotokan zostały rozegrane w kata indywidualnym i drużynowym oraz w kumite.

Wystartowało 162 zawodników z 10 klubów z całej Polski, m.in. z Opola, Legnicy, Rajczy, Dąbrowy Górniczej, Prudnika, Zawadzkiego, Cieszyna, Żywca i dwa kluby z Bielska-Białej. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Jaworski (z uprawnieniami międzynarodowymi), przedstawiciel Polskiego Związku Karate.
Młodzi bielscy zawodnicy z Klubu Sportowego Bushi oraz Klubu Sportów Azjatyckich Atemi zdobyli łącznie 15 medali. Siedem z nich wywalczyli zawodnicy z KS Bushi. W kata indywidualnym chłopców w swoich kategoriach Jakub Kułaga zdobył srebro, Andrzej Sadlik brąz. Wśród dziewcząt Marta Pastwa wywalczyła brąz. W kata drużynowym Bushi zdobyło 2 medale srebrne i 2 brązowe.

Pozostałe medale dla Bielska wywalczyli zawodnicy z klubu Atemi: Jakub Jaworski (brąz), Mateusz Tomiczek (złoto), Dawid Zorn (brąz), Karolina Ścieszka (złoto), Mateusz Adamowski (brąz), Mateusz Pysz (brąz), Jakub Migdałek (brąz). Klub zdobył też 1 miejsce w kata drużynowym dziewcząt.