Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Izby wytrzeźwień w woj. śląskim - nie chcesz się tam znaleźć! Ile za nocleg? Po zobaczeniu CENY... można wytrzeźwieć!

zal/M. Jaracz
Cena za pobyt (aż do wytrzeźwienia): 315 zł
Cena za pobyt (aż do wytrzeźwienia): 315 zł Zdjęcie ilustracyjne z archiwum NaszeMiasto.pl
Poseł PiS Przemysław Czarnecki trafił na izbę wytrzeźwień kilka dni temu po tym, gdy został znaleziony pijany w okolicach jednego z przystanków autobusowych. Jarosław Kaczyński zawiesił go w prawach członka partii. Cóż... Przynajmniej zgodzimy się wszyscy, że izba wytrzeźwień to miejsce, które zdecydowanie każdy z nas wolałby omijać szerokim łukiem. Cena za nocleg... jest tam niemal równa cenie za pokój w dobrym hotelu. Sprawdziliśmy jak wyglądają i ile kosztują izby wytrzeźwień w woj. śląskim. Ceny - robią wtrażenie!

Przygotowaliśmy galerię "wytrzeźwiałek" z terenu woj. śląskiego i innych województw. Oto zdjęcia ku przestrodze. Życzymy, żebyście nigdy nie spędzili tam nocy.

W galerii poniżej sprawdzisz również, ile kosztuje izby wytrzeźwień w poszczególnych miastach woj. śląskiego.

Do izby wytrzeźwień trafiają najczęściej ludzie uzależnieni od alkoholu, w tym wielu bezdomnych. Dostają ciepły nocleg, kawę, opiekę lekarską. Dla tych, którzy trafili tam pierwszy raz w życiu, doświadczenie bywa na tyle traumatyczne, że decydują się na podjęcie terapii uzależnienia.

Nie chcesz się tam znaleźć! Tak wyglądają izby wytrzeźwień. Oto CENNIK z miast woj. śląskiego

Izba wytrzeźwień nie kojarzy się dobrze, jednak pełni ona istotną rolę w kwestii bezpieczeństwa osób, będących pod wpływem alkoholu, a także tych, które mogłyby ewentualnie doznać krzywdy od nietrzeźwych. W woj. śląskim jest obecnie kilka takich placówek, a inne zostały już wcześniej zlikwidowane. Co ciekawe, za pobyt w izbie wytrzeźwień trzeba niemało zapłacić. W niektórych śląskich miastach ceny te są nawet wyższe niż w hotelach, gdzie nieco taniej można spędzić noc w pokoju jednoosobowym, w bardzo dobrych warunkach.

Nocleg w izbie wytrzeźwień

Zgodnie z prawem, trafiają tam osoby nietrzeźwe, co do których zgłoszono problem, związany na przykład z zakłócaniem przez nie porządku publicznego czy stosowaniem przemocy wobec innych ludzi. Może też zdarzyć się sytuacja, w której pijanej osobie grozi niebezpieczeństwo i umieszczenie jej w izbie wytrzeźwień będzie wówczas formą działań prewencyjnych. Służby mogą też przewieźć tam osobę nietrzeźwą w przypadku, gdy ona sama stanie się zagrożeniem dla zdrowia bądź życia innych osób. O umieszczeniu w izbie wytrzeźwień decyduje więc stan osoby pijanej, a także okoliczności, w jakich się znajduje.

Po zobaczeniu ceny... można wytrzeźwieć!

Osoby pijane, które zostały umieszczone w izbie wytrzeźwień przebywają tam aż do wytrzeźwienia. Spędzają w niej przeważnie kilka lub kilkanaście godzin, ale nie mogą pozostać tam dłużej niż dwadzieścia cztery godziny bądź w niektórych obiektach – do czterdziestu ośmiu godzin maksymalnie. Taki pobyt w izbie wytrzeźwień to jednak wydatek, bowiem może on równać się z ceną za nocleg w hotelu. Oczywiście nie ma co porównywać innych aspektów spędzania czasu w obu typach obiektów, jednak kwestia finansowa jest tutaj ciekawym motywem.

W galerii poniżej prezentujemy ceny pobytu w izbach wytrzeźwień, znajdujących się w dziewięciu miastach na terenie województwa śląskiego.

Cena za pobyt (aż do wytrzeźwienia): 315 zł

Izby wytrzeźwień w woj. śląskim - nie chcesz się tam znaleźć...

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto