Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jan Ptaszyn Wróblewski Honorowym Obywatelem Bielska-Białej

KLM
Łukasz Klimaniec
Bielscy radni jednogłośnie uchwalili we wtorek 27 sierpnia przyznanie Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej.

Jan Ptaszyn Wróblewski, znakomity polski muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny, od 21 lat pracuje nieprzerywanie w radzie artystycznej Bielskiej Zadymki Jazzowej. Prowadzi większość koncertów i w znacznej mierze, przez swoje zaangażowanie, muzyczny prestiż i autorytet, zarówno krajowy jaki i międzynarodowy przyczynia się do promocji Bielska-Białej.

Właśnie takie uzasadnienie przedstawili bielscy urzędnicy przed głosowaniem w sprawie nadania muzykowi tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej.

- Od 16 lat Jan Ptaszyn Wróblewski jest szefem jury konkursu Lotos Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej, który ułatwia start do kariery młodym polskim muzykom jazzowym. Jan Ptaszyn Wróblewski wielokrotnie koncertował na scenie festiwalowej jego niezwykły profesjonalizm, erudycja i osobowość stały się wizytówką Bielskiej Zadymki Jazzowej – argumentowali dodatkowo.

Na sesji bielskich radnych zjawił się Jerzy Batycki, dyrektor Zadymki, który zaanonsował krótki występ młodej saksofonistki Marty Wajdzik. – To dla nas szczególny dzień. To symboliczny i bardzo ważny głos „za” tą uchwałą. Ma 18 lat, jest uczennicą naszej szkoły muzyczne, urodziła się jak już była Zadymka. Wychowała się na Zadymce. Stoi przed znakomicie układającą się karierą – mówił festiwalu.

Agnieszka Gorgoń-Komor, wiceprzewodnicząca bielskiej rady miejskiej przypomniała, że interpelowała w poprzedniej kadencji o nazwanie ronda w Bielsku-Białej imieniem Bielskiego Jazzu.

– Mam nadzieję, że postać naszego nowego honorowego obywatela będzie na tym rondzie z pięknym z saksofonem. I jeszcze oddamy wtedy też hołd nieżyjącemu trębaczowi Tomaszowi Stańce. Może razem staną na takim rondzie i będą nas witali o poranku, a gdzieś jakiś jazz w tle? To byłoby sympatyczne – oceniła.

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie nadania Janowi Ptaszynowi Wróblewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej. I skwitowali ją oklaskami.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto