Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klub PiS był krytyczny, ale prezydent Bielska-Białej otrzymał absolutorium

OPRAC.: KLM
Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, otrzymał absolutorium
Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, otrzymał absolutorium Paweł Sowa/Wydział Prasowy UM BB
Osiemnastoma głosami „za”, przy sześciu „wstrzymujących” prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski otrzymał we wtorek 23 czerwca absolutorium. Za wotum zaufania dla niego 17 głosowało „za”, 6 było „przeciw”.

Podczas wtorkowej sesji prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski przedstawił raport o stanie miasta. Krytyczny wobec przedstawionego raportu był – w imieniu klubu radnych PiS – radny Konrad Łoś.

– Bazując na dotychczasowych doświadczeniach należałoby oczekiwać bardziej precyzyjnego planowania wydatków. Budżet oceniany jest w szczególności z punktu widzenia planowania i jego wykonania. Wydatki majątkowe zaplanowano w wysokości 373 935 892 zł, a zrealizowano 291 154 300 zł. To 77, 86 procent planu – wskazywał.
Wymienił dział gospodarki mieszkaniowej, w którym wydatki zrealizowano na poziomie 89,28 proc. i wydatki na ochronę zdrowia, gdzie realizacja wydatków majątkowych sięga 85,02 proc. Negatywnie ocenił powołanie nowego klubu radnych „Wspólnie dla Bielska-Białej” (przeszło do niego dwóch radnych PiS – Maksymilian Pryga i Bronisław Szafarczyk).

Prezydenta poparli za to Niezależni.BB. Ocenili, że rok 2019 był dla miasta dobrym rokiem, bo zrealizowano wiele ich pomysłów. – W budżecie znalazł się szereg naszych postulatów zawartych w porozumieniu programowym z prezydentem Klimaszewskim – podkreślili. Wśród nich zrealizowano m.in. zwiększenie nakładów na walkę ze smogiem (wymianę kotłów, termomodernizację, program osłonowy), powołanie ogrodnika miejskiego i zmiany w MZK.

Nie została natomiast w sposób wystarczająco realizowana polityka senioralna, nie jest realizowany program smart city. Nie ruszyły nowe inwestycje mieszkaniowe.

– W kwestiach finansowych nie zauważyliśmy niepokojących zjawisk. Wskaźniki zadłużenia nie są zagrożone. Budżet był stabilny. Trwające najważniejsze inwestycje, wprawdzie opóźnione, nie są zagrożone – ocenili Niezależni.BB.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto