Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konwencja PiS w Bielsku-Białej. Poznaliśmy kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu Bielskiego

JAK
konwencja PiS w Bielsku-Białej
konwencja PiS w Bielsku-Białej JAK
Liderów na listach Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej oraz Rady Powiatu Bielskiego poznaliśmy dzisiaj, 2 marca podczas konwencji bielskich struktur PiS. Jednocześnie kandydat na prezydenta Bielska-Białej dr Konrad Łoś przedstawił najważniejsze założenia swojego programu wyborczego.

Przed kilkoma dniami, kiedy bielski PiS zaprezentował swojego kandydata na prezydenta Bielska-Białej, dr Konrad Łoś zapowiadał, że niebawem przedstawi osoby, które będą się ubiegały o mandaty radnych miejskich i powiatowych. Stało się to dzisiaj w bielskim hotelu Qubus, gdzie odbyła się konwencja wyborcza partii, podczas której Konrad Łos przedstawił liderów list w poszczególnych okręgach.

- To bardzo silna drużyna, mocny zespół, przedstawiciele różnych organizacji, różnych ruchów - powiedział tuż przed prezentacją Konrad Łoś.

Liderzy list do bielskiej Rady Miejskiej

I tak: w okręgu nr 1 obejmującym Komorowice Śląskie i Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Białą Północ, Dolne Przedmieście i Białą Krakowską liderem listy jest Rafał Leśków. Na drugim miejscu znalazła się Małgorzata Chrząszcz. Z trzeciego miejsca wystartuje Izabela Sumera.

Z kolei w okręgu nr 2 obejmującym Stare Bielsko, osiedla Piastowskie, Mieszka I, Polskich Skrzydeł, Wojska Polskiego, Mikołaja Kopernika oraz Wapienicę liderem jest Konrad Łoś. Na miejscu drugim znalazł się Jerzy Sawiński. Na trzeci miejscu znalazła się Zofia Kiraga.

W okręgu nr 3 obejmującego Górne Przedmieście, osiedle Słoneczne, Bielsko Południe, Białą Śródmieście, Śródmieście Bielsko, osiedle Grunwaldzkie i Białą Wschód liderem listy jest Michał Guzdek. Z drugiego miejsca wystartuje Paweł Korzontkowski. Z trzeciego wystartuje Aleksandra Mrzyk-Sylwestrzak.

Na pierwszym miejscu w okręgu nr 4 obejmującym osiedle Złote Łany, Leszczyny, Straconkę, Lipnik, Mikuszowice znalazł się Janusz Buzek. Drugie miejsce przypadło w udziale Grażynie Nalepie, a z trzeciego miejsca wystartuje Barbara Mucha. Na tej liście znalaźli się także Irena Papla i Marcelian Zyzański.

W ostatnim okręgu nr 5 obejmującym osiedle Beskidzkie, Karpackie, Aleksandrowice, Kamienicę, Mikuszowice Śląskie liderem listy jest Karolina Lewkowicz. Druga na liście jest Aleksandra Woźniak, a trzeci Leon Wyrzykowski.

- Myślę, że ta drużyna i inne osoby na listach Prawa i Sprawiedliwości zapewnią nam sukces w nadchodących wyborach samorządowych powiedział Konrad Łoś.

Liderzy list do Rady Powiatu Bielskiego

Jeśli chodzi o wybory do Rady Powiatu Bielskiego, to w okręgu nr 1 (Jasienica, Jaworze) jedynką jest Józef Herzyk. Na kolejnych miejscach znaleźli się Damian Kowalewski, Krzysztof Suwaj, Bartosz Żłobiński.

W okręgu nr 2 (Czechowice-Dziedzice) liderem jest Wojciech Leśny. Na drugim miejscu jest Artur Rzepecki.

Liderem okręgu nr 3 (Bestwina, Wilamowice) został Andrzej Kamiński. Dwójką jest Łukasz Pasierbek. Na liście znalazł się także Jan Stanclik.

Z kolei w okręgu nr 4 (Kozy, Porabka) liderem jest Krzysztof Chodorowski. Na miejscu drugim znalazł się Tadeusz Bednorz. A trzeci jest Rafał Chrzan.

W okręgu nr 5 (Szczyrk, Buczkowice, Wilkowice) na pierwszym miejscu znalazł się Józef Świerczek, dwójką został Barbara Włodarz, a trójką - Adam Nikiel.

Po prezentacji Konrad Łoś przypomniał zasady samorządności. Podkreślił, że to mieszkańcy poprzez swoich przedstawicieli w radzie miejskiej lub radzie powiatowej podejmują decyzje.

- Nie możemy zawieść mieszkańców. Mieszkańcy muszą mieć pewność, że mogą na nas liczyć, że będziemy reprezentować ich interesy - powiedział Konrad Łoś. Dodał, że jego celem oraz kandydatów na radnych jest tworzenie dobrych warunków do życia w Bielsku-Białej. Żeby to osiągnąć, wystarczy wsłuchiwać się w głosy mieszkańców. - Najlepszy program na miasto, to jest program dyktowany przez mieszkańców. Nie trzeba go tworzyć - mówił Konrad Łoś. Podkreślił, że najważniejszymi priorytetami dla Bielska-Białej są szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców i rozwój miasta, m.in. poprzez edukację. - Nasze miasto, Bielsko-Biała, beż wątpienia ma potencjał rozwojowy dzięki pracowitości i przedsiębiorczości jego mieszkańców - mówił kandydat PiS na prezydenta miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto