Łuczniczy finał

(dag)
Zawody łucznicze stały na wysokim poziomie.  ZDJĘCIE: TOMASZ WOLFF
Zawody łucznicze stały na wysokim poziomie. ZDJĘCIE: TOMASZ WOLFF
Od soboty do niedzieli trwał w Żywcu finał Pucharu Polski w łucznictwie. Była to czwarta runda, która kończyła cykl turniejów Pucharu. Wśród mężczyzn w łukach bloczkowych zwyciężył Konrad Wojtkowiak z Poznania, który ...

Od soboty do niedzieli trwał w Żywcu finał Pucharu Polski w łucznictwie. Była to czwarta runda, która kończyła cykl turniejów Pucharu. Wśród mężczyzn w łukach bloczkowych zwyciężył Konrad Wojtkowiak z Poznania, który pokonał Tomasza Pomorskiego, zawodnika Łucznika Żywiec. W kategorii łuków klasycznych o pierwsze miejsce toczyła się niezwykle zacięta walka. Marcin Nowak z Żywca, choć w finale uzyskał identyczną ilość punktów, co Arkadiusz Ponikowski z Kielc, musiał uznać wyższość przeciwnika, przegrywając w barażach. Wśród kobiet triumfowała Agata Bulwa, zawodniczka Dąbrowy Tarnowskiej. Przedstawicielka żywieckiego klubu Wioletta Myszor zajęła piąte miejsce.

Poniżej prezentujemy wyniki w klasyfikacji końcowej.

Seniorzy: 1/ Rafał Cwajna (Łucznik Żywiec), 2/ Rafał Dobrowolski (Stella Kielce),... 4/ Zbigniew Stanieczek (Łucznik Żywiec). Seniorki: 1/ Justyna Mospinek (Piątka Zgierz), ... 6/ Wioletta Myszor (Łucznik Żywiec). Juniorki: 1/ Justyna Mospinek (Piątka Zgierz), ...3/ Wioletta Myszor (Łucznik Żywiec). Juniorzy: 1/ Rafał Dobrowolski (Stella Kielce). Klasyfikacja w łukach bloczkowych: 1/ Konrad Wojtkowiak (Surma Poznań), 2/ Piotr Świetlicki (Compound Bielsko-Biała),... 5/ Tomasz Pomorski (Łucznik Żywiec).