Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ma zniknąć zróżnicowanie stosowanych przez Aquę cen

WANDA THEN
Być może wszyscy klienci Aquy płacić będą tyle samo za wodę.  JACEK ROJKOWSKI
Być może wszyscy klienci Aquy płacić będą tyle samo za wodę. JACEK ROJKOWSKI
Osiem gmin bielskiego powiatu ziemskiego podpisało wstępną umowę z komunalną spółką Aqua. Jej najważniejszym punktem jest projekt ujednolicenia cen za wodę i ścieki w tych gminach.

Osiem gmin bielskiego powiatu ziemskiego podpisało wstępną umowę z komunalną spółką Aqua. Jej najważniejszym punktem jest projekt ujednolicenia cen za wodę i ścieki w tych gminach. Na razie jest tak, że korzystając z usług Aquy mieszkańcy płacą bardzo różne ceny, od 2 do 5 zł za metr sześcienny.

Ponieważ stosowane kryteria nie wydają się odbiorcom jasne, a znaczący podział w cenniku budził od dawna wiele emocji, postanowiono sprawę uregulować.

- Zawsze twierdziłem, że jeżeli jest jedna firma, powinna być jedna cena. Nie wiem, czy ktokolwiek potrafi obecnie sprawdzić, czy koszty są dobrze dzielone. Myślę, że teraz sprawa idzie w dobrym kierunku, a wstępna umowa jest tego dowodem. Obecnie dochodzi do takich paradoksów, że mieszkańców tej samej ulicy obowiązują różne ceny. Tak jest w Pisarzowicach, gdzie płaci się za wodę ponad 4,04 zł, podczas gdy sąsiad, tylko dlatego, że jego budynek znajduje się w granicach miasta, korzysta z metra sześciennego wody za 2,1 zł - argumentuje wójt Wilamowic Marian Trela.

Żeby jednak można było realizować zapisy ugody, konieczna jest zgoda wszystkich rad gmin, które jej wstępną wersję podpisały. Stać się to musi do końca stycznia. O ile w gminach, gdzie do tej pory ceny są wysokie, spodziewać się można gładkiej akceptacji treści umowy, o tyle tam, gdzie były najniższe budzić będzie zapewne kontrowersje. Na ujednoliceniu cen wody jedni bowiem zyskają, inni zapłacą więcej niż obecnie. - Co jednak mają teraz powiedzieć mieszkańcy budynków usytuowanych kilka metrów od ujęcia wody, którzy ponoszą znacznie wyższe koszty zaopatrzenia w nią niż ci, których od ujęcia dzieli wiele kilometrów? - pytają samorządowcy z gmin powiatu bielskiego.

Na temat podpisania umowy decyzję do końca stycznia ma podjąć również Bielsko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto