Maja Chamot, tyczkarka z Bielska-Białej, ze złotym medalem Mistrzostw Polski U20

KL
Złota Maja Chamot
Złota Maja Chamot KS Sprint Bielsko-Biała/FB
Klub Sportowy Sprint Bielsko-Biała może pochwalić się jedną z najlepszych młodych tyczkarek w Polsce. Mowa oczywiście o Maji Chamot, która zdobyła podczas 76. PZLA Mistrzostw Polski U20 w Lekkiej Atletyce złoty medal.

Medal i dobra postawa bielszczan podczas Mistrzostw Polski U20

Maja Chamot, zawodniczka z Bielska-Białej potwierdziła, że jest obecnie najlepszą tyczkarką w swojej kategorii wiekowej. W miniony weekend w Radomiu zdobyła tytuł mistrzyni Polski U20, a końcowy triumf zapewniła sobie wynikiem 3.90, który uzyskała w bardzo trudnych warunkach.

Klub Sportowy Sprint Bielsko-Biała w Radomiu reprezentowało czworo zawodników. Poza Mają, to Julka Śliwa, która wyskakała 6. miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.48. Mikołaj Witos zajął 5. miejsce w finale B /w sumie 13./ w biegu na 110 m przez płotki z wynikiem 15.14 /el.15.03/. Natomiast Tomasz Wiącek w biegu na 100 m był 25. z wynikiem 11.44 oraz 30. na 200 m - 23.40.

W punktacji klubowej Sprint zajął 54. miejsce z dorobkiem 25 punktów na 167 sklasyfikowanych klubów.

Warto dodać, że Maja Chamot zdobyła jedyny złoty medal w ekipie województwa śląskiego i została powołana na międzynarodowy mecz, który odbędzie się w słoweńskim Mariborze. Maja cały czas walczy o minimum na Mistrzostwa Świata U20 w kolumbijskiej Cali.