Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Maski w pogotowiu

(jak)
Ludzie z bielskiej Obrony Cywilnej sprawdzali stan masek przeciwgazowych. ZDJĘCIE: JACEK ROJKOWSKI
Ludzie z bielskiej Obrony Cywilnej sprawdzali stan masek przeciwgazowych. ZDJĘCIE: JACEK ROJKOWSKI
- Przed południem byłem u wiceprezydenta miasta Jerzego Krawczyka - powiedział nam wczoraj płk Mikołaj Jakimowicz, naczelnik Wydziału Obrony Cywilnej Urzędu Miejskiego w Bielsku.

- Przed południem byłem u wiceprezydenta miasta Jerzego Krawczyka - powiedział nam wczoraj płk Mikołaj Jakimowicz, naczelnik Wydziału Obrony Cywilnej Urzędu Miejskiego w Bielsku. - Wymieniliśmy się informacjami, na razie jednak na terenie miasta nie podjęliśmy żadnych działań.

Pułkownik Jakimowicz powiedział, że OC na bieżąco utrzymuje łączność z Wydziałem Kryzysowym Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Wie, co się dzieje w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Gdy zajdzie potrzeba, przystąpimy do działania - powiedział szef bielskiej OC. Dodał, że wczoraj nie został powołany Zespół ds. Przeciwpożarowych i Zagrożeń, ale wszyscy członkowie zespołu są pod telefonami. Przez cały dzień pracownicy OC uaktualniali dokumenty związane z ochroną przeciwpożarową i ewakuacją. Jakimowicz podkreślił, że bielska OC dysponuje 43 tys. masek przeciwgazowych, które w razie czego mogą zostać wydane mieszkańcom, mają również inne środki do ochrony dróg oddechowych, a także nowoczesny sprzęt, m.in. do wykrywania skażeń i zakażeń.

- Na razie jednak obserwujemy wydarzenia - dodał Mikołaj Jakimowicz. - Myślę, że większe zagrożenia nie będą nas dotyczyły.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto