Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MDK w Bielsku-Białej zaprasza na zajęcia: cały kwiecień online

KLM
Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej po szybkim dostosowaniu oferty do trudnych warunków związanych z epidemią koronawirusa przygotował specjalną ofertę i zaprasza do... całodobowego nowoczesnego Domu Kultury. Czekają ciekawe zajęcia i wydarzenia online.

Siedem dni w tygodniu, 24 godzinę na dobę – wszystkie kwietniowe atrakcje w bezpiecznej formule on-line oferuje Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej. Organizatorzy w pierwszej kolejności zachęcają do odwiedzania swojego fan page’a na Facebooku - MDK Bielsko-Biała, a także – również aktywnie współtworzących urozmaicony program – pozostałych profili dwunastu placówek filialnych.

- Został przez nas opracowany specjalny, autorski grafik tygodniowych zajęć – mówi dyrektor MDK Zbigniew Hendzel – w którym każdy dzień dedykowany jest innemu obszarowi działalności kulturalnej. Oczywiście, będą zdarzały się pozytywne odstępstwa od reguły, związane z bieżącymi wydarzeniami, dlatego proszę uważnie śledzić nasz profil.

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ MDK W KWIETNIU:

Poniedziałek – dzień muzyki.

Wtorek – plastyka i fotografia.

Środa – teatr i kino .

Czwartek – warsztaty kulinarne, techniczne i rękodzieło.

Piątek – taniec i formy rekreacyjne.

Sobota – najlepsze i najciekawsze galerie sztuki.

Niedziela – podsumowanie tygodnia i niespodzianki.*

W takiej formie działalności, opierającej się na prezentacjach warsztatowych, uzupełnionych o szereg tematycznych konkursów, do udziału w których organizatorzy szczególnie zapraszają dzieci i młodzież, znalazło się dużo miejsca na dobrą rozrywkę.

- Od końca marca prezentowane są nasze własne, przygotowane przez instruktorów MDK, propozycje atrakcyjnego spędzenia czasu – wyjaśnia Zbigniew Hendzel. – Udostępniamy także w jednym miejscu perełki koncertowe, filmowe, teatralne, plastyczne. Tęsknimy za obecnością uczestników zajęć stałych w naszych placówkach, a to potężna „armia” składająca się z pięciu tysięcy dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Tak jak oni chcemy, żeby w domach kultury znowu zapanował gwar, a po korytarzach niosły się odgłosy prób i radosny śmiech. Teraz jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zachęcamy do zaglądania do nas przez wirtualne „okienko na świat” - dodaje.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy piątek miesiąca Galeria Fotografii B&B organizuje wernisaż i spotkanie z autorem. Już 3 kwietnia o godz. 18.00 MDK zaprasza na bezpośrednią transmisję on-line na Facebooku ze spotkania z uznanym amerykańskim artystą fotografikiem Roberto Muffoletto, który będzie w ciekawy sposób prezentował prace z serii "Pamiętnik z Berlina", a koneserzy światowej fotografii będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w tym wydarzeniu, obserwując ciekawy wernisaż z własnych mieszkań.

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 18:30 zapraszamy wszystkie dzieci do Krainy Bajek i Baśni. Na profilach FB: MDK Bielsko-Biała oraz Dom Kultury Komorowice Krakowskie Ciocia Aga (znana dzieciom z Dziecięcej Grupy Twórczej, zespołu tanecznego BIEDRONKI oraz zespołu wokalnego KONTRASTY) przeczyta na żywo najmłodszym najpiękniejsze bajki i baśnie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto