Mistrzostwa Bielska-Białej w pływaniu: 226 zawodników na Starcie ZDJĘCIA

KLM
Otwarte mistrzostwa Bielska-Białej w pływaniu szkół podstawowych i gimnazjalnych”, podobnie jak w roku ubiegłym, odbyły się na pływalni „Start” w Cygańskim Lesie.

Organizator imprezy − Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe − od wielu lat prowadzi działalność mającą na celu popularyzowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Warto dodać, że innym ważnym działaniem edukacyjnym Beskidzkiego WOPR, skierowanym do najmłodszych, jest prowadzenie prelekcji w szkołach z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz podstawowej nauki pływania.

W tegorocznych zawodach o 12 kompletów medali i dyplomów rywalizowało łącznie 226 uczestników. Piętnaście szkół podstawowych reprezentowało: 63 zawodników i 68 zawodniczek. Wśród uczestników z trzynastu szkół gimnazjalnych znalazło się 66 chłopców i 29 dziewcząt.

Na uwagę zasługuje fakt, że w mistrzostwach brały udział nie tylko bielskie szkoły, ale również placówki z Buczkowic, Kóz, Międzyrzecza, Rybarzowic, Szczyrku i Wilkowic. Aż ośmioro zawodników z wymienionych miejscowości zajęło miejsca na podium w konkurencjach indywidualnych.

Pierwsze miejsce w punktacji łącznej szkół podstawowych zdobyła SP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Kozach (99 punktów). Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła SP nr 36 w ZSO im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej (81 punktów), a trzecie miejsce − SP w ZSPiG nr 1 w Szczyrku (80 punktów).

W punktacji łącznej szkół gimnazjalnych, podobnie jak w roku ubiegłym, puchar za zajęcie pierwszego miejsca zdobyło Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej (114 punktów). Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęło Gimnazjum nr 11 im. Jerzego Kukuczki w Bielsku-Białej (70 punktów), a trzecie miejsce − Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej (39 punktów).

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie