Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe środki ostrożności w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Paczki odbierane w innych godzinach

KLM
Łukasz Klimaniec
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadza nowe środki ostrożności w związku z koronawirusem. Zmienia godziny przekazywania paczek pacjentom i będzie wpuszczał tylko po jednej osobie, która podejdzie na dany oddział i zostawi paczkę. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zdecydował się także zawiesić działalność Zakładu Rehabilitacji.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zmienia godziny przekazywania paczek pacjentom, którzy są hospitalizowani w tej placówce. Od najbliższego wtorku 17 marca personel danego oddziału będzie odbierał paczki codziennie w godzinach od 16.00 do 17.00. Wcześniej odbywało się to od 16.00 do 18.00. Każda przesyłka powinna zostać odpowiednio opisana. Musi znaleźć się informacja o jej zawartości oraz imię, nazwisko i data urodzenia pacjenta, dla którego jest przeznaczona.

W związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej wdrożone zostaną kolejne środki ostrożności. Ochrona będzie wpuszczała po jednej osobie, która podejdzie na dany oddział i zostawi paczkę. Dopiero po jej wyjściu wpuszczona zostanie kolejna osoba.

- W ten sposób unikniemy większych skupisk ludzi w naszej placówce. Przypominamy, że na wszystkich oddziałach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Bliscy osób hospitalizowanych mają jednak możliwość dostarczenia im potrzebnych rzeczy - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka bielskiego szpitala.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zdecydował się także zawiesić działalność Zakładu Rehabilitacji. Wprowadził również zmiany w pracy m.in. poradni specjalistycznych i Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

- Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne pacjenci zrezygnowali z usług działającego w placówce Zakładu Rehabilitacji. Podjęta została decyzja o zawieszeniu pracy tej części szpitala do odwołania. Dotyczy to zarówno zabiegów jak i poradni rehabilitacyjnej - informuje Anna Szafrańska.

Nowy termin wizyt można uzgodnić dzwoniąc pod numery : 33 810-24-48, 33 810-24-42, 33 810-20 -30.

Osoby, które mają ustalone terminy wizyt w poradniach specjalistycznych, mogą uzyskać pomoc za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub telefonicznie. W ramach takich porad można uzyskać e - recepty oraz e - zwolnienia. Osobiste wizyty możliwe są jedynie po uprzedniej konsultacji telefonicznej z lekarzem danej specjalności. Dotyczy to przypadków wykonania niezbędnych procedur oraz procedur związanych z uczestnictwem w programie lekowym.

Świadczenia laboratoryjne będą wykonywane tylko na podstawie pilnych skierowań oraz w sytuacjach, gdy okażą się niezbędne dla osób objętych programem lekowym.

Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG i RTG wykonywane będą tylko w sytuacjach pilnych, w zależności od rozpoznania. Osoby, które chcą zmienić termin tych badań proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 33 810 23 91.

Podobne ograniczenia dotyczą Pracowni Endoskopii. Gastroskopie, kolonoskopie wykonywane będą w sytuacjach ratujących życie m.in. krwotok, ciało obce lub na podstawie pilnych wskazań lekarza.

Podjęte kroki mają związek z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia, który ogłosił na terenie Polski stan zagrożenia epidemicznego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto