MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Opóźnia się ogłoszenie przetargu na modernizację "jedynki": Drogowy poślizg

WOJCIECH TRZCIONKA
Pieniądze na budowę drogi są, ale przetargu na inwestycję wciąż nie ogłoszono. ZDJĘCIE: WOJCIECH TRZCIONKA
Pieniądze na budowę drogi są, ale przetargu na inwestycję wciąż nie ogłoszono. ZDJĘCIE: WOJCIECH TRZCIONKA
Modernizacja drogi ekspresowej Cieszyn - Bielsko rozpocznie się jeszcze w tym roku - zapowiadał w kwietniu ówczesny minister transportu Jerzy Widzyk. Teraz jest już pewne, że budowa ruszy z miejsca najwcześniej wiosną ...

Modernizacja drogi ekspresowej Cieszyn - Bielsko rozpocznie się jeszcze w tym roku - zapowiadał w kwietniu ówczesny minister transportu Jerzy Widzyk. Teraz jest już pewne, że budowa ruszy z miejsca najwcześniej wiosną 2002 roku. Wszystko z powodu opóźnień w ogłoszeniu przetargu na inwestycję.

W kwietniu tego roku z Brukseli nadeszła pomyślna wiadomość, iż polski rząd dostanie z unijnego programu ISPA dotację w wysokości 160 mln euro na wybudowanie prawie 20-kilometrowego odcinka dwupasmówki pomiędzy Cieszynem a Świętoszówką. - I w tej kwestii nic się nie zmieniło - zapewnia wicestarosta cieszyński Tadeusz Kopeć.

Pieniądze z ISPY pokryją 70 proc. wydatków. Na resztę rząd zaciągnął już preferencyjny kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

- Podpisanie umowy z bankiem przesuwano, stąd też poślizg przetargu, który na pewno odbędzie się jeszcze w tym kwartale. Mamy takie zapewnienia - mówi Tadeusz Kopeć. - Prace ruszą wiosną. Inwestycja powinna się zakończyć w 2004 roku.

Zdaniem wicestarosty "to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty na przełomie sierpnia i września, a jeszcze w tym roku uda się rozpocząć prace, było zbyt optymistycznym założeniem". Według planów poprzedniego rządu prace miały ruszyć jesienią na odcinku Skoczów - Cieszyn. Pierwszy odcinek miał być gotowy w 2003 roku, kiedy to planowano ruszyć z robotami pomiędzy Bielskiem a Jasienicą oraz przy obwodnicach Skoczowa i Grodzca Śląskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Opóźnia się ogłoszenie przetargu na modernizację "jedynki": Drogowy poślizg - Bielsko-Biała Nasze Miasto

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto