Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oskarżony Wieprz!

(ach)
W tym budynku mieści się Urząd Gminy w Radziechowach-Wieprzu. W urzędzie aż huczy od plotek.
	ZDJĘCIE: TOMASZ WOLFF
W tym budynku mieści się Urząd Gminy w Radziechowach-Wieprzu. W urzędzie aż huczy od plotek. ZDJĘCIE: TOMASZ WOLFF
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi Wojciechowi Cz., wójtowi gminy Radziechowy - Wieprz na Żywiecczyźnie. Prokuratura zarzuciła mu, że nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku i wyrządził szkodę majątkową wielkich ...

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi Wojciechowi Cz., wójtowi gminy Radziechowy - Wieprz na Żywiecczyźnie. Prokuratura zarzuciła mu, że nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku i wyrządził szkodę majątkową wielkich rozmiarów. Podobny zarzut postawiła Stefanowi C., radnemu gminy i jednocześnie prezesowi Spółki Wodno-Ściekowej w Wieprzu.

Na ławie oskarżonych usiądą także Jerzy K., inspektor nadzoru budowy wodociągów i kanalizacji w Radziechowach- Wieprzu, Stefan K., przedstawiciel generalnego wykonawcy robót i Andrzej P., kierownik budowy kanalizacji w gminie. Prokuratura zarzuciła im poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Ustaliła, że 14 czerwca 1997 r. podpisali protokół wykonania przejścia nad potokiem Juszczynka. Kładka powstała dopiero we wrześniu. Ten protokół także podpisał Stefan C.

Marek Mleczek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku poinformował, że szkoda wyrządzona przez nich w gminnym majątku wynosi 1,5 mln zł. - W umowie pomiędzy gminą a spółką zawyżono wartość robót w odniesieniu do cen ustalonych podczas przetargów. Wójt aprobował do zapłaty rachunki uproszczone i faktury VAT za odcinki wykonanych robót, w których podatek był doliczony niezgodnie z prawem. Wbrew warunkom umowy obciążono gminny majątek wypłatą podatku - powiedział prokurator. Umowę zawarto w marcu 1997 r. Dwa lata wcześniej Wojciech Cz. zawarł ze Stefanem C. inną, na mocy której firma mogła pobierać m.in. 4 procent prowizji od faktur za wykonane roboty, a gmina w 10 proc. musiała partycypować w kosztach zakupu materiałów. - Straciła z tego powodu ponad 215 tys. zł - przyznał Mleczek.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto