MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ośrodek kwarantanny w Orlim Gnieździe: posiłki trzy razy dziennie, zakaz wyjścia z pokoju

KLM
materiały prasowe
W miniony piątek 20 marca pierwsza osoba została skierowana do ośrodka kwarantanny, jaki został utworzony w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku. Do ośrodka kierowane są tylko osoby zdrowe, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Nawet 100 osób może przyjąć ośrodek kwarantanny, jaki został uruchomiony w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku. Do tego słynnego szczyrkowskiego hotelu pierwszą osobę przyjęto w miniony piątek (20 marca).

- Obecnie przebywa tam 21 gości. Do ośrodka kierowane są tylko osoby zdrowe, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Są one kierowane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Osoba dociera na miejsce we własnym zakresie - informują przedstawiciele starostwa powiatowego w Bielsku-Białej.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: WŁADZE SZCZYRKU O OŚRODKU DOWIEDZIAŁY SIĘ NIEOFICJALNIE

Pokoje dla osób w kwarantannie znajdują się w wydzielonej części ośrodka, w segmencie C. - Nasi pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu z gośćmi. Przyjęcie do ośrodka odbywa się bezobsługowo przez tzw. śluzę. Kontaktujemy się z klientem tylko telefonicznie - informuje Beata Rakszawski, dyrektor zarządzający „Orlego Gniazda”.

Skierowani wchodzą do ośrodka wydzielonym wejściem. Przechodzą przez tzw. śluzę, w której znajduje się umywalka oraz środki dezynfekujące. Na stole znajdują kopertę z regulaminem pobytu, który muszą podpisać oraz klucz do pokoju. Kolejne dwa tygodnie przebywają w pokoju z łazienką. Nie mogą z niego wychodzić, mogą na określonych warunkach korzystać z balkonu. Posiłki dostarczane są trzy razy dziennie pod drzwi pokojów. Goście odbierają posiłek po otrzymaniu telefonu.

- Posiłki roznosi czworo pracowników, w tym ja. Mimo, że nie mamy bezpośredniego kontaktu z osobami przebywającymi na kwarantannie, robimy to w maseczkach, goglach ochronnych i rękawiczkach - mówi Beata Rakszawski.

Reszta pracowników, np. przygotowujący jedzenie nie ma wstępu do segmentu C. Ośrodek testuje możliwość zakupów on-line dla przebywających na kwarantannie.

- Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że część z nich trafia do nas prosto po przekroczeniu granicy i nie byli w stanie zaopatrzyć się we wszystko. Ewentualne zakupy będą do nich dostarczane wraz z posiłkami - wyjaśnia szefowa ośrodka.

W przypadku, gdy u osoby kwarantannowej pojawią się niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem wdrażane są odpowiednie procedury.

- Informowany jest sanepid, wzywane pogotowie. Chory jest przewożony do szpitala, a jego pokój dezynfekowany. Do tego celu kupiliśmy najnowsze na rynku urządzenie, używane do sterylizacji sal operacyjnych - zaznacza Beata Rakszawski.

Wszystkie procedury obowiązujące w ośrodku kwarantannowym zostały zaakceptowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku-Białej. Ośrodek ma monitoring wewnętrzny (korytarze i wyjścia z pokoi są monitorowane przez 24 godz., o czym są poinformowane osoby odbywające kwarantannę) oraz zewnętrzny, jest także oznakowany i obecnie nie ma do niego wstępu dla osób postronnych. Złamanie zakazu jest zagrożone karą finansową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto