Pętla Szczyrkowska. Oto nowa atrakcja Beskidów. Zobaczcie!

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Szczyrk i Beskidy zyskały nową atrakcję turystyczną, jaka jest Pętla Szczyrkowska.
Szczyrk i Beskidy zyskały nową atrakcję turystyczną, jaka jest Pętla Szczyrkowska. Łukasz Klimaniec
Po raz pierwszy w historii dwa największe ośrodki narciarskie w Szczyrku wprowadziły wspólny letni karnet turystyczny na gondole i trzy kolejki linowe. I tak powstała Pętla Szczyrkowska, w ramach której można dotrzeć na Skrzyczne, Zbójnicką Kopę i Halę Skrzyczeńską. W ten sposób Szczyrk zyskał nowy produkt turystyczny, a Beskidy dużą atrakcję.

Pętla Szczyrkowska to nowy produktu turystyczny miasta Szczyrk. Oficjalnie został zaprezentowany w środę 10 czerwca podczas konferencji w położonej na wysokości 1000 m n.p.m. restauracji Kuflonka w Szczyrk Mountain Resort. Pętla Szczyrkowska to produkt komercyjny, bo jest biletowany, a cena biletu to 59 zł. Obejmuje wyjazd gondolą na Halę Skrzyczeńską, kolejką kanapową na Zbójnicką Kopę oraz kolejkami linowymi na Jaworzynę i Skrzyczne.

Turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km pieszo przez miasto Szczyrk i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne (1257 m n.p.m.) oraz odwiedzając najbardziej urokliwą restaurację w Beskidach Kuflonkę na poziomie 1000 m n.p.m.

Pętla Szczyrkowska to efekt współpracy dwóch największych ośrodków narciarskich w Szczyrku, które pierwszy raz w historii wprowadziły wspólny letni karnet turystyczny oraz miasta Szczyrk.

- Od czterech lat współpracujemy z Centralnym Ośrodkiem Sportu w temacie wspólnego karnetu zimowego i przyszedł czas na kolejny wspólny projekt, tym razem dedykowany dla sezonu letniego – wyjaśnia Grzegorz Przybyła, dyrektor Szczyrk Mountain Resort. – Ta Pętla Szczyrkowska to bardzo fajny produkt, który daje możliwość wycieczki w górach i skorzystania z całej letniej infrastruktury transportowej w Szczyrku – podkreśla.

Tomasz Laszczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku nie ukrywa, że nowy produkt turystyczny to efekt sygnałów ze strony turystów, jakie pojawiały się w poprzednim sezonie letnim.

- Takie rozwiązanie było oczekiwane, bo sporo turystów chciało mieć możliwość skorzystania z obu kolejek jednocześnie. A przy okazji spaceru i podziwiania jednego z najpiękniejszych widoków w Beskidach – zaznacza.

Pętlę Szczyrkowską można zacząć w COS od wjazdu dwiema kolejkami linowymi na Skrzyczne (najpierw na Jaworzynę, następnie na szczyt Skrzycznego). Stamtąd ok. 30 minutowym spacerem (1,5-2 km) przejść szlakiem w kierunku Zbójnickiej Kopy podziwiając po drodze piękne widoki. Kanapą ze Zbójnickiej Kopy zjeżdża się na Halę Skrzyczeńską, gdzie znajduje się najbardziej widokowa w Beskidach restauracja Kuflonka, położona na wysokości 1000 m n.p.m. Na koniec zjeżdża się 10-osobową gondolą w dół, do Szczyrku, skąd można przespacerować się w kierunku dolnej stacji kolejki na Skrzyczne.

Ale równie dobrze Pętlę Szczyrkowską można zacząć z ośrodka Szczyrk Mountain Resort ze stacji dolnej gondoli. Wtedy po dotarciu na Halę Skrzczeńską można wpaść do restauracji Kulonka, a następnie kolejką dotrzeć na Zbójnicką Kopę, skąd pieszo udać się na Skrzyczne i kolejką li ową zjechać do Szczyrku.

- Można spędzić kilka godzin w górach. To produkt na miarę tych czasów, które są teraz trudne, a ograniczenia ogromne. Tymczasem góry dają przestrzeń, możliwość rozproszenia się, co pokazuje, że w górach jest bezpiecznie – tu warto przyjechać – zaznacza Sabina Bugaj, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku. - Zachęcamy turystów, żeby nie bali się przyjechać do Szczyrku, w Beskidy, żeby wychodzili na główne szklaki górskie. Jest sporo miejsca i jest bezpiecznie – zaznacza.

Sabina Bugaj zapewnia, że obiekty w Szczyrku – obiekty atrakcji turystycznych, obiekty hotelowe, pensjonaty, obiekty gastronomiczne, są bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie klientów. - Zachowane są wszystkie przepisy obowiązujące w związku pandemią. Zachęcamy turystów, by do nas przyjeżdżali i nie bali się – dodaje.

W Szczyrku nie ukrywają, że w związku z rosnącymi w ostatnich dniach statystykami zakażeń w województwie śląskim sporo osób z różnych stron Polski odwołało rezerwacje noclegów w Szczyrku na rozpoczynający się w Boże Ciało długi weekend.

Pętla Szczyrkowska to główna, ale nie jedyna letnia atrakcja Szczyrku w tym roku. W planie są wycieczki górskie z przewodnikiem, ale w innej formie – grupy będą mniejsze 10-12 osobowe, a przewodnikami będą…. ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Będzie także akcja „Nuta idzie po Beskidzie” oraz atrakcyjnie zapowiadająca się inicjatywa „Father and Son”, czyli zorganizowane wyjścia w góry rodzica z synem lub z córką połączone z noclegiem w namiocie lub schronisku.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie