Piast 2:1 Podbeskidzie. Derby dla gliwiczan [Zdjęcia]

Andrzej Azyan
Jakub Biskup (z prawej) strzelił dla Piasta wyrównującego gola. Po tej bramce gliwiczanie złapali wiatr w żagle Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Derbowy mecz województwa śląskiego, na dodatek dwóch niepokonanych w tym sezonie drużyn był magnesem dla kibiców z Gliwic i Bielska-Białej. Na pewno nie żałowali ci, którzy wybrali się w niedzielę do Wo-dzisławia. Zobaczyli ciekawe, pełne emocji spotkanie.

Po końcowym gwizdku sędziego minorowe nastroje mieli jednak fani Podbeskidzia. Bielszczanie wcześniej nie doznali porażki w szesnastu meczach. Początek wcale nie wskazywał, że lider zejdzie z boiska pokonany. Górale rozpoczęli z wielkim animuszem. Swoją przewagę potwierdzili po upływie pierwszego kwadransa. Robert Demjan strzelił z około 18 metrów na tyle precyzyjnie, że piłka znalazła się w siatce. To jeszcze bardziej zmobilizowało piłkarzy Podbeskidzia.

Odnosiło się wrażenie, że chcą rozstrzygnąć mecz jeszcze przed przerwą. Los bywa przekorny. Zamiast kolejnych bramek dla bielszczan, "Piastunki" wyrównały. Po dośrodkowaniu Sławomira Szarego, lot piłki w kierunku bramki przedłużył Jakub Biskup i było 1:1. Kibice Piasta szaleli z radości.
- Nie pozostało mi nic innego, jak dokończyć to, co zaczął Sławek - powiedział Biskup.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy zupełnie inny obraz gry, niż w pierwszej połowie. Teraz zaczęli przeważać gliwiczanie. Widać było, że druga bramka dla nich wisi w powietrzu. Richarda Zajaca próbowali pokonać Biskup i Maycon, ale zrobił to Bartosz Iwan. Jego strzał z kilkunastu metrów był przedniej marki. Gliwiczanie nadal atakowali, ale Zajac nie dał się już więcej zaskoczyć.

- Trener zapewne wytknie nam błędy, jakie popełniliśmy. Musimy przygotować się do następnego meczu - mówił Jacek Broniewicz, który w końcówce wykonując rzut wolny trafił w mur. To była jedyna groźna akcja Górali po przerwie.

PO MECZU POWIEDZIELi, czyli trenerski dwugłos
Marcin Brosz (Piast): Zdawaliśmy sobie sprawę, że strata punktów oddali nas o czołówki. Cieszę się ze zwycięstwa, bo początek meczu nie był dla nas udany.
Robert Kasperczyk (Podbeskidzie): Chcę pogratulować trenerowi Broszo-wi. Jak na derby, był to bardzo dobry mecz. W tej lidze jeszcze się wiele wydarzy.

Piast Gliwice - Podbeskidzie 2:1 (1:1)
0:1 Robert Demjan (17)
1:1 Jakub Biskup (37)
2:1 Bartosz Iwan (69)
Widzów: 1.500 Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) Piast: Szmatuła - Buryan, Klepczyński, Krzycki, SzaryI - Smektała (62. Podgórski), Gamla (38. Iwan), MuszalikI, PietrońI (75. Sielewski), Biskup - Maycon Podbeskidzie: Zajac - CienciałaI, Broniewicz, Dancík, Osiński - Rogalski, Łatka (78. Patejuk), Koman (35. Matusiak), Malinowski (66. Ziajka) - CieślińskiI, Demjan.