Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pluszaki ratują zwierzaki. Pieniądze z kiermaszu charytatywnego trafią do ośrodka Mysikrólik

JAK
Aż 5,3 tysiąca złotych udało się zebrać podczas wczorajszej akcji „Pluszaki ratują zwierzaki" w Galeria Sfera, zorganizowaną przez Fundację Ekologiczną Arka. Pieniądze pójdą na wsparcie Ośrodka Rehabilitacji „Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom.

Lisy, sarny, jeże, ptaki – to tylko niektóre dzikie zwierzęta, którymi opiekuje się Ośrodek Rehabilitacji „Mysikrólik” z Bielska-Białej. Galeria Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka po raz kolejny połączyły siły, żeby wspomóc potrzebujące zwierzęta. Pieniądze zebrane podczas 5. charytatywnego kiermaszu „Pluszaki ratują zwierzaki”, który odbył się wczoraj, zostaną przekazane Ośrodkowi „Mysikrólik”.

- Dziękujemy wszystkim za wczorajszą akcję „Pluszaki ratują zwierzaki” w Galeria Sfera. Dzięki Wam udało się zebrać 5300 zł - poinformował Wojciech Owczarz, prezes fundacji Arka.

Każdy mógł wziąć udział w kiermaszu „Pluszaki ratują zwierzaki”. Wystarczyło do 20 lutego przekazać do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera czyste zabawki, którymi będą mogły bawić się inne dzieci. Oprócz pluszaków zbierane były także gry planszowe, klocki, puzzle czy lalki. Przedmioty te 22 lutego zostały wystawione na sprzedaż w ramach 5. edycji kiermaszu „Pluszaki ratują zwierzaki”.

- Cykliczna akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to dobry pretekst, aby uwrażliwić nasze dzieci na potrzeby zwierząt i porozmawiać z nimi o ekologii – stwierdziła Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Wspólna Inicjatywa Galerii Sfera oraz Fundacji Arka ma nie tylko wymiar charytatywny, ale i ekologiczny. Przedmioty przekazane na kiermasz otrzymując drugie życie, przyczyniają się do zredukowania ilości odpadów

– Mamy coraz więcej problemów z naszymi odpadami. Wiszą nad nami kary za niedotrzymanie limitów odzysku surowców wtórnych, które sami wynegocjowaliśmy wcześniej w Brukseli. Mimo czasami ogromnych inwestycji i wysiłków firm odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami, często nasze zaangażowanie i wiedza jak właściwie segregować odpady, jest niewielka. Dlatego każda akcja, która choć w minimalnym stopniu uczy nas nowoczesnego postępowanie z odpadami jest bardzo ważna. A najlepsze są te odpady, których nie wytwarzamy – podkreślił Wojciech Owczarz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto