Podbeskidzie 1:0 MKS. Dziesiąte trafienie Cieślińskiego zapewnia trzy punkty

Piotr Szymański / ivan
Dawid Bylok, Ekstraklasa.net
Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało na własnym stadionie z MKS-em Kluczbork 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Adam Cieśliński, dla którego było to już dziesiąte trafienie w sezonie. Goście pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe.

Goście z Kluczborka wyszli w bardzo defensywnym ustawieniu, z tylko jednym wysuniętym napastnikiem. Od początku było więc jasne, że MKS będzie zadowolony z remisu. Warto wspomnieć, że zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Kowalskiego w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygrali.

Podbeskidzie rozpoczęło bez swojego najlepszego strzelca - Adama Cieślińskiego, który nie zdążył wyleczyć się do końca i usiadł na ławce. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji Podbeskidzia, które jednak nie było w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji. MKS miał taką okazję tylko jedną, ale Kamil Nitkiewicz w 21. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Zajacem.

W drugiej połowie gospodarze starali się zaatakować bardziej zdecydowanie. W 56. minucie doskonałą okazję miał Jacek Broniewicz, ale strzelił wprost w bramkarza. Minutę później Robert Kasperczyk zdecydował się dokonać podwójnej zmiany i było to kluczowe wydarzenie w tym spotkaniu. Na boisko weszli Malinowski i Cieśliński. Drugi z nich już kilka chwil później, w 60. minucie, zdobył gola na wagę trzech punków. Cieśliński niemal w każdym meczu pokazuje, że piłka szuka go w polu karnym i że dla Górali jest zawodnikiem po prostu bezcennym.

Podbeskidzie w dość szczęśliwych okolicznościach, po raz kolejny zdobyło komplet punków przed własną publicznością. MKS musi jeszcze poczekać na wyjazdowe zwycięstwo.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 MKS Kluczbork
Adam Cieśliński 60

Podbeskidzie: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Jacek Broniewicz, Bartłomiej Konieczny, Michał Osiński - Maciej Rogalski, Piotr Koman, Sebastian Ziajka (57 Piotr Malinowski), Dariusz Łatka - Róbert Demjan (90 Damian Chmiel), Sylwester Patejuk (57 Adam Cieśliński).

Kluczbork: Krzysztof Stodoła - Adam Orłowicz, Paweł Odrzywolski, Maciej Wilusz, Piotr Stawowy (32 Dariusz Góral) - Rafał Niziołek, Michał Glanowski (83 Dawid Nowacki), Tomasz Kazimierowicz, Kamil Nitkiewicz - Patryk Tuszyński, Arkadiusz Półchłopek (78 Wojciech Hober).

Żółta kartka: Stodoła.
Sędzia: Marek Karkut (Warszawa). Widzów 2 500.

CZYTAJ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z TEGO MECZU!