Przegląd prasy z marca 2020 w Bielsku-Białej, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bielska-Białej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?”?

Przegląd marca 2020 w Bielsku-Białej: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?

Premier Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Rząd zaostrzył zakaz wychodzenia z domów. Teraz niepełnoletni będą mogli wyjść na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacyjne, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Sklepy spożywcze od godz. 10 do 12 będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Sprawdź wszystkie ograniczenia - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

Prasówka marzec Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Bielska-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 1 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 2420 osób. 36 z nich nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Gdzie udać się po pomoc? Oto czynne gabinety dentystyczne LISTA NFZ

Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia społecznej kwarantanny, w końcu śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia porozumiał się z dentystami z woj. śląskiego i opublikował listę czynnych w czasach epidemii gabinetów i przychodni stomatologicznych. Sprawdź, które gabinety (a jest ich ponad 120!) są czynne w woj. śląskim, i w jakim zakresie. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Pielęgniarki z Sosnowca i lekarze z Bielska-Białej zakażeni koronawirusem. W woj. śląskim zakażonych już jest ponad 150. ludzi

Dwie pielęgniarki ze Szpitala Miejskiego w Sosnowcu mają koronawirusa. Obie przebywają na zwolnieniu lekarskim. Zakażonych jest też trzech lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

📢 Kolejki do marketów budowlanych w Bielsku-Białej. Czas koronawirusa to czas remontów?

Kolejki do marketów budowlanych - wobec konieczności spędzania czasu w domach sporo osób decyduje się na drobne remonty lub zaległe naprawy. W efekcie odwiedzają popularne w Beskidach sklepy budowlane. Ale chcąc kupić potrzebny towar, muszą swoje odstać w kolejce. Obowiązują specjalne ograniczenia i środki ostrożności.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej prosi o pomoc: brakuje fartuchów, gogli, kombinezonów

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zwrócił się z apelem do firm i osób fizycznych o wsparcie w zakupie niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu szpitala.

📢 Maseczki z Chin w Bielsku-Białej już trafiają do potrzebujących

Maseczki sanitarne, jakie trafiły do Bielska-Białej z Chin, są już rozwożone do instytucji, które działają na terenie miasta. Prezydent miasta w uzgodnieniu z zarządem spółki Martes Sport podjął decyzję, by podzielić się maseczkami z placówkami, które nie są podległe Ratuszowi - m.in. Bielskim Pogotowiem Ratunkowym, Szpitalem Wojewódzkim i Szpitalem Pediatrycznym.

📢 Wielka dezynfekcja w Bielsku-Białej: spryskiwane są popularne przejścia, chodniki i place

W Bielsku-Białej na wniosek prezydenta Jarosława Klimaszewskiego prowadzona jest dezynfekcja miejsc publicznych. Dezynfekcję prowadzi spółka SUEZ. Pracownicy w specjalnych kombinezonach spryskują najczęściej uczęszczane miejsca w przestrzeni publicznej.

📢 Maseczki z Chin dotarły do Bielska-Białej. 165 tysięcy sztuk!

Maseczki z Chin dotarły do Bielska-Białej. Dokładnie 165 tys. sztuk maseczek sanitarnych i maseczek typu „N95” w pierwszej kolejności trafi do szpitali, domów pomocy społecznej i służb mundurowych. Jak informują przedstawiciele Ratusza nie jest to jedyny transport jaki dotrze do Bielska-Białej.

📢 Pierwsze maseczki dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

Do Stacji Dializ Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej trafiły w środę 25 marca maseczki, uszyte w ramach akcji „Potrzeby Szpitali Bielsko-Biała i okolice na czas Koronawirusa”.

📢 Koronawirus. Mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w woj. śląskim!

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 13.30 poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych są 2 osoby z województwa śląskiego, to kobieta i mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Tymczasem mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w województwie śląskim!

📢 Zakaz wychodzenia z domów! Co można, a czego nie? Sprawdź

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Nowe przepisy obowiązują od środy, 25 marca do 11 kwietnia.

📢 W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej był pacjent z koronawirusem. Cały oddział zamknięty na 14 dni

Pacjent zarażony koronawirusem przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Był tu operowany. We wtorek 24 marca po konsultacji sanepidem Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego został zamknięty na najbliższe 14 dni.

📢 Apel dyrekcji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej: duża ilość dzieci z opiekunami to dziś ogromne zagrożenie

Mamy ostatnio wielu małych pacjentów, którzy trafić powinni nie do nas, ale do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej - mówi Ewa Bachta, dyrektorka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. I apeluje do rodziców, by przeanalizowali, czy wizyta ich dziecka w szpitalu jest rzeczywiście konieczna. Bo jeśli na teren szpitala zostanie przeniesiony koronawirus, to placówka może zostać zamknięta.

📢 Ośrodek kwarantanny w Orlim Gnieździe: posiłki trzy razy dziennie, zakaz wyjścia z pokoju

W miniony piątek 20 marca pierwsza osoba została skierowana do ośrodka kwarantanny, jaki został utworzony w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku. Do ośrodka kierowane są tylko osoby zdrowe, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

📢 Koronawirus w Bielsku-Białej i powiecie: Już 12 osób w szpitalu. W kwarantannie 512 mieszkańców

W Bielsku-Białej i pow. bielskim już 12 osób jest hospitalizowanych w związku z koronawirusem. 512 osób jest poddanych kwarantannie - wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej z poniedziałku 23 marca. Aż 1162 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

📢 Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w woj. śląskim! To mieszkaniec Szczyrku

Mieszkaniec Szczyrku to pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie śląskim. - Smutny to dzień. Niestety, ostatnio tragedie nie omijają Szczyrku - wyznał Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku,który potwierdził tę informację. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarły to 83-letni mężczyzna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Świat bez broni jądrowej. Apel w 77. rocznicę ataku na Nagasaki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie