Przegląd prasy z marca 2020 w Bielsku-Białej, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bielska-Białej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?”?

Przegląd marca 2020 w Bielsku-Białej: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?

Premier Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Rząd zaostrzył zakaz wychodzenia z domów. Teraz niepełnoletni będą mogli wyjść na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacyjne, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Sklepy spożywcze od godz. 10 do 12 będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Sprawdź wszystkie ograniczenia - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

Prasówka marzec Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Bielska-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 1 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 2420 osób. 36 z nich nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Gdzie udać się po pomoc? Oto czynne gabinety dentystyczne LISTA NFZ

Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia społecznej kwarantanny, w końcu śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia porozumiał się z dentystami z woj. śląskiego i opublikował listę czynnych w czasach epidemii gabinetów i przychodni stomatologicznych. Sprawdź, które gabinety (a jest ich ponad 120!) są czynne w woj. śląskim, i w jakim zakresie. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Pielęgniarki z Sosnowca i lekarze z Bielska-Białej zakażeni koronawirusem. W woj. śląskim zakażonych już jest ponad 150. ludzi

Dwie pielęgniarki ze Szpitala Miejskiego w Sosnowcu mają koronawirusa. Obie przebywają na zwolnieniu lekarskim. Zakażonych jest też trzech lekarzy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

📢 Kolejki do marketów budowlanych w Bielsku-Białej. Czas koronawirusa to czas remontów?

Kolejki do marketów budowlanych - wobec konieczności spędzania czasu w domach sporo osób decyduje się na drobne remonty lub zaległe naprawy. W efekcie odwiedzają popularne w Beskidach sklepy budowlane. Ale chcąc kupić potrzebny towar, muszą swoje odstać w kolejce. Obowiązują specjalne ograniczenia i środki ostrożności.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej prosi o pomoc: brakuje fartuchów, gogli, kombinezonów

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zwrócił się z apelem do firm i osób fizycznych o wsparcie w zakupie niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu szpitala.

📢 Maseczki z Chin w Bielsku-Białej już trafiają do potrzebujących

Maseczki sanitarne, jakie trafiły do Bielska-Białej z Chin, są już rozwożone do instytucji, które działają na terenie miasta. Prezydent miasta w uzgodnieniu z zarządem spółki Martes Sport podjął decyzję, by podzielić się maseczkami z placówkami, które nie są podległe Ratuszowi - m.in. Bielskim Pogotowiem Ratunkowym, Szpitalem Wojewódzkim i Szpitalem Pediatrycznym.

📢 Wielka dezynfekcja w Bielsku-Białej: spryskiwane są popularne przejścia, chodniki i place

W Bielsku-Białej na wniosek prezydenta Jarosława Klimaszewskiego prowadzona jest dezynfekcja miejsc publicznych. Dezynfekcję prowadzi spółka SUEZ. Pracownicy w specjalnych kombinezonach spryskują najczęściej uczęszczane miejsca w przestrzeni publicznej.

📢 Maseczki z Chin dotarły do Bielska-Białej. 165 tysięcy sztuk!

Maseczki z Chin dotarły do Bielska-Białej. Dokładnie 165 tys. sztuk maseczek sanitarnych i maseczek typu „N95” w pierwszej kolejności trafi do szpitali, domów pomocy społecznej i służb mundurowych. Jak informują przedstawiciele Ratusza nie jest to jedyny transport jaki dotrze do Bielska-Białej.

📢 Pierwsze maseczki dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

Do Stacji Dializ Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej trafiły w środę 25 marca maseczki, uszyte w ramach akcji „Potrzeby Szpitali Bielsko-Biała i okolice na czas Koronawirusa”.

📢 Koronawirus. Mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w woj. śląskim!

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 13.30 poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych są 2 osoby z województwa śląskiego, to kobieta i mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Tymczasem mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w województwie śląskim!

📢 Zakaz wychodzenia z domów! Co można, a czego nie? Sprawdź

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Nowe przepisy obowiązują od środy, 25 marca do 11 kwietnia.

📢 W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej był pacjent z koronawirusem. Cały oddział zamknięty na 14 dni

Pacjent zarażony koronawirusem przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Był tu operowany. We wtorek 24 marca po konsultacji sanepidem Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego został zamknięty na najbliższe 14 dni.

📢 Apel dyrekcji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej: duża ilość dzieci z opiekunami to dziś ogromne zagrożenie

Mamy ostatnio wielu małych pacjentów, którzy trafić powinni nie do nas, ale do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej - mówi Ewa Bachta, dyrektorka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. I apeluje do rodziców, by przeanalizowali, czy wizyta ich dziecka w szpitalu jest rzeczywiście konieczna. Bo jeśli na teren szpitala zostanie przeniesiony koronawirus, to placówka może zostać zamknięta.

📢 Ośrodek kwarantanny w Orlim Gnieździe: posiłki trzy razy dziennie, zakaz wyjścia z pokoju

W miniony piątek 20 marca pierwsza osoba została skierowana do ośrodka kwarantanny, jaki został utworzony w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku. Do ośrodka kierowane są tylko osoby zdrowe, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

📢 Koronawirus w Bielsku-Białej i powiecie: Już 12 osób w szpitalu. W kwarantannie 512 mieszkańców

W Bielsku-Białej i pow. bielskim już 12 osób jest hospitalizowanych w związku z koronawirusem. 512 osób jest poddanych kwarantannie - wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej z poniedziałku 23 marca. Aż 1162 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

📢 Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w woj. śląskim! To mieszkaniec Szczyrku

Mieszkaniec Szczyrku to pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie śląskim. - Smutny to dzień. Niestety, ostatnio tragedie nie omijają Szczyrku - wyznał Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku,który potwierdził tę informację. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarły to 83-letni mężczyzna.

Sonda - Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie