Przegląd prasy z tygodnia 12.03.2023. Co działo się w Bielsku-Białej. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.03 do 11.03.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.03 do 11.03.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska-Białej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.03 a 11.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Łazienki, które zaskoczą nawet największych fachowców! Koszmarne remonty - zobacz, jak nie należy remontować łazienek”?

Przegląd tygodnia: Bielsko-Biała, 12.03.2023. 5.03 - 11.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Łazienki, które zaskoczą nawet największych fachowców! Koszmarne remonty - zobacz, jak nie należy remontować łazienek

Budowlańcy "dali ciała"! Łazienka to według wielu najważniejsza przestrzeń w domu. Dobrze urządzona jest nie tylko miejscem, gdzie się myjemy, ale też może być domowym spa, oazą spokoju i relaksu. Piękna łazienka może też podnosić wartość domu. Zajrzyjcie jednak do łazienek, w których ewidentnie poszło coś nie tak. Oto zaskakujące „łazienkowe rozwiązania” z facebookowego profilu pod nazwą Fuszerka Sp. z o.o., który pokazuje je z przymrużeniem oka.

📢 Wypadek w Bielsku-Białej. Mężczyzna spadł z wysokości na jezdnię. Przeżył, ale jego stan jest ciężki. 24-latek walczy o życie

Do szpitala w stanie ciężkim trafił 24-letni mężczyzna, który został poszkodowany w wypadku, do którego doszło w Bielsku-Białej. Mężczyzna spadł z wysokości ok. 10 metrów z ronda Hulanka na przebiegającą pod nim aleję Andersa. Okoliczności sprawy badają miejscowi policjanci.

📢 Zagłodzili niepełnosprawną córkę na śmierć. Skazano ich na 25 lat. Zbigniew Ziobro chce wyższego wyroku

Mimo jego podwyższenia z 15 do 25 lat, przez Sąd Apelacyjny w Katowicach, zdaniem Zbigniewa Ziobro i tak jest on zbyt łagodny. Chodzi o wyrok, jaki wymiar sprawiedliwości wymierzył Karolinie G. i Damianowi Cz., z Bielska-Białej, oskarżonym o zagłodzenie na śmierć swojej 5-letniej, niepełnosprawnej córki Elizy. Prokurator Generalny złożył do Sądu Najwyższego kasację od wyroku, jaki zapadł w Katowicach.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.03.2023: 5.03-11.03.2023 Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pociągi z Bielska-Białej szybciej w Katowicach! Czas podróży ma być krótszy o 20 minut

Koleje Śląskie zapowiadają zmiany na trasie Bielsko-Biała - Katowice. Po udrożnieniu przejazdu pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, przejazd ma skrócić się o 20 minut. Będzie on jednak uwarunkowany innymi ograniczeniami.

📢 Wystawa „EkoEksperymentarium" w Bielsku-Białej. Zobacz, jak można oszczędzić prąd, wodę i ciepło. ZDJĘCIA

Wyjątkowo oryginalna wystawa pozwalająca eksperymentować i uczyć się jak dbać o planetę powstała w bielskim Punkcie 11 przy ul. 11 Listopada 24. Ekspozycja „EkoEksperymentarium" pozwala sprawdzić, jak nasze codzienne, małe czynności mogą pomóc środowisku. Wernisaż odbył się dzisiaj 10 marca.

📢 Na budowie drogi ekspresowej S1 Oświęcim Dankowice powstają wiadukty nad zbiornikami wodnymi

Ekspresowa „jedynka” na odcinku Oświęcim Dankowice będzie biegła nad kilkoma zbiornikami wodnymi, to stawy i zbiorniki retencyjne. Technicznie to spore utrudnienie dla budowlańców, którzy muszą wybudować wcześniej podpory wiaduktu w środku takiego zbiornika. Jak te prace wyglądają? Oto zdjęcia z marca tego roku. Przypomnijmy, że prace ruszyły tam dopiero jesienią ubiegłego roku.

📢 Wybory miss w woj. śląskim. Oto piękne kandydatki! Która z nich zostanie MISS STARS POLAND 2023?

Już 18 marca w sobotę, w Czechowicach-Dziedzicach wybrana zostanie MISS STARS POLAND 2023. Która z pięknych finalistek zdobędzie koronę najpiękniejszej i będzie kandydatką z Polski w Miss Tourism World?

📢 Panie z Bielska-Białej rywalizują o miano "Kobieca Twarz Roku" - oto kandydatki w kategorii MATKI! Do wygrania samochód

Kto z Bielska-Białej zdobędzie tytuł Kobiecej Twarzy Roku? Oto kandydatki w wielkim plebiscycie! Rusza głosowanie w regionalnym plebiscycie Kobieca Twarz Roku 2023 z okazji Dnia Kobiet! Wybierz swoją faworytkę w trzech kategoriach wiekowych: Córki, Matki i Kobiety dojrzałe. Dziś prezentujemy kandydatki w kategorii Matki. Zobacz ich zdjęcia w naszej galerii!

📢 Atak grypy w woj. śląskim! Zmarło już 5 osób, choruje 27 tys. ludzi! Gdzie jest najgorzej? Sprawdź

Atak grypy w woj. śląskim! Obecnie w woj. śląskim choruje blisko 27 000 osób! To ponad sześć razy więcej niż w ubiegłym roku o tej porze i ponad siedmiokrotnie więcej niż dwa lata temu! W tym roku z powodu grypy zmarło w woj. śląskim już 5 osób! Hospitalizacji w ubiegłym tygodniu wymagało w regionie 139 osób. Są w województwie miasta, gdzie już choruje po kilka tysięcy osób! Przypominamy! Grypa to choroba wysoko zakaźna. Przebywając w skupiskach ludzkich, przekazujemy wirusa grypy dalej. Gdzie zachorowań w regionie jest najwięcej? Sprawdź poniżej LISTĘ miast.

📢 Kościół jako toaleta? Księża z Bielska-Białej biją na alarm i apelują do świadków incydentów o szacunek dla sakralnego miejsca!

Kościoły w całej Polsce borykają się z różnymi problemami. Często są one na celowniku wandali, czy złodziei. O swoich codziennych kłopotach poinformowała między innymi parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej. W katedrze i w jej pobliżu - od wczesnych godzin porannych po zmierzch - pojawiają się osoby, które zakłócają spokój przechodniów i wiernych biorących udział w nabożeństwach. Bywa też, że też świątynia traktowana jest jako... toaleta.

📢 Bolek i Lolek wyjadą na ulice Bielska-Białej. To dwa nowe autobusy elektryczne MZK – zobaczcie ZDJĘCIA

Dwa nowe autobusy elektryczne Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Bolek i Lolek na co dzień będą przewozić dzieci i uczniów z niepełnosprawnościami, a w weekendy wyjadą na linie miejskie.

📢 Zachwycający dom w Beskidach - to finalista konkursu "World Building of the Year". Zobacz ZDJĘCIA. Posiadłość teraz jest na sprzedaż

Ten dom w Beskidach ZACHWYCA! W miejscowości Bystra pod Bielskiem-Białą stoi budynek - finalista World Architecture Festival 2021 w kat. "Domy i wille na wsi/w naturze". Ten dom znalazł się na tzw. krótkiej liście budynków nominowanych do nagrody "Budynek Roku". Zauważony został również przez serwis ArchDaily, największy internetowy serwis architektoniczny! Ten budynek jest właśnie na sprzedaż. Zobacz zdjęcia i poznaj jego cenę!

📢 W gminie Jasienica powstaną baseny termalne? Wybrano wykonawcę odwiertu geotermalnego

Pod Bielskiem-Białą powstaną baseny termalne? Gmina Jasienica wybrała firmę, która w Grodźcu wykona odwiert w poszukiwaniu złóż geotermalnych. Według umowy podpisanej w środę, 8 marca, firma Exalo Drilling S.A. otrzyma około 14,9 mln złotych. Gmina pozyskała na ten cel z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 14,86 mln złotych.

📢 Śnięte ryby w rzece w Bielsku-Białej! Zanieczyszczenia i nienaruralny kolor wody. To przez wyciek amoniaku? Próbki już pobrane

Zanieczyszczona rzeka w Bielsku-Białej to efekt wycieku do niej niezidentyfikowanej jeszcze substancji. Na skażonym odcinku Białej, zlokalizowanym w pobliżu Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, zauważono śnięte ryby, a także nienaturalny odcień wody. Jej próbki przekazano do analizy w celu identyfikacji cieczy, jaka wydostała się do rzeki z jednej z rur. Ujście substancji zostało zabezpieczone, a na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Bielsku-Białej oraz policja. Sprawa została też zgłoszona między innymi do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

📢 Referendum w sprawie spalarni śmieci w Bielsku-Białej. Rusza kampania Inicjatywy Obywatelskiej STOP Spalarni Śmieci

Referendum w sprawie budowy spalarni śmieci w Bielsku-Białej odbędzie się 16 kwietnia. Tymczasem już teraz Inicjatywa Obywatelska STOP Spalarni Śmieci w Bielsku-Białej rozpoczyna kampanię skierowaną do wszystkich mieszkańców miasta. - Ma ona na celu przedstawienie wad spalarni, o których milczą urzędowe spoty i reklamy - informują inicjatorzy kampanii referendalnej.

📢 Grupa przestępcza działała m.in. w Bielsku-Białej i Gliwicach. Aż 21 zatrzymanych! Wielka akcja CBŚP i KAS

ŚLĄSKIE. To była akcja funkcjonariuszy w całym kraju. CBŚP, KAS i prokuratura rozpracowują grupy przestępcze zajmujące się „karuzelami podatkowymi”. Zatrzymano 23 osoby w tym 21 z województwa śląskiego. Jak przekazuje CBŚP w całą akcję w naszym regionie zaangażowanych było ponad stu funkcjonariuszy.

📢 Dzień Kobiet na Szyndzielni. Promocja dla pań. Kolejka za pół ceny!

Kolej Linowa Szyndzielnia z okazji 70-lecia istnienia przygotowała propozycję na spędzenie wyjątkowego Dnia Kobiet w Beskidzie Śląskim.

📢 Ewakuacja 180 pracowników w zakładzie Bielmar w Bielsku-Białej! Doszło do wycieku amoniaku. Zobacz zdjęcia

Ponad 180 osób zostało dzisiaj 6 marca ewakuowanych z powodu wycieku amoniaku w bielskich Zakładach Tłuszczowych Bielmar. Na miejscu pojawili się strażacy, w tym ze specjalistycznej grupy chemiczno-ekologicznej.

📢 Przebudowa placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Kiedy zakończą się prace?

Dopiero na przełomie maja i czerwca ma się zakończyć gruntowna przebudowa jednego z głównych placów Bielska-Białej - Wojska Polskiego – dowiedziała się PAP od rzecznika bielskiego magistratu Tomasza Ficonia. Pierwotnie plac miał być gotowy przed końcem 2022 r. 

📢 Pociągi wrócą na standardową trasę do Katowic. Koleje Śląskie podały dokładną datę

Pociągi powrócą na standardową trasę na linii kolejowej do Katowic. Koleje Śląskie podały konkretną datę, kiedy pociągi będą kursować po nowych torach pomiędzy Goczałkowicami-Zdrojem a Czechowicami-Dziedzicami.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto