Przegląd tygodnia w Bielsku-Białej, najważniejsze wydarzenia od 27.12 do 2.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska-Białej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.12 a 2.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Waloryzacja Emerytur 2021. Taką dokładnie dostaniesz podwyżkę [wyliczenia - 3.01.21 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bielsko-Biała od 27.12 do 2.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Waloryzacja Emerytur 2021. Taką dokładnie dostaniesz podwyżkę [wyliczenia - 3.01.21 r.]

Rząd przyjął w grudniu projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Wynika z niego, że w 2021 r. - tak jak w poprzednich latach - będzie kwotowo-procentowa waloryzacja rent i emerytur. Zobacz, ile dokładnie więcej trafi na konta emerytów.

📢 Śląskie: Na te inwestycje czekamy w tym roku. Oto TOP 25 projektów, które zmienią region

Nowe mieszkania, apartamentowce, akademiki, ale również miejskie deptaki, centra przesiadkowe i nowe węzły drogowe. To tylko krótka lista projektów, które zostaną zrealizowane w województwie śląskim w 2021 roku. Inwestycji, które zakończą się w przyszłym roku jest w regionie znacznie więcej. Powstaną m.in. nowe muzea, stadion, lodowisko oraz park nauki. Zobaczcie TOP25 projektów, które zmienią region.

📢 Weszli na Babią Górę w samych szortach, czyli sylwester na pełnej petardzie

Ostatnio informowaliśmy, że górskie morsowanie jest coraz popularniejsze. Przybywa ludzi, którzy zimą w samych szortach i gołymi torsami zdobywają beskidzkie szczyty. W sylwestra dwóch śmiałków zdecydowało się wejść w krótkich spodenkach na Babią Górę. Filmik ze swojej wyprawy zamieścili na serwisie You Tube.

Tygodniowa prasówka 27.12-2.01.2021 Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pomysłowość ludzka nie zna granic! Nie wierzysz? Sprawdź te zdjęcia

Samotna furtka na osiedlu, słup na środku drogi czy samochód zaparkowany w pod wiatą na koszyki przy markecie - to tylko niektóre absurdalne pomysły nadesłane na facebookowy fanpage "Zaufaj mi, jestem Architektem!". Oglądając te zdjęcia dojdziecie do wniosku, że pomysłowość ludzka faktycznie nie ma granic. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Pożar domu w Istebnej. 19 młodych osób wynajęło dom na Sylwestra

Do tragedii w Nowy Rok mogło dojść w Istebnej w powiecie cieszyńskim. 1 stycznia 2021 roku, przed godziną 19 doszło tam do pożaru domu jednorodzinnego, w którym przebywało 19 osób. Wszystkim udało się samodzielnie opuścić budynek, a z ogniem walczyło 11 jednostek straży pożarnej. Sprawą zajmie się teraz policja i Sanepid, bo młodzi ludzie, którzy wynajęli dom od właściciela mogli złamać przepisy obowiązujące podczas pandemii.

📢 Horoskop roczny na 2021: praca, miłość i pieniądze! Horoskop 2021 dla znaków zodiaku. Sprawdź w horoskopie jaki będzie nowy rok 2.01.2021

Horoskop roczny na 2021! Nowy rok będzie lepszy dla wszystkich znaków zodiaku? Co oznacza początek Ery Wodnika? Horoskop roczny na 2021 dla wszystkich znaków zodiaku podpowie, kto będzie miał szczęście. Sprawdź w horoskopie rocznym kogo nie ominą problemy i wyzwania? Jakim zdrowiem, życiem miłosnym i zawodowym będą się cieszyć poszczególne znaki zodiaku? Nowy Rok doda wielu z Was wiatru w żagle. Dla wielu z nas moment pożegnania starego i powitania nowego roku wiąże się z wieloma nadziejami, próbami zmian i podjęciem nowych wyzwań. W poniższej galerii znajdziecie wielki horoskop roczny na 2021 rok, przekonajcie się sami, że... będzie się działo!

📢 Koronawirus. W województwie śląskim stwierdzono 431 nowych zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 2 stycznia 2021 roku o 6 945 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID zmarło 102 pacjentów, 84 z nich miało choroby współistniejące. W województwie śląskim stwierdzono 431 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 7 osób.

📢 TOP 10 magicznych miejsc w Beskidach na weekendowy rodzinny spacer

Z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zamknięte są kina, teatry, restauracje, kawiarnie, stoki, siłownie i baseny. W sumie niewiele jest miejsc, w które w wolnym czasie można się wybrać się z rodziną, by przyjemnie i pożytecznie spędzić czas wolny. Ale są takie miejsca. Zachwycą osoby w każdym wieku. Można je odwiedzić samemu lub z całą rodziną. Oto 10 naszych propozycji.

📢 Młodzi przestępcy poszukiwani przez policję. Mają na swoim koncie m.in. kradzieże, rozboje i włamania

Najmłodsi przestępcy w Polsce mają na swoim koncie kradzieże, rozboje i włamania. Przestępcy z województwa śląskiego ale też innych rejonów Polski mają około 20 lat. Zniknęli bez śladu i są poszukiwaniu za przestępstwa przez policję w całej Polsce.

📢 Za co zapłacimy więcej w 2021 roku? Jest tego całkiem sporo... Sprawdź LISTĘ PODWYŻEK

Zdaniem ekspertów rok 2020 był zdecydowanie rokiem drożyzny. Tempo wzrostu cen mierzone inflacją było najwyższe od 2012 roku. Co za tym idzie, Polska była na czele krajów UE z najwyższą inflacją. Niestety, w 2021 roku wcale nie będzie lepiej. Wzrosną opłaty za wiele rzeczy! Które dokładnie? Kliknij w galerię i sprawdź.

📢 Dzielnicowy płakał, jak pisał raport. Podejrzana w lodówce, pijany w bagażniku... Najdziwniejsze interwencje policji w Śląskiem w 2020 roku

Śląskie. Koniec roku sprzyja podsumowaniom. W tym materiale postanowiliśmy pokazać niecodzienne, dziwne, a czasem śmieszne interwencje policji i zachowania niektórych przestępców i mieszkańców województwa śląskiego, które miały miły miejsce w 2020 roku. Niektórzy policjanci musieli się łapać za głowy, kiedy przyjechali na wezwanie...

📢 Istebna: Płonie dom jednorodzinny. Z płonącego budynku uciekło 19 osób

Dramatyczny wieczór noworoczny w Istebnej. Płonie budynek jednorodzinny przy ulicy Wojtasze. Pożar domu w Istebnej wybuchł przed godziną 19. Z płonącego budynku uciekło 19 osób.

📢 Alimenciarki z woj. śląskiego. Szuka ich policja! Rozpoznajesz te kobiety?

Te kobiety mimo nakazu sądowego zaniedbały spoczywający na nich obowiązek alimentacyjny. Rozpoznajesz je? Koniecznie poinformuj o tym policję! Oto nasza galeria poszukiwanych. Stan na 29 grudnia 2020 roku. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus nie odpuszcza. Śmiertelność wciąż jest wysoka. Ile nowych zachorowań w Śląskiem?

Koronawirus w woj. śląskim nadal zakaża i powoduje ofiary śmiertelne. Dzisiaj mamy 11 008 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowali 1 stycznia 2021 r. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. W woj. śląskim to 885 osób. W całym kraju zmarło 400 osób. W woj. śląskim zmarło 30 osób.

📢 Świerklany wyglądają jak... Las Vegas! Pod ten dom przychodzą “pielgrzymki”, ruch jest tam jak w Rzymie

Świerklany. Na ulicę 3 Maja przychodzą całe “pielgrzymki”, by zobaczyć pięknie udekorowane na święta domy, które wyglądają trochę jak z amerykańskich filmów. Rodziny z wózkami przychodzą tu na spacery, robią zdjęcia i filmiki. Niektórzy przyjeżdżają z daleka. - Nasz tata boi się, że dojdzie do jakieś stłuczki bo ruch ja w Rzymie – śmieje się pani Małgorzata Szulik.

📢 Powitanie Nowego Roku 2021 na Dębowcu w Bielsku-Białej. Chętnych nie zabrakło

Powitanie Nowego Roku 2021 na Dębowcu w Bielsku-Białej, skąd można oglądać panoramę miasta i strzelające w niebo fajerwerki, fetowało tym razem ok. 50 osób, choć zwykle to wydarzenie przyciąga tłumy bielszczan i gości.

📢 Magiczny klimat Bielska-Białej. Wielki witraż i elewacja Zamku zachwycają!

Bielsko-Biała w okresie świąteczno-noworocznym wygląda cudownie! Choć miasto zrezygnowało z corocznych iluminacji świątecznych, to otoczenie placu Chrobrego zachwyca! Magiczny klimat Bielska-Białej tworzą podświetlony wielki witraż oraz świąteczna iluminacja na elewacji Zamku Sułkowskich,. Zobaczcie!

📢 Rok 2020 w Bielsku-Białej i powiecie. Subiektywny przegląd wydarzeń

Trąba powietrzna, wybuch gazu, emocje związane z budową spalarni, widmo likwidacji kopalni, dramat przedsiębiorców - 2020 rok był jednym z najtrudniejszych w XXI wieku. Zobaczcie, co działo się w tym czasie w Bielsku-Białej i powiecie. Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd wydarzeń.

📢 Sikający diabełek w Bielsku-Białej mówi o swojej historii. Bielskie pomniki z systemem multimedialnym

Przy pięciu pomnikach w Bielsku-Białej znalazły się tablice z krótką historią na ich temat oraz kodem QR, który umożliwia na smartfonie odsłuchanie materiału dźwiękowego. O swojej historii „mówią” m.in. słynny sikający diabełek, fontanna z rzeźbami trójki nagich chłopców na placu Chrobrego oraz pomnik Syrenki przy Przechodzie Schodowym.

📢 Sylwester 2020. Co wolno, a za co można dostać mandat w sylwestrową noc? Tłumaczy adwokat Kinga Martuszewska

Sylwester 2020 będzie inny niż zwykle. Pandemia koronawirusa i rządowe rozporządzenia powodują, że przed ostatnią nocą starego roku wielu mieszkańców zadaje sobie liczne pytania. Czy mogę zorganizować domówkę, a jeśli tak, to na ile osób? Czy mogę wyjść na spacer z psem, czy po szampana do sklepu w godzinach od 19 do 6? Co z odpalaniem fajerwerków? Na pytania odpowiada adwokat z Rybnika Kinga Martuszewska. - Niezależnie od przepisów i ich interpretacji, powinniśmy pamiętać, że żyjemy w okresie pandemii koronawirusa i najważniejszy jest zdrowy rozsądek - słyszymy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie