Przegląd tygodnia w Bielsku-Białej, najważniejsze wydarzenia od 4.10 do 10.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska-Białej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.10 a 10.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wtyk amerykański wchodzi teraz do mieszkań i wzbudza panikę. Czy jest groźny?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bielsko-Biała od 4.10 do 10.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wtyk amerykański wchodzi teraz do mieszkań i wzbudza panikę. Czy jest groźny?

Co to za robaki? Już od ponad tygodnia widzę je albo przy framugach okien, na ścianie przy drzwiach, a ostatnio już nawet w domu! Wchodzą do szaf, a nawet chowają się w sypialni! Są duże, dzieci się ich boją! Czy są niebezpieczne - napisała do nas mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Już śpieszymy z odpowiedzią. To wtyk amerykański - widziany już był w wielu miejscach w woj. śląskim! Niestety, nie mamy dobrych wieści. Tych inwazyjnych pluskwiaków będzie jeszcze więcej.

📢 Pogrzeb zmarłego na Covid-19 ks. Piotra Wowry. Wierni tłumnie pożegnali swojego duszpasterza

Dzisiaj 10 października w kościele Jakuba Starszego w Ustroniu odbyło się nabożeństwo pogrzebowe księdza Piotra Wowry, który zmarł 7 października 2020 roku na Covid-19. - Byłeś księdzem wszystkich mieszkańców Ustronia. Prawdziwym duszpasterzem i mądrym nauczycielem - mówił podczas nabożeństwa pogrzebowego burmistrz Przemysław Korcz.

📢 Wróci zdalna nauka w szkołach? Premier ogłosił decyzję w sprawie funkcjonowania szkół w najbliższych tygodniach

Dyskutujemy intensywnie kwestie systemu edukacji. Ta strategia, którą w sierpniu zaproponowało ministerstwo edukacji, zdaje egzamin. Nie widzimy konieczności wprowadzenia obowiązku nauki w trybie zdalnym - powiedział Mateusz Morawiecki. W sobotę, 10 października, premier przedstawił decyzje dotyczące funkcjonowania szkół w kolejnych tygodniach. Konferencję poprzedziło posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie epidemii COVID-19.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Air 64GB Wi-Fi Space Gray (MUUJ2FD/A)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB LTE Czarny (SM-T515NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 4.10-10.10.2020 Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Godziny dla seniorów wznowione! Od kiedy seniorzy kupują o wyznaczonej porze?

Podczas dzisiejszej (10.10) konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, zapowiedziano, że na powrót wprowadzone zostaną godziny dla seniorów. To właśnie ta grupa wiekowa jest najbardziej narażona na utratę życia w pandemii koronawirusa.

📢 Koronawirus: 5300 nowych zakażeń w Polsce. W woj. śląskim aż 412 przypadków!

5300 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Sobota to kolejny dzień z rzędu, kiedy notujemy rekord zakażeń. Co gorsza, wykonano raptem 20 tys. testów. W samym tylko woj. śląskim wykryto 412 zakażeń. Najgorsza sytuacja jest jednak na Mazowszu i w Małopolsce. Gdzie w woj. śląskim są nowe zakażenia?

📢 30 parków w woj. śląskim, gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa. Dobrze wiedzieć w weekend!

Od dziś (10.10) w związku z wprowadzeniem żółtej strefy w całej Polsce obowiązkowo musimy zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej także na ulicach i chodnikach. Są jednak miejsca w województwie śląskim, gdzie można ściągnąć maseczkę. Abstrahując od tego, czy jest to bezpieczne, nie łamiąc prawa, możemy spacerować bez maski czy przyłbicy w Parku Śląskim, Dolinie Trzech Stawów w Katowicach albo Parku Staszica w Częstochowie czy Parku Hajda w Rybniku. Przygotowaliśmy dla Was wykaz 30 miejsc, gdzie nie trzeba nosić maseczki.

📢 Oto najdroższe domy do kupienia w Bielsku-Białej. TOP 5 ofert [PAŹDZIERNIK 2020 r.]

Efektownie urządzone przestronne wnętrza, malownicze położenie, duży ogród, zieleń - domy do kupienia w Bielsku-Białej robią duże wrażenie. Ile trzeba zapłacić za życie w takim luksusie? Ile kosztują najdroższe domy w Bielsku-Białej? Sprawdźcie! . Kliknijcie w „galerię zdjęć" z opisami poszczególnych domów.

📢 Jeżeli szukasz dobrego ginekologa? Dobrze trafiłaś! Ci są najlepsi w woj. śląskim! Polecają ich pacjentki

Śląskie. Szukasz dobrego ginekologa? Od dobrego lekarza oczekuje się wysokich kompetencji, profesjonalizmu i kultury osobistej. Ważne jest także poczucie bezpieczeństwa podczas wizyty i poświęcenie pacjentce czasu i uwagi. Szukasz dobrego ginekologa w regionie. Dobrze trafiłaś! Prezentujemy listę specjalistów - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus w woj. śląskim dziesiątkuje szkoły! Gdzie wykryto zakażenie?

Śląskie. Na zdalne nauczanie z powodu Covid-19 przeszło kolejnych 11 szkół i przedszkoli w naszym województwie. Które dokładnie? Na liście placówki z Bielska-Białej, Będzin, Bieruń, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Knurów, Katowice, Kłobuck, Rybnik, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Wodzisław Śląski, pow. zawierciański i żywiecki. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Zobacz licytacje komornicze mieszkań w woj. śląskim. Sprawdźcie CENY

Śląskie. Zamierzasz kupić mieszkanie? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze lokali mieszkalnych w województwie śląskim. To szansa na własne M w atrakcyjnej cenie.

📢 Alimenciarze z woj. śląskiego - są poszukiwani przez policję. Widziałeś ich?

Śląskie. Zobacz mężczyzn, którzy mimo nakazu sądowego nie wypłacają na rzecz swoich dzieci należnych im pieniędzy i są teraz ścigani przez policję. Widziałeś ich? Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Najbogatsze miasta w woj. śląskim - RANKING. Gdzie mieszka się najlepiej? Sprawdź TOP 15 naszych miast

RANKING. Czasopismo "Wspólnota" opublikowało ranking majętności samorządów w Polsce. W czołówce najbogatszych miast i miasteczek w Polsce ponownie nie ma żadnego z woj. śląskiego. Zobaczcie, gdzie w Śląskiem żyje się najlepiej. Wybraliśmy TOP 15. najzamożniejszych - według rankingu „Wspólnoty” - miast i miasteczek z naszego regionu. Gdzie w teorii żyje się najlepiej? Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do rankingu.

📢 Bielsko-Biała: biskup Roman Pindel zakażony koronawirusem. Jest oświadczenie diecezji

Biskup Roman Pindel jest zakażony koronawirusem. Jak informuje diecezja bielsko-żywiecka, jeszcze zanim test dał wynik pozytywny, duchowny poddał się izolacji domowej.

📢 Koronawirus: 4739 nowych zakażeń w Polsce 9 października! 490 nowych chorych w woj. śląskim!

Koronawirus: 4739 nowych zakażeń w Polsce 9 października! 490 nowych chorych w śląskim! Dziś, w piątek 9 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4739 nowych zarażeniach koronawirusem w kraju. Aż 490 nowych chorych z COVID19 jest w województwie śląskim.

📢 Marcelina Ziętek nową dziewczyną Piotra Żyły. Jest z Cieszyna. To Miss Nastolatek, aktorka i absolwentka UŚ

Nowa dziewczyna skoczka Piotra Żyły pochodzi z Cieszyna. To Marcelina Ziętek, która pochwalić się można tytułami Miss Południa Nastolatek oraz Miss Foto Południa Nastolatek. Piękna kobieta skradła serce skoczka narciarskiego Piotra Żyły. Zobacz jej gorące zdjęcia, którymi dzieli się na swoim Instagramowym koncie. Co na to Justyna Żyła? Czy jest zazdrosna o byłego męża?

📢 Pożar w Bielsku-Białej. W nocy spłonął budynek przy ul. Pocztowej

W nocy 8.10 wybuchł pożar w Bielsku Białej na ulicy Pocztowej. Palił się niezamieszkały budynek. W pewnym momencie runął jego dach.

📢 Strzeż się tych fotoradarów w woj. śląskim! One... zarabiają najwięcej! Są w twojej okolicy - zobacz TOP 10 takich lokalizacji

Śląskie. Tylko w 2020 roku fotoradary na terenie województwa śląskiego zarejestrowały już ponad 122 tys. przekroczeń prędkości. Gdzie najwięcej? Na DK 1. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 106 km/h. Sprawdź 10 fotoradarów, które najczęściej łapią piratów drogowych - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Koronawirus w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej: spektakle odwołane!

W związku z dwoma potwierdzonymi przypadkami zakażenia wirusem Covid-19 w zespole artystycznym Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wszystkie spektakle zaplanowane do 18 października włącznie zostają odwołane. Część pracowników Teatru została objęta kwarantanną.

📢 W Bielsku-Białej powstaje... ekologiczny mural. Specjalne farby zmniejszą zanieczyszczenie powietrza!

W Bielsku-Białej przy ul. Mickiewicza 9 powstaje ekologiczny mural. Malowany jest specjalnymi farbami włoskiej firmy, które działają na zasadzie porównywalnej do procesu fotosyntezy u roślin. Dzięki temu mural przedstawiający las faktycznie będzie zmniejszał zanieczyszczenia powietrza.

📢 Kim jest Grzegorz Puda, minister rolnictwa z Bielska-Białej? Oto 7 mało znanych faktów z jego życia

Wczoraj 6 października bielszczanin Grzegorz Puda został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie premiera Mateusza Morawickiego. Świeżo upieczony minister nie ma lekko, bo wczoraj rolnicy na „dzień dobry" odpalili przed ministerstwem race i wywalili pod drzwiami resortu słomę, a dzisiaj przez Polskę przetoczyła się fala rolniczych protestów skierowanych przeciwko ministrowi Pudzie. Kim jest człowiek, który budzi takie emocje? Oto 7 nieznanych lub mało znanych faktów z jego życia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie