Przegląd tygodnia z 22.01.2023 w Bielsku-Białej. Najważniejsze wydarzenia od 15.01 do 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska-Białej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.01 a 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Bielsku-Białej do kupienia jest "szkocki zameczek"! Cena - blisko milion dolarów! To willa fabrykanta Karla Wolfa”?

Przegląd tygodnia: Bielsko-Biała, 22.01.2023. 15.01 - 21.01.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Bielsku-Białej do kupienia jest "szkocki zameczek"! Cena - blisko milion dolarów! To willa fabrykanta Karla Wolfa

W Bielsku-Białej do kupienia jest "szkocki zameczek"! Ten budynek to prawdziwa perła! Wygląda jak szkocki zameczek! Powstał ponad 100 lat temu, wzniesiony w całości z kamienia! Jest właśnie na sprzedaż - cena bagatela prawie 1 milion dolarów! Zobaczcie jak wygląda.

📢 W Bielsku-Białej będą kształcić lekarzy! Kolejna filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z kierunkiem lekarskim stanie naszym mieście

Już wkrótce w Bielsku-Białej będą mogli kształcić się studenci zainteresowani kierunkiem lekarskim. Umożliwi im to nowa filia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Edward Wylęgała powiedział w piątek, że zajęcia dla ok. 70 studentów mogłyby się rozpocząć już od nowego roku akademickiego.

📢 Zima wróciła w Beskidy! Czy zrekompensuje wysokie ceny wypoczynku w górach i uratuje ferie?

Od popołudniowego czwartku w górach pada, temperatury są na lekkim minusie, wszędzie zrobiło się biało. W serca górali prowadzących ośrodki narciarskie i inne atrakcje dla turystów powróciła nadzieja, że ten sezon da się jeszcze uratować. Goście odpoczywający w Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu liczą z kolei na to, że piękna zima przynajmniej w jakimś stopniu zrekompensuje wysokie ceny.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 22.01.2023: 15.01-21.01.2023 Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Budowa drogi ekspresowej S1 w Węgierskiej Górce. Kiedy otwarcie nowej ekspresówki przez Beskidy? NOWE ZDJĘCIA

Na placu budowy drogi ekspresowej S1 w Węgierskiej Górce mimo okresu zimowego, prace trwają. Wykonawca betonuje kolejne części ustroju nośnego jednej z najdłuższych estakad w Polsce. Już teraz robi ona duże wrażenie. Trwa drążenie drugiego tunelu pod Białożyńskim Groniem. Kierowcy mają jednak zwykle tylko jedno pytanie w sprawie tej inwestycji: Kiedy będzie można przejechać nowym odcinkiem tej, ważnej, beskidzkiej ekspresówki?

📢 Uwaga, woda w powiecie bielskim jest skażona. Inspektor sanitarny ostrzega

Uwaga mieszkańcy powiatu bielskiego! Woda w kranach jest skażona bakteriami. Używanie jej bez wcześniejszego przegotowania może grozić różnego rodzaju dolegliwościami. Specjalny komunikat w tej sprawie wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej, który zaleca szczególną ostrożność w tej sprawie.

📢 Kierunek lekarski w Bielsku-Białej? To możliwe! Jutro pierwszy krok w stronę stworzenia fili ŚUM

20 stycznia zostanie podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia nad Białą filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. To dobra, a nawet bardzo dobra wiadomość dla młodych ludzi. I niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla Bielska-Białej, ale również uczelni medycznej.

📢 Makabryczne odkrycie w Bielsku-Białej. Zwłoki 22-latki znaleziono w mieszkaniu na Złotych Łanach. Sprawę bada prokuratura

Makabryczne odkrycie w Bielsku-Białej. Ciało 22-letniej kobiety ujawniono we wtorek, 17 stycznia, w jednym z mieszkań przy ulicy Majakowskiego w Bielsku-Białej. Młodą kobietę znalazł jej krewny. Powiadomiona została policja, a następnie prokuratura.

📢 Rezydencja jak z Hollywood, stoi pod Bielskiem - zobacz zdjęcia. To najdroższy dom w woj. śląskim. Duży ogród, las, staw, basen, sauny...

BIELSKO-BIAŁA. W małej wiosce w pow. bielskim, w Mazańcowicach - do kupienia jest willa rodem z Hollywood! Ta bajeczna rezydencja, to obecnie najprawdopodobniej najdroższy dom do kupienia w woj. śląskim [wg. otodom]! Basen, sauny, siłownia, gigantyczny ogród z własnym lasem i stawem... i te luksusowe wnętrza - posiadłość robi KOLOSALNE wrażenie! Zobacz, jak wygląda.

📢 Nowa atrakcja na Śląsku Cieszyńskim OTWARTA! Już można zwiedzać Zamek w Grodźcu - po raz pierwszy w historii!

Nowa atrakcja na Śląsku Cieszyńskim OTWARTA! Urokliwy Zamek w Grodźcu Śląskim, należący do przedsiębiorcy Michała Bożka, od środy 18 stycznia zostanie po raz pierwszy w historii udostępniony zwiedzającym. Tym samym na mapie beskidzkich atrakcji przybędzie kolejna perełka, którą w wolnej chwili warto odwiedzić. Nam udało się wejść do środka już dzisiaj i zobaczyć atrakcje czekające na gości. Sprawdź CENNIK

📢 Zespół ratowników medycznych w Szczyrku otrzymał nowoczesną karetkę. Zobacz ZDJĘCIA

Kluczyki do karetki wręczył dzisiaj 18 stycznia ratownikom medycznym ze Szczyrku minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Nowoczesny pojazd będzie służył mieszkańcom i turystom odwiedzającym górską miejscowość.

📢 Gala Ikarów 2022 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Prestiżowe nagrody wręczono po raz trzydziesty - ZDJĘCIA

Gala Ikarów 2022 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Poeta Juliusz Wątroba został laureatem Ikara za szczególne osiągnięcie 2022 roku, czyli swój najnowszy tomik pt. Gesty. Statuetkę za wybitną dotychczasową działalność otrzymał świętujący w ub. roku 50-lecie twórczości muzyk Apostolis Anthimos. Dyplomami Dobrodziejów kultury wyróżniono firmy Nemak, Polmotors i PreZero.

📢 Pobicie w Bielsku-Białej: Pasażer autobusu MZK pchnięty nożem przez 19-latka!

Policjanci doprowadzili do sądu dwóch młodych mężczyzn, którzy zaatakowali nożem mężczyznę w centrum Bielska-Białej. Pokrzywdzony poważnie ranny trafił do szpitala. Sprawcy zostali aresztowani.

📢 Tragiczny pożar w Bielsku-Białej. Spłonęła altana przy Leszczyńskiej. Znaleziono zwęglone zwłoki

Tragiczny pożar altany w Bielsku-Białej. Do zdarzenia doszło w środę, 18 stycznia, około godziny 7:00 przy ulicy Leszczyńskiej. Niestety, po ugaszeniu ognia, strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny.

📢 Zamek w Grodźcu zaprasza! Prywatny właściciel udostępnia go dla zwiedzających. Zobaczcie ZDJĘCIA

Urokliwy Zamek w Grodźcu Śląskim, należący do przedsiębiorcy Michała Bożka, od środy 18 stycznia zostanie po raz pierwszy w historii udostępniony zwiedzającym. Tym samym na mapie beskidzkich atrakcji przybędzie kolejna perełka, którą w wolnej chwili warto odwiedzić. Nam udało się wejść do środka już dzisiaj i zobaczyć atrakcje czekające na gości.

📢 Ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy za ponad 1,2 mln zł trafił do bielskich strażaków - ZDJĘCIA

Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd kosztował ponad 1,2 mln złotych. Zastąpi 17-letni ciężki samochód marki Renault Kerax, który ma trafić do OSP Lipnik.

📢 Świetny nowy spot promocyjny o Bielsku-Białej. Koniecznie zobaczcie!

Film promujący Bielsko-Białą został dzisiaj 16 stycznia zaprezentowany podczas uroczystej gali Ikarów, która odbyła się w bielskim Teatrze Polskim. Spot został wyreżyserowany przez bielszczanina Tomasza Walczaka. Był kręcony w wielu miejscach nad Białą, opowiada piękną historię miasta, efekty zapierają dech w piersiach.

📢 Pościg w Czechowicach-Dziedzicach. W obławie użyto śmigłowca. Osiem osób narodowości tureckiej w osobowym BMW

W niedzielę 15 stycznia policjanci w Czechowicach-Dziedzicach chcieli skontrolować pasażerów BMW. W osobówce jechało aż osiem osób. Kierowca zaczął uciekać – jego pasażerowie mieli powód, aby unikać policji. Mundurowi ścigali pojazd aż za granicę województwa śląskiego. Wśród zatrzymanych było dziecko.

📢 Najlepsze licea w Bielsku-Białej - Ranking 2023 PERSPEKTYWY. Sprawdź, jak wypadają w woj. śląskim

Ranking PERSPEKTYWY liceów ogólnokształcących 2023. Poznajcie najlepsze licea w Bielsku-Białej. Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowszy ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju i w poszczególnych województwach. Sprawdźcie wyniki placówek z Bielska-Białej. Zobaczcie, jak bielskie szkoły wypadają w woj. śląskiego i w rankingu głównym.

📢 Zapora w bielskiej Wapienicy pod szczególnym nadzorem. Co z otwarciem korony dla mieszkańców i turystów?

Z wnioskiem o udostępnienie mieszkańcom korony zapory w bielskiej dzielnicy Wapienica zwrócił się poseł Przemysław Koperski do bielskiej spółki Aqua, która zarządza zbiornikiem wodnym położonym w Dolinie Luizy. Poseł chciał, żeby na czas remontu pobliskich dróg mieszkańcy i turyści nie musieli nadrabiać drogi. Aqua nie zdecydowała się jednak pójść ludziom na rękę, bo zapora zaliczana jest do obiektów pod szczególnym nadzorem...

📢 Otwarto największą wystawę naukową na Podbeskidziu. Można dotknąć machin Leonarda da Vinci

Od poniedziałku, 16 stycznia, w Bielsku-Białej można podziwiać, a także testować ponad 50 niezwykłych machin, które stanowią wierne repliki projektów Leonarda da Vinci w skali 1:1. Na zainteresowanych czekają także dwie inne ekspozycje: „Umysł przyłapany” oraz „Barwy”. Science Point ATH 2.0 w galerii Gemini Park w Bielsku-Białej będzie czynny do końca marca.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie