Raków Częstochowa - KAA Gent. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW. Wielkie emocje na stadionie w Bielsku-Białej

Tomasz Kuczyński
19.08.2021. Kibice na meczu Raków Częstochowa - KAA Gent w Bielsku-Białej.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
19.08.2021. Kibice na meczu Raków Częstochowa - KAA Gent w Bielsku-Białej. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Łukasz Klimaniec
SPORT. W czwartek 19.08.2021 r. w meczu IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy Raków Częstochowa grał z belgijskim KAA Gent. Kibice Rakowa, tak jak we wcześniejszych spotkaniach pucharowych, musieli się wybrać do Bielska-Białej, aby wspierać swój zespół. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Raków - KAA Gent. Częstochowianie wygrali 1:0 (0:0).

Modernizowany stadion Rakowa nie spełnia jeszcze wymogów, dlatego drużyna trenera Marka Papszuna rozgrywa swoje pucharowe mecze na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, gdzie na co dzień występuje pierwszoligowe Podbeskidzie. Częstochowscy kibice nie zrażają się takim faktem i wspierają zespół podczas historycznych dla klubu spotkań.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Raków - KAA Gent, 19.08.2021

Kibice Rakowa musieli wcześniej pojechać do Bielska-Białej na mecze z litewską Suduvą Mariampol i rosyjskim Rubinem Kazań. W czwartek głośnym dopingiem wspierali zespół w pierwszym spotkaniu IV rundy kwalifikacyjnej, wierząc, że zobaczą pierwszego pucharowego gola częstochowian w roli gospodarzy.

Od początku kibice prowadzili głośny doping. "Był, będzie jest!" - intonował sektor "młyna". "Raków RKS!" odpowiadała reszta widzów.

W 19. minucie kibice z niepokojem obserwowali upadek Zorana Arsenicia, w efekcie którego obrońca uszkodził nadgarstek. Schodzącego do szatni zawodnika Rakowa żegnały brawa. W 33. minucie bramkarz Vladan Kovacević uratował zespół broniąc nogami strzał z bliska Tarika Tissoudaliego, za co usłyszał głośny aplauz. Do przerwy był remis 0:0, co kibice przyjęli z zadowoleniem, bo goście do przerwy byli stroną dominującą.

w 64. minucie kibice Rakowa oszaleli ze szczęścia, bo Andrzej Niewulis trafił do siatki na 1:0. Niedługo potem przeżyli ogromne emocje i ulgę, gdy piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy.

W końcówce kibice drżeli o wynik, bo Raków kończył w dziesiątkę. Po urazie głowy Wiktor Długosz został zniesiony na noszach, a Marek Papszun wykorzystał już limit zmian.

Sędzia doliczył aż siedem minut. Ostatnie fragmenty meczu widzowie oglądali na stojąco.

Raków Częstochowa - KAA Gent 1:0 (0:0)

Bramka: Andrzej Niewulis (64)

Raków: Vladan Kovacević - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić (22. Milan Rundić) - Mateusz Wdowiak (75. Wiktor Długosz), Marko Poletanović, Giannis Papanikolaou, Marcin Cebula (75. Fabio Sturgeon), Ivi Lopez (75. Daniel Szelągowski), Patryk Kun - Sebastian Musiolik (57. Vladislavs Gutkovskis)

Gent: Sinan Bolat - Andreas Hanche-Olsen, Michael Ngadeu-Ngadjui, Joseph Okumu, Nurio Fortuna - Alessio Castro-Montes (80. Matisse Samoise), Julien De Sart (80. Sven Kums), Vadis Odjidja-Ofoe, Andrew Hjulsager (68. Roman Bezus), Tarik Tissoudali (68. Giorgi Czakwetadze) - Laurent Depoitre

Żółte kartki: Kovacević - Ngadeu-Ngadjui, Depoitre, Odjidja-Ofoe, Nurio Fortuna

Sędziował: Alejandro Jose Hernandez (Hiszpania)
Widzów: 7.411