Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:2 ZDJĘCIA, RELACJA Niebiescy wyrwali zwycięstwo w doliczonym czasie po rzucie karnym

Tomasz Kuczyńśki
26.09.2020 r. Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:2
26.09.2020 r. Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:2 FOT. Jacek Drost
W sobotę 26.09.2020 r. w meczu 10. kolejki III ligi (grupa 3.) Rekord Bielsko-Biała przegrał z Ruchem Chorzów 1:2 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla Niebieskich zdobył Mariusz Idzik z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Zobacz ZDJĘCIA z meczu Rekord - Ruch.

Kiedy piłkarze Ruchu wchodzili na murawę Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej wiedzieli jak grali ich sąsiedzi w tabeli. Liderująca Ślęza Wrocław zremisowała na wyjeździe z Foto-Higieną Gać 2:2, choć prowadziła do przerwy 2:0. W Bytomiu w meczu Polonii Bytom z MKS-em Kluczbork padł remis 1:1 (0:1). Niebiescy rozpoczęli w tym samym składzie, co w wygranym 4:0 meczu z Lechią Zielona Góra.

Zobacz zdjęcia z meczu Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów

W I połowie więcej z gry miał Ruch, ale nie potrafił stworzyć klarownych sytuacji. W 26. minucie goście mieli szansę na objęcie prowadzenia. Łukasz Janoszka wyłożył piłkę na polu karnym Mateuszowi Duchowskiego, a strzał ofiarnie zablokowali obrońcy. W 33. minucie okazję miał Rekord. Kamil Żołna spudłował z pola karnego w dobrej sytuacji. Sześć minut później minimalnie niecelnie uderzył Marek Sobik.

Od 42. minuty było 1:0 dla Rekordu. Bramkę po rzucie rożnym zdobył Dariusz Rucki. Piłkarze Ruchu byli wściekli - są przekonani, że zamiast rzutu rożnego wcześniej sędzia powinien odgwizdać spalonego. Kapitan gości Łukasz Janoszka dostał żółtą kartkę za protesty, kiedy w doliczonym czasie domagał się odgwizdania faulu. W przerwie żółtą kartkę dostał też trener Ruchu Łukasz Bereta.

Niebiescy starali szybko odrobić stratę gola. W 52. minucie z wolnego uderzył Michał Mokrzycki. Jakub Szumera odbił piłkę, a dobitka Mariusza Idzika była niecelna.

Niecelnie strzelali też Mateusz Winciersz i Patryk Sikora oraz ponownie Idzik.

Starania gości przyniosły efekt w 73. minucie, kiedy wyrównał Piotr Kwaśniewski. Piłka wpadła do siatki po rykoszecie.

W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny dla Ruchu za zagranie ręką. Mariusz Idzik strzelił na 2:1 dla gości! Niebiescy mają już tylko dwa punkty straty do prowadzącej Ślęzy.

Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Rucki (42), 1:1 Piotr Kwaśniewski (73), 1:2 Mariusz Idzik (90+2-karny)

Rekord: Szumera - Mączka, Rucki, Wyroba, Szymański, Caputa, Sobik, Guzdek (70. Wróblewski), Żołna, Gaudyn (82. Iwanek), Kareta.

Ruch: Bielecki - Kasolik, Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski - Winciersz (68. Paszek), Mokrzycki, Sikora, Duchowski (56. Foszmańczyk), Janoszka - Idzik.

Żółte kartki: Rucki, Szymański, Iwanek - Janoszka, Mokrzycki, Kasolik

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)