Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa Beskidzkiego Centrum Onkologii: wiecha zawisła na nowym budynku

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Rozbudowa Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przebiega zgodnie z planem. Główny budynek już jest postawiony. Przeglądaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie
Rozbudowa Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przebiega zgodnie z planem. Główny budynek już jest postawiony. Przeglądaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie Łukasz Klimaniec
Warta 110 mln zł rozbudowa Beskidzkiego Centrum Onkologii przebiega sprawnie - we wtorek 14 lipca na nowym budynku szpitala została zawieszona tradycyjna wiecha – symbole siekiery, młotka i piły udekorowane kwiatami oznajmiły zakończenie ważnego etapu budowy.

Rozbudowa Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej to kluczowa inwestycja nie tylko dla miasta, ale i całego regionu Beskidów. Nowa część szpitala wyposażona w nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze lepiej leczyć pacjentów onkologicznych, a docelowo stworzyć w Bielsku-Białej szpital kliniczny.

We wtorek 14 lipca na nowym budynku szpitala została zawieszona tradycyjna wiecha – symbole siekiery, młotka i piły udekorowane kwiatami oznajmiły zakończenie ważnego etapu budowy.

– Budynek i cała konstrukcja są zamknięte, teraz będziemy go wyposażać. Dokumenty przetargowe już są w opracowaniu. Jest dobrze, bo jesteśmy miesiąc przed terminem. Jest duża szansa, że za rok o tej porze będzie gotowe – przyznał Lech Wędrychowicz, dyrektor szpitala.

Przedstawiciele wykonawcy podkreślali, że wszystko udało się zakończyć terminowo – teraz na obiekcie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe.

– Jesteśmy bardzo zadowolenie z tempa prac – przyznał Andrzej Wiórkowski, kierownik działu technicznego Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. – W tym budynku znajdzie się zakład medycyny nuklearnej. To coś nowego w naszym szpitalu, co da możliwość zupełnie nowej diagnostyki nowotworowej przeprowadzanej w naszym szpitalu – dodał.

W budynku znajdzie się także zakład diagnostyki obrazowej – pracownia mammografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, dwa piętra zajmie blok łóżkowy (70 łóżek), na trzecim piętrze umiejscowiony zostanie pełny blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi. W budynku znajdą się także izba przyjęć oraz rejestracja do pracowni diagnostycznych. Co ważne, nowoczesny budynek zostanie połączony z istniejącym już obiektem.

Rozbudowany szpital z nowoczesnym sprzętem pozwoli nie tylko lepiej nieść pomoc pacjentom onkologicznym ale także – dzięki porozumieniu z Wydziałem Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach – umożliwi stworzenie struktury klinicznej i szkolenie lekarzy, którzy będą mogli znaleźć w nim zatrudnienie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto