Jutrzejszym barwnym korowodem zespołów, który o godz. 15.30 przemaszeruje przez centrum Wisły, oficjalnie rozpocznie się 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej, jedna z najstarszych i największych imprez folklorystycznych na świecie. Ale przedsmak tego, co nas czeka podczas TKB mieliśmy już wczoraj...
W żywieckim amfiteatrze pod Grojcem rozpoczął się 49. Festiwal Folkloru Górali Polskich. Pierwszego dnia z konkursowych programów mogliśmy się dowiedzieć m.in., co młode dziewczęta z zespołu Podegro-dzie z Podegrodzia kupiły na jarmarku, a z Harnasiami z Suchego odwiedzić juhasów na szałasie i zobaczyć jak tańczą zbójnickiego. Festiwal Folkloru Górali Polskich potrwa do 31 lipca i podobnych atrakcji w żywieckim amfiteatrze będzie mnóstwo. A to przecież tylko ułamek tego, co będzie się dzia-ło podczas 55.TKB.
Występy blisko stu zespołów folklorystycznych z Polski i kilkunastu z całego świata do 5 sierpnia będzie można podziwiać na pięciu estradach - w Szczyrku, Wiśle, Żywcu, Ma-kowie Podhalańkim i Oświęcimiu. Koncerty będą się rozpoczynały o godz. 18.00 i wstęp na nie jest wolny. Warto wybrać się do którejś z beskidzkich miejscowości, bo w tym roku pojawią się grupy z tak odległych zakątków świata jak m.in. Japonia, Indonezja, Indie czy Meksyk. Wezmą one udział w 29. Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych, które odbędą się w żywieckim amfiteatrze w dniach 1-4 sierpnia. Przez cztery dni żywiecka publiczność odbędzie podróż przez niemal całą Europę, do Ameryki Środkowej oraz Azji, czwartego dnia (4 sierpnia) wszystkie zespoły wystąpią w koncercie finałowym i zaprezentują krótkie programy. Grupa, która przygotuje program najlepiej prezentujący swoją kulturę zostanie uhonorowana Grand Prix Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.
Tradycyjnie w ramach TKB odbędzie się także kilka imprez towarzyszących. W Istebnej w dniach 28-29 lipca na Estradzie Pod Skocznią będzie trwał 24. Istebniański Festyn. Między 3 a 5 sierpnia warto wybrać się do Lasku Miejskiego w Jabłon-kowie na Zaolziu, gdzie odbędzie się 71. edycja Gorolskiego Święta. Natomiast w Ujsołach na Żywieccyzźnie po raz 40. zorganizowane zostaną Waw-rzyńcowe Hudy.
Tradycyjnie podczas TKB odbywają się także wystawy i targi sztuki ludowej, gdzie można kupić naprawdę fajne pamiątki; jest okazja, by spróbować beskidzkiej przysmaków i by w luźnej, wakacyjnej atmosferze dobrze spędzić czas z najbliższymi.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TKB NA NASTĘPNEJ STRONIE
PROGRAM 55. TYGODNIA KULTURY BESKIDZKIEJ
WISŁA
Amfiteatr im. Stanisława Hadyny
28 lipca - sobota - g. 17.00
WISŁA z Wisły
PILSKO z Żywca
CZANTORIA z Ustronia
MIETNIOWIACY z Mietniowa
WILAMOWICE z Wilamowic
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
29 lipca - niedziela - g. 17.00
MALI TKOCZE z Wisły
BOJSZOWIANIE z Bojszów
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
ZBYRCOK z Juszczyna
KOZIANIE z Kóz
GROJCOWIANIE z Wieprza
KONIAKÓW z Koniakowa
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
SŁOPNICZANIE ze Słopnic
DUDOSKI z Międzyrzecza Górnego
BYSTRZYCA z Bystrzycy
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
31 lipca - wtorek - g. 18.00
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
MŁODE PODHALE z Nowego Targu
SPOD KICEK z Mordarki
JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
DOLANIE z Gilowic
SPOD KIKULI z Lalik
1 sierpnia - środa - g. 18.00
WAŃCY z Wisły
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
KURPIE ZIELONE z Białegostoku
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
ĆWIKLICE z Ćwiklic
REGLE z Poronina
JAWORZE z Jaworza
ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
3 sierpnia - piątek - g. 18.00
MAGURZANIE z Łodygowic
ANDRYCHÓW z Andrychowa
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
KOTLINA z Osieka
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
4 sierpnia - sobota - g. 17.00
STEJIZBIANKI z Wisły
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
ISTEBNA z Istebnej
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
HULAJNIKI z Milówki
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
TKOCZE z Wisły
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
WISŁA PLUS z Wisły
gość TKB: FUTURE FOLK
Korowód zespołów - 28 lipca - sobota - g. 15.30
Koncerty polskich i zagranicznych kapel i grup śpiewaczych - codziennie g. 11.00, estrada na pl. Bogumiła Hoffa
CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W SZCZYRKU? ZOBACZ NA NASTĘPNEJ STRONIE
SZCZYRK
Amfiteatr Skalite
28 lipca - sobota - g. 17.00
MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
BYSTRZYCA z Bystrzycy
KLIMCZOK ze Szczyrku
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
29 lipca - niedziela - g. 17.00
HULAJNIKI z Milówki
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
WILAMOWICE z Wilamowic
ŻYWCZANIE z Żywca
MIETNIOWIACY z Mietniowa
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
MAGURZANIE z Łodygowic
JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
31 lipca - wtorek - g. 18.00
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
KIJOM WORCI z Pisarzowej
BOJSZOWIANIE z Bojszów
PILSKO z Żywca
1 sierpnia - środa - g. 18.00
LIMANOWIANIE z Limanowej
HAJDUKI z Oświęcimia
ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
KURPIE ZIELONE z Białegostoku
JASIENICZANKA z Jasienicy
DOLANIE z Gilowic
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
3 sierpnia - piątek - g. 18.00
REGLE z Poronina
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
ONDRASZEK ze Szczyrku
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
4 sierpnia - sobota - g. 17.00
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
RYBARZOWICE z Rybarzowic
WIERCHY z Milówki
ANDRYCHÓW z Andrychowa
ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
SPOD KIKULI z Lalik
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
ZBYRCOK z Juszczyna
KOTLINA z Osieka
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 15.00 - skrzyżowanie ul. Górskiej i Beskidzkiej, Amfiteatr Skalite
koncerty kapel polskich i zagranicznych - codziennie g. 11.00, estrada na placu świętego Jakuba
PLAN KONCERTÓW W ŻYWIECKIM AMFITEATRZE NA NASTĘPNEJ STRONIE
ŻYWIEC
Amfiteatr Pod Grojcem
49. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.
27-31 lipca
27 lipca - piątek - g. 18.00
PODEGRODZIE z Podegrodzia
HARNASIE z Suchego
KIYRPECKI z Łącka
ZBYRCOK z Juszczyna
GROJCOWIANIE z Wieprza
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE (poza konkursem)
28 lipca - sobota - g. 18.00
BRENNA z Brennej
LACHY z Nowego Sącza
JURKOWIANIE z Jurkowa
koncert dudziarzy i gajdoszy
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA (poza konkursem)
ŻYWIECKIE SUWAKOWANIE - koncert galowy orkiestry festiwalowej 13. Spotkań Puzonowych
29 lipca - niedziela - g. 18.00
SŁOPNICZANIE ze Słopnic
GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
LIPOWIANIE z Lipowej
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
SPOD KICEK z Mordarki
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA (poza konkursem)
30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
KIJOM WORCI z Pisarzowej
ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
MŁODE PODHALE z Nowego Targu
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
ISTEBNA z Istebnej
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA (poza konkursem)
31 lipca - wtorek - g. 18.00
MYSTKOWIANIE z Mystkowa
REGLE z Poronina
LIMANOWIANIE z Limanowej
SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA (poza konkursem)
29. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE
Transmisja internetowa na stronach www.tkb.art.pl i
www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej.
1-4 sierpnia
1 sierpnia - środa - g. 18.00
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
ŻYWCZANIE z Żywca
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
3 sierpnia - piątek - g. 18.00
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
4 sierpnia - sobota - g. 18.00
koncert finałowy 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, występy zespołów uczestniczących, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, pokaz sztucznych ogni
5 sierpnia - niedziela - g. 18.00
ogłoszenie wyników 49. FFGP, wręczenie nagród, występy laureatów
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
konkursowe koncerty góralskich kapel, grup śpiewaczych i solistów FFGP
27-31 lipca g. 10.00, estrada na Rynku
Targi Sztuki Ludowej - 27 lipca - 5 sierpnia g. 10.00-15.00, Rynek
korowód zespołów - 4 sierpnia - sobota - g. 11.00 - ul. T. Kościuszki, Rynek
Koncerty kapel polskich i zagranicznych - 1-5 sierpnia g. 10.00, estrada na Rynku
TKB W MAKOWIE PODHALAŃSKIM NA NASTĘPNEJ STRONIE
MAKÓW PODHALAŃSKI
Estrada Makowianka
28 lipca - sobota - g. 17.00
ROMANKA z Sopotni Małej
KIYRPECKI z Łącka
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
29 lipca - niedziela - g. 17.00
JURKOWIANIE z Jurkowa
KOTLINA z Osieka
ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
BYSTRZYCA z Bystrzycy
WIERCHY z Milówki
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
GROJCOWIANIE z Wieprza
DOLANIE z Gilowic
MIETNIOWIACY z Mietniowa
JASIENICZANKA z Jasienicy
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
31 lipca - wtorek - g. 18.00
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
ŁASTIWOCZKA z Przemkowa
WISŁA z Wisły
LIPOWIANIE z Lipowej
1 sierpnia - środa - g. 18.00
JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
REGLE z Poronina
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
LIMANOWIANIE z Limanowej
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
3 sierpnia - piątek - g. 18.00
JAWORZE z Jaworza
SPOD KIKULI z Lalik
KOZIANIE z Kóz
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
4 sierpnia - sobota - g. 17.00
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
BRENNA z Brennej
KURPIE ZIELONE z Białegostoku
ĆWIKLICE z Ćwiklic
ZBYRCOK z Juszczyna
5 sierpnia - niedziela - g. 17.00
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
MAŁA POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
PILSKO z Żywca
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
KONIAKÓW z Koniakowa
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
HARMONOGRAM KONCERTÓW W OŚWIĘCIMIU NA NASTĘPNEJ STRONIE
OŚWIĘCIM
Estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury
28 lipca - sobota - g. 18.00
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
KOZIANIE z Kóz
WIERCHY z Milówki
KITKA z Istibanji - MACEDONIA
KLUB TAIKO z Takatsuki - JAPONIA
29 lipca - niedziela - g. 18.00
ROMANKA z Sopotni Małej
LACHY z Nowego Sącza
WISŁA z Wisły
PILSKO z Żywca
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
30 lipca - poniedziałek - g. 18.00
GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
SPOD KICEK z Mordarki
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
31 lipca - wtorek - g. 18.00
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
BRATKOWIE z Oświęcimia-Monowic
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
MIETNIOWIACY z Mietniowa
1 sierpnia - środa - g. 18.00
SŁOPNICKI ZBYRCOK ze Słopnic
WILAMOWICE z Wilamowic
MYSTKOWIANIE z Mystkowa
MŁODE PODHALE z Nowego Targu
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK
2 sierpnia - czwartek - g. 18.00
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
JAROSŁAWIAKI z Jarosławia
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA
KOCAELİ ARMELİT z Izmitu - TURCJA
3 sierpnia - piątek - g. 18.00
KURPIE ZIELONE z Białegostoku
HAJDUKI z Oświęcimia
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
4 sierpnia - sobota - g. 18.00
FOLKOWE KLIMATY:
KAPELA PIECZARKI
KAPELA HANKI WÓJCIAK
HOVERLA
5 sierpnia - niedziela - g. 18.00
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
RYBARZOWICE z Rybarzowic
VATRĂ DE DOR z Kluż-Napoka - RUMUNIA
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
INŻU-MARŻAN oraz KERBEZ z Atyrau - KAZACHSTAN
PLAN FESTYNU ISTEBNIAŃSKIEGO NA NASTĘPNEJ STRONIE
ISTEBNA
24. Festyn Istebniański
estrada Pod Skocznią
28 lipca - sobota - g. 18.00
KONIAKÓW z Koniakowa
NOSA TERRA z Pereiras (Mos) - HISZPANIA
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA
29 lipca - niedziela - g. 17.00
ISTEBNA z Istebnej
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
korowód zespołów - 29 lipca - niedziela - g. 16.30 - Istebna Tartak, Estrada Pod Skocznią
36. Wystawa Twórczości Ludowej - 15 czerwca - 15 października, codziennie g. 9.00-17.00, Gminny Ośrodek Kultury
Regionalny Konkurs Kulinarny - 29 lipca, Estrada Pod Skocznią
WAWRZYŃCOWE HUDY W UJSOŁACH - HARMONOGRAM NA NASTĘPNEJ STRONIE
UJSOŁY
40. Wawrzyńcowe Hudy
estrada w Ujsołach
4 sierpnia - sobota - g. 16.00
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA
I TERRAZZANI z Trabii - WŁOCHY
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
KONIAKÓW z Koniakowa
MŁODE JUHASY z Ujsół
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
podpalenie jubileuszowej hudy
KAPELA GOROLE
zabawa taneczna
5 sierpnia - niedziela - g. 16.00
MEZDRA ze Sliwen - BUŁGARIA
BOJSZOWIANIE z Bojszów
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
SHIVAM NRUTYA z Vapi - INDIE
koncert SŁOWIAŃSKA KREW
4 sierpnia - sobota
16. Międzynarodowe Zawody Drwali g. 12.00-16.00
kiermasz rękodzieła, warsztaty bibułkarskie i koronkarskie g. 14.00-16.00
warsztaty budowania hudy g. 9.00-12.00
IMPREZY TOWARZYSZĄCE
4 sierpnia
warsztaty budowania hudy
g. 9.00-12.00
16. Międzynarodowe Zawody Drwali
g. 12.00-16.00
warsztaty bibułkarskie i koronkarskie
g. 14.00-16.00
kiermasz rękodzieła
4-5 sierpnia
plenerowa wystawa okolicznościowa
30 lipca - 31 sierpnia
ATRAKCJE GOROLSKIEGO ŚWIĘTA NA NASTĘPNEJ STRONIE
JABŁONKÓW
71. GOROLSKI ŚWIĘTO
Zaolzie - Czechy
3 sierpnia - piątek - Lasek Miejski
"Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, zespołów, kapel, śpiewaków oraz gawędziarzy
g. 17.00 inauguracja festiwalu
"Pójcze haw gazdowie"
CIOBANASUL z Radowiec - RUMUNIA,
MELODYJKA z Nawsia,
ROZMARYNEK z Jabłonkowa
g. 18.15 KITKA z Istibanji - MACEDONIA
g. 19.00 "Był tu jedyn gajdosziczek"
TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
KITKAz Istibanji - MACEDONIA,
NOWINA z Jabłonkowa,
TUBİL z Ankary - TURCJA,
KAPELA HUCULI MIKOŁAJA ILIUKA z Werchowyny - UKRAINA oraz gawędziarze
g. 21.00 TUBİL z Ankary - TURCJA
g. 22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze
4 sierpnia - sobota - Lasek Miejski
g. 15.00 przegląd kapel, zespołów oraz gawędziarzy
TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
JUZYNA z Zawoi,
AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty - INDONEZJA,
LIPKA z Bukowca, ROZMARYNEK z Jabłonkowa,
COMPAÑÍA TITULAR DE DANZA FOLKLÓRICA UANL z Monterrey - MEKSYK,
ŁĄCZKA z Bystrzycy,
ZAOLZIOCZEK z Jabłonkowa,
ZAOLZI z Jabłonkowa,
BYSTRZYCA z Bystrzycy,
TUBİL z Ankary - TURCJA oraz gawędziarze
g. 19.00 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna
5 sierpnia - niedziela - Rynek i Lasek Miejski
g. 9.30 "Grani na Rynku"
g. 10.45 nabożeństwo ekumeniczne - kościół pw. Bożego Ciała
g. 12.00 korowód zespołów oraz wozów alegorycznych (Rynek - Lasek Miejski)
g. 13.00 inauguracja, powitanie gości
GOROL z Jabłonkowa,
MELODIA z Nawsia,
TROMBITÁŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA,
BYSTRZYCA z Bystrzycy,
RÓWNICA z Ustronia,
ISTEBNA z Istebnej,
PERŁYNKA ze Sławuty - UKRAINA,
ZESPÓŁ IM. KLIMKA BACHLEDY z Zakopanego,
KUD BRANKO RADIČEVIĆ ze Sremskiej Mitrovicy - SERBIA,
KUNOVJAN z Kunovic - CZECHY,
TECHNIK z Bratysławy - SŁOWACJA,
TUBİL z Ankary - TURCJA
g. 20.30 "Karnawał gorolski" - zabawa taneczna
Wybory samorządowe 2024 - II tura
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?