Siatkarki BKS Aluprof walczą w Moskwie o awans

(klm)
Anna Podolec (w ataku) i jej koleżanki z BKS Aluprof muszą dziś wznieść się na szczyt siatkarskich możliwości.
Zespół z Bielska przed tygodniem przegrał we własnej hali z Rosjankami pierwszy mecz w 1/8 Pucharu Top Teams 2:3. Dziś rewanż. Aby awansować do dalszej rundy, bielszczanki muszą wznieść się na siatkarskie szczyty i ...

Zespół z Bielska przed tygodniem przegrał we własnej hali z Rosjankami pierwszy mecz w 1/8 Pucharu Top Teams 2:3. Dziś rewanż. Aby awansować do dalszej rundy, bielszczanki muszą wznieść się na siatkarskie szczyty i wygrać aż cztery (!) sety w Moskwie. Zgodnie z regulaminem, jeśli BKS wygra dziś mecz z CSKA, niezależnie od rozmiarów zwycięstwa po spotkaniu zostanie rozegrany dodatkowy set. Jeżeli i w tej partii bielszczanki okażą się lepsze, awansują.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe - CSKA w lidze rosyjskiej na własnym parkiecie nie stracił nawet punktu, a siatkarki BKS Aluprof najwyraźniej dopadł kryzys. Po porażce z CSKA, w kompromitującym stylu przegrały ligowy mecz w Kaliszu. Według nieoficjalnych wieści, zarząd BKS uzależnia losy trenera Jacka Skroka od rezultatów spotkań z CSKA i Focusem Bydgoszcz (w najbliższą niedzielę - red.).

- Broni nie składamy. Jest przecież dodatkowy set. I choć może to rozwiązanie nie wszystkim się nam podobało, teraz może się nam przydać - mówi Katarzyna Jaszewska, kapitan BKS.

- Choć wygraliśmy w Bielsku, do rewanżu podejdziemy bardzo skoncentrowani. Nie cieszy nas pierwsza wygrana, bo pokazaliśmy tylko 50 procent tego, co nas stać. W Moskwie zagramy lepiej - zapowiada Valery Losiev, trener CSKA.