Sierż. Konrad Adamaszek mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc

KLM
materiały bielskiej policji
Sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wywalczył tytuł mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Ustanowił również nowy rekord świata federacji WUAP – 176 kg w ogólnopolskich zawodach, które odbyły się Zalesiu.

W mistrzostwach Polski w Zalesiu, które były zarówno eliminacjami do mistrzostw Europy i świata, uczestniczyło ponad 200 zawodników z całego kraju. Wśród „siłaczy” znalazł się także sierż. Konrad Adamaszek, pełniący służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

Policjant wystartował w kategorii do 75 kg. Wywalczył mistrzowski tytuł i ustanowił nowy rekord świata federacji WUAP – 176 kg! Wszystko to pod okiem trzech międzynarodowych sędziów.

- Ciężko pracowałem i przygotowywałem się ponad 4 miesiące do tego występu. Cieszę się, że udało mi się zająć I miejsce, ale nie spoczywam na laurach, bo za 2 tygodnie czekają mnie Mistrzostwa Polski służb mundurowych, a już w czerwcu Mistrzostwa Europy na Węgrzech - mówi. - Chciałbym tę wygraną zadedykować moim rodzicom, którzy zawsze są ze mną, pomagając mi oraz mojej dziewczynie, która mnie wspiera, dopinguje i jest największym motywatorem do tego, aby bić wszelkie rekordy - podkreśla.

Konrad od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Trenował sztuki walki – kung–fu, kickboxing i boks. Od 13 lat przez 4 dni w tygodniu ćwiczy intensywnie wyciskanie sztangi w kęckim Dorian Fitness Clubie, wspierany przez swoich trenerów. Ma na swoim koncie liczne sukcesy.

W 2009 roku zdobył tytuł Mistrza Świata we Francji i już wówczas w swojej kategorii wagowej - 67,5 kg - pobił rekord świata juniorów, wyciskając 146 kg. W tym samym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy podczas zawodów rozgrywanych w Niemczech, a rok wcześniej w Austrii zdobył Puchar Świata.

Swoje sportowe pasje doskonale łączy z obowiązkami służbowymi w bielskim samodzielnym pododdziale prewencji, gdzie zajmuje się zabezpieczeniem imprez masowych oraz patrolowaniem bielskich ulic. Przyszłość wiąże z pracą w policji, a jego marzeniem jest służba w jednej z policyjnych szkół, gdzie mógłby kształcić przyszłych kadetów jako instruktor taktyk i technik interwencji.

Konrad Adamaszek przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach – mistrzostwach Polski służb mundurowych oraz mistrzostwach Europy i świata.

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA