Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Skoczów: Malik i radni będą dalej rządzić

Wojciech Trzcionka
Jerzy Malik (z prawej) i przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Chrapek namawiali mieszkańców do bojkotu referendum. Dzięki niskiej frekwencji dalej pozostaną na swoich stanowiskach.
Jerzy Malik (z prawej) i przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Chrapek namawiali mieszkańców do bojkotu referendum. Dzięki niskiej frekwencji dalej pozostaną na swoich stanowiskach.
Ludzie głosowali za odwołaniem burmistrza i Rady Miejskiej, ale władza się nie zmieni, bo za mało mieszkańców poszło do urn. Żeby niedzielne referendum było ważne, do głosowania powinno pójść 30 proc. uprawnionych.

Ludzie głosowali za odwołaniem burmistrza i Rady Miejskiej, ale władza się nie zmieni, bo za mało mieszkańców poszło do urn. Żeby niedzielne referendum było ważne, do głosowania powinno pójść 30 proc. uprawnionych. Poszło niecałe 19 proc. — Moi zwolennicy i zwolennicy rady zostali w domach i w ten sposób nas poparli — cieszy się burmistrz Jerzy Malik, który dokończy swoją drugą kadencję.
Za usunięciem Malika z fotela burmistrza były 3594 osoby, a przeciwko jego odwołaniu głosowało zaledwie 132 mieszkańców. Radnych poparły zaledwie 162 osoby biorące udział w referendum, a za ich odwołaniem głosowało 3560 osób.

Burmistrz był zadowolony z takiego wyniku. Od poniedziałkowego poranka odbierał gratulacyjne telefony i faksy. — Aż nabrałem chęci do działania — przekonywał.

— Nie płaczemy, szanujemy wolę ludzi, ale martwi nas, że w Skoczowie źle się działo i dalej tak pozostanie — stwierdził Roman Małysz, jeden z inicjatorów referendum.

Niedzielne referendum zainicjowali przeciwnicy burmistrza Jerzego Malika. Zarzucili mu prywatę, złe rządzenie miastem i dążenie do likwidacji prywatnej przychodni Piotra Gruszczyka, która w części została zbudowana nielegalnie. Inicjatorzy głosowania domagali się też odwołania radnych twierdząc, że tolerują samowolę burmistrza i nie mają koncepcji rozwoju miasta. Rozwiesili plakaty: „Idź i głosuj. Nie bądź obojętny na to, co dzieje się w mieście”. Jerzy Malik i przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Chrapek odrzucali wszystkie oskarżenia. Też prowadzili kampanię na plakaty, ale namawiali mieszkańców do bojkotu referendum.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto