Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sporo osób i firm wspiera Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

KLM
Łukasz Klimaniec
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej może liczyć na pomoc darczyńców - osoby prywatne, instytucje, firmy, restauracje i wielu innych sympatyków przekazały maseczki, kombinezony, płyny dezynfekujące, a także posiłki i napoje. Na konto szpitala wpłynęło ponad 87 tys. zł.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej w czasie epidemii koronawirusa otrzymuje wsparcie od osób prywatnych, instytucji, firm, restauracji i wielu innych sympatyków, którzy przekazują szpitalowi maseczki, kombinezony, przyłbice, płyny dezynfekujące, a także posiłki i napoje. Szpital otrzymuje również wsparcie finansowe. Darowizny wpłacane są na specjalnie utworzone w tym celu konto, a pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z SARS CoV-2.

- Wśród darczyńców są mieszkańcy m.in. Bielska-Białej, Jaworza, Kóz i Rudzicy, którzy wpłacają tyle, ile mogą. Środki finansowe przekazują również firmy i przedsiębiorstwa działające w Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach m.in. w Czechowicach-Dziedzicach. Specjalne konto dla darczyńców uruchomione zostało 31 marca. Od tego momentu cały czas wpływają pieniądze - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego.

Do tej pory na konto Szpitala Wojewódzkiego wpłynęło ponad 87 tys. zł.

- To dla nas bardzo ważne, że oprócz pomocy rzeczowej, możemy również liczyć na wsparcie finansowe – przyznaje Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. - Nasi pracownicy codziennie narażają zdrowie, ratując życie mieszkańców regionu. Darowizny przeznaczone zostaną na kupno odzieży ochronnej, a także sprzętu medycznego, dzięki któremu lekarze, pielęgniarki, położne i pozostały personel medyczny, będą mogli bezpiecznie udzielać pomocy potrzebującym - dodaje.

W czasie epidemii koronawirusa ważne jest bezpieczeństwo pacjentów oraz lekarzy i całego personelu medycznego, który zajmuje się chorymi. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu kraju. Ma 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych. W czasie epidemii specjaliści szpitala w poradniach codziennie wystawiają e-recepty i udzielają e-porad. Na oddziałach szpitalnych lekarze zajmują się chorymi, którzy wymagają hospitalizacji.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto