Superpuchar Polski 2011. Muszynianka ograła BKS Aluprof 3:0

MAM
Siatkarkom BKS Aluprof nie udało się wywalczyć Superpucharu Polski. W meczu w Szamotułach bielski zespół przegrał 0:3 z Muszynianką.

Mecz o Superpuchar Polski był ostatnim spotkaniem turnieju Szamotuły Enea Cup 2011. Zwykle w meczu o to trofeum rywalizuje mistrz Polski ze zdobywcą Pucharu Polski, ale ponieważ w ubiegłym sezonie oba te tytuły zgarnęła Muszynianka postanowiono, że o Superpuchar Polski powalczy zespół z Muszyny z finalistą Pucharu Polski, czyli BKS Aluprof.

Niedzielny mecz toczył się wolnym tempie, a oba zespoły dalekie są jeszcze od normalnej ligowej dyspozycji. Dość powiedzieć, że zarówno Muszynianka, jak i BKS Aluprof przegrały dwa wcześniejsze mecze w szamotulskim turnieju z Atomem Trefl Sopot i Budowlanymi Łódź ( w dzisiejszym spotkaniu Atom pokonał łodzianki 3:2 i wygrał turniej). Mecz mistrzyń Polski z brązowymi medalistkami z ubiegłego sezonu nie dostarczył kibicom wielu wrażeń. Obie ekipy zagrały poprawnie, dlatego też przez większą część każdego z trzech setów wynik oscylował wokół remisu. Końcówki lepiej rozgrywały jednak bardziej doświadczone siatkarki z Muszyny, które w pierwszym secie wygrały do 21, w drugim do 24, a w trzecim do 19.
Zwycięstwo nad BKS Aluprof oznacza, że pierwsze trofeum tego sezonu trafiło do Muszyny. Bielszczanki natomiast zakończyły turniej bez wygranego jednego seta! Pora na pobudkę, gdyż już w środę podopieczne Mariusza Wiktorowicza rozpoczną ligowe zmagania. Pierwszym przeciwnikiem będzie Stal Mielec, a brak zwycięstwa w tym spotkaniu powinno mocno zaniepokoić fanów ze stolicy Podbeskidzia.