Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szansa na rozwój młodych sportowców

Mirosław Łukaszuk
Władzom miejskim zależy na prawidłowym rozwoju fizycznym dzieci i młodzieży – przekonuje Ryszard Radwan z Urzędu Miejskiego. Mirosław Łukaszuk
Władzom miejskim zależy na prawidłowym rozwoju fizycznym dzieci i młodzieży – przekonuje Ryszard Radwan z Urzędu Miejskiego. Mirosław Łukaszuk
Na dwóch nowych boiskach sportowych bielska młodzież pojawi się wiosną. Właśnie kończą się ostatnie prace przy wykończeniu boiska wielofunkcyjnego obok hali przy ul. Bratków. Za 163 tys.

Na dwóch nowych boiskach sportowych bielska młodzież pojawi się wiosną. Właśnie kończą się ostatnie prace przy wykończeniu boiska wielofunkcyjnego obok hali przy ul. Bratków. Za 163 tys. zł z miejskiej kasy powstaje boisko o wymiarach 26 na 44 metry ze sztuczną trawą. Boisko łatwo i szybko będzie można przygotować do rozegrania meczy piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej lub tenisa. Kolorowe linie ułatwią grę, w przyszłym roku zostanie zamontowane oświetlenie i niewielka trybuna na ok. 150 miejsc.

Drugim obiektem sportowym, który za pieniądze bielszczan został gruntownie wyremontowany, jest dawne boisko BBTS Włókniarz przy ul. Młyńskiej. Z budżetu władze Bielska wysupłały 523 tys. zł na gruntowny remont zaplecza z czterema szatniami, sanitariatami, prysznicami, magazynem i kotłownią oraz na trybunę główną, gdzie w przyszłości będzie miejsce dla ok. 400 kibiców. Wkrótce stadion zostanie ogrodzony. Aby położony w dość ustronnym miejscu obiekt nie został szybko zdewastowany przez wandali, jest on pilnowany w nocy.

Wiosną zostanie poprawiona murawa na płycie głównej, która na obrzeżach ucierpiała podczas prac budowlanych pod trybunami. To chyba najpiękniej położony stadion na Podbeskidziu: na górce w otoczeniu drzew, z pięknym widokiem na Beskidy. Trawa ma tam dobre warunki do wzrostu, co jest bardzo ważne, gdyż murawa będzie służyć przez wiele godzin dziennie początkującym piłkarzom. Z tego jednak powodu Ryszardowi Radwanowi, naczelnikowi wydziału kultury fizycznej bielskiego Urzędu Miejskiego marzy się, aby płytę główną o wymiarach 100 na 46 metrów (istnieje możliwość niewielkiego przedłużenia) w przyszłości pokryła sztuczna murawa.

Radwan zapowiada, że właśnie szkoleniu młodych sportowców służyć będą oba nowe boiska. — Z obiektu przy ul. Bratków korzystać będą przede wszystkim dzieci i młodzież z dwóch pobliskich osiedli, Kopernika i Wojska Polskiego. W sąsiedztwie są dwie szkoły, myślę, że chętnych do gry nie zabraknie. Z kolei stadion na górce ma służyć wszystkim piłkarzom w mieście. Niedaleko są duże osiedla, Karpackie i Beskidzkie, tu też liczę na dużą frekwencję — wyjaśnia Radwan.

Oba obiekty podlegać będą Bielsko-Bialskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i to on będzie tworzył harmonogram korzystania z boisk przez kluby i drużyny. Radwan wyjaśnia, że choć zorganizowane grupy sportowe będą miały pierwszeństwo przy udostępnianiu boisk, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystały z nich także „dzikie” drużyny. — Boiska będą funkcjonowały od marca do października. W przyszłym roku na wiosnę zostanie ułożony program, dostosowany do potrzeb — wyjaśnia Radwan.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto