WISŁA
Muszla Koncertowa w Parku Kopczyńskiego
27 lipca - sobota
g. 15.30 - korowód zespołów (ul. Olimpijska i 1 Maja)
g. 17.00 - koncert
ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna
JUHAS z Ujsół
BYSTRZYCA z Bystrzycy n. Olzą
I SIKANI z Castoreale (Sycylia) - WŁOCHY
OTANTIK HALK OYUNLARI DERNEGI z Istambułu - TURCJA
WISŁA z Wisły
28 lipca - niedziela - g. 17.00
MAŁY HAŚNIK z Żabnicy
GOROL z Jabłonkowa
OLZA z Czeskiego Cieszyna
SPOD KICEK z Mordarki
STRIEBORNICA z Piešťan - SŁOWACJA
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a do MONTE z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
CZANTORIA z Lesznej Górnej
KORONKA z Bobowej
REKHO ze Stolina - BIAŁORUŚ
OSTROWIACY z Ostrowa
GRONIE z Żywca
SIERAKOWICE z Sierakowic
IVAN GORAN KOVAČIĆ z Zagrzebia - CHORWACJA
30 lipca - wtorek - g. 18.00
BESKYD z Zubrzy - CZECHY
IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
HOLAJNICY z Bielska-Białej
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
ONDRASZEK ze Szczyrku
DRAGINOWO z Draginowa - BUŁGARIA
31 lipca - środa - g. 18.00
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
MAGURZANIE z Łodygowic
ČTYŘLÍSTEK z Nového Strašeci - CZECHY
RYBARZOWICE z Rybarzowic
ZESPÓŁ TAŃCÓW RYTUALNYCH z Luandy - ANGOLA
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
HULAJNIKI z Milówki
ŁOMŻA z Łomży
VENTA z Rygi - ŁOTWA
BRENNA z Brennej
NAWOJOWIACY z Nawojowej
RAICES DE COLOMBIA z Tunja-Boyacá - KOLUMBIA
2 sierpnia - piątek - g. 18.00
GILOWIANKA z Gilowic
IGLOOPOLANIE z Dębicy
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
KONIAKÓW z Koniakowa
JAWORZNIK z Wojkowic
3 sierpnia - sobota - g. 17.00
IPOLY z Mihalygerge - WĘGRY
SĄDECZANIE z Nowego Sącza
WILAMOWICE z Wilamowic
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
SKALNI z Krakowa
ISTEBNA z Istebnej
4 sierpnia - niedziela - g. 17.00
CZANTORIA z Ustronia
DE REJSELYSTNE z Slangerup - DANIA
MŁODE JUHASY z Ujsół
Zespół folklorystyczny - MEKSYK
CEPELIA POZNAŃ z Poznania
WISŁA z Wisły
SZCZYRK
Estrada "SKALITE"
27 lipca - sobota - g. 17.00
OLZA z Czeskiego Cieszyna
WISŁA z Wisły
RYBARZOWICE z Rybarzowic
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
OSTROWIACY z Ostrowa
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a do MONTE z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
28 lipca - niedziela
g. 15.00 - korowód zespołów
g. 17.00 - koncert
WILAMOWICE z Wilamowic
CZANTORIA z Ustronia
WADOWICE z Wadowic
IVAN GORAN KOVAČIĆ z Zagrzebia - CHORWACJA
PIENINY z Krościenka n. Dunajcem
OTANTIK HALK OYUNLARI DERNEGI z Istambułu - TURCJA
29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
MŁODE JUHASY z Ujsół
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
VENTA z Rygi - ŁOTWA
GROJCOWIANIE z Wieprza
I SIKANI z Castoreale (Sycylia) - WŁOCHY
30 lipca - wtorek - g. 18.00
SIERAKOWICE z Sierakowic
STRIEBORNICA z Piešťan - SŁOWACJA
JUHAS z Ujsół
ŁOMŻA z Łomży
RAICES DE COLOMBIA z Tunja-Boyacá - KOLUMBIA
31 lipca - środa - g. 18.00
PYRLIK z Katowic
HAJDUKI z Oświęcimia
GRONIE z Żywca
CEPELIA POZNAŃ z Poznania
DRAGINOWO z Draginowa - BUŁGARIA
1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
SKALNI z Krakowa
DE REJSELYSTNE z Slangerup - DANIA
ISTEBNA z Istebnej
BESTWINA z Bestwiny
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
2 sierpnia - piątek - g. 18.00
LIPOWIANIE z Lipowej
ČTYŘLÍSTEK z Nového Strašeci - CZECHY
DOLINA POPRADU z Piwnicznej
Zespół folklorystyczny - MEKSYK
LACHY z Nowego Sącza
3 sierpnia - sobota - g. 17.00
ZESPÓŁ TAŃCÓW RYTUALNYCH z Luandy - ANGOLA
IGLOOPOLANIE z Dębicy
NAWOJOWIACY z Nawojowej
JAWORZNIK z Wojkowic
LIPPENTŐ z Győr - WĘGRY
KĘTY z Kęt
4 sierpnia - niedziela - g. 17.00
KONIAKÓW z Koniakowa
HOLAJNICY z Bielska-Białej
REKHO ze Stolina - BIAŁORUŚ
DOLANIE z Gilowic
RAICES DE COLOMBIA z Tunja-Boyacá - KOLUMBIA
ONDRASZEK ze Szczyrku
ŻYWIEC
Amfiteatr "POD GROJCEM"
27 lipca - sobota - g. 18.00
FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
MAŁE JEDLICKI z Pewli Wielkiej (poza konkursem)
WATRA z Czarnego Dunajca
DOLANIE z Gilowic
ŚWARNI z Nowego Targu
GROJCOWIANIE z Wieprza
KONWÓJ z Krakowa (grupa country, poza konkursem)
Konkurs góralskich kapel, grup śpiewaczych, solistów śpiewaków i instrumentalistów (Rynek) g. 10.00.
28 lipca - niedziela - g. 18.00
FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
PISARZOWIANIE z Pisarzowej
SŁOPNICZANIE ze Słopnic
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
KORONKA z Bobowej
KOTARZANIE z Brennej
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
IM. JANA JANOTY z Rabki
Konkurs góralskich kapel, grup śpiewaczych, solistów śpiewaków i instrumentalistów (Rynek) g. 10.00.
29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
PIENINY z Krościenka n. Dunajcem
SPOD KICEK z Mordarki
JUZYNA z Zawoi
GÓRALE ŁĄCCY z Łącka
ISTEBNA z Istebnej
ZESPÓŁ TAŃCÓW RYTUALNYCH z Luandy - ANGOLA (poza konkursem)
Konkurs góralskich kapel, grup śpiewaczych, solistów śpiewaków i instrumentalistów (Rynek) g. 10.00.
30 lipca - wtorek - g. 18.00
FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
LIMANOWIANIE z Limanowej
MAGURZANIE z Łodygowic
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
KONIAKÓW z Koniakowa
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca (poza konkursem)
Konkurs góralskich kapel, grup śpiewaczych, solistów śpiewaków i instrumentalistów (Rynek) g. 10.00.
31 lipca - środa
MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE
g. 16.00 - korowód zespołów inaugurujący MSF (ul. Kościuszki, Rynek)
g. 18.00 - koncert
ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna (poza konkursem)
I SIKANI z Castoreale (Sycylia) - WŁOCHY
IGLOOPOLANIE z Dębicy
REKHO ze Stolina - BIAŁORUŚ
IPOLY z Mihalygerge - WĘGRY
RAICES DE COLOMBIA z Tunja-Boyacá - KOLUMBIA
Koncert kapel polskich i zagranicznych (Rynek) g. 11.00.
1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE
ČTYŘLÍSTEK z Nového Strašeci - CZECHY
DRAGINOWO z Draginowa - BUŁGARIA
CEPELIA POZNAŃ z Poznania
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a do MONTE
z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
Zespół folklorystyczny - MEKSYK
Koncert kapel polskich i zagranicznych (Rynek) g. 11.00.
2 sierpnia - piątek - g. 18.00
MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE
DE REJSELYSTNE z Slangerup - DANIA
VENTA z Rygi - ŁOTWA
OTANTIK HALK OYUNLARI DERNEGI z Istambułu - TURCJA
IVAN GORAN KOVAČIĆ z Zagrzebia - CHORWACJA
GRONIE z Żywca
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
Koncert kapel polskich i zagranicznych (Rynek) g. 11.00.
3 sierpnia - sobota - g. 18.00
KONCERT FINAŁOWY MSF
- wręczenie nagród laureatom Festiwalu Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych
- występy laureatów i zaproszonych gości
Koncert kapel polskich i zagranicznych (Rynek) g. 11.00.
4 sierpnia - niedziela - g. 18.00
LACHY z Nowego Sącza
LIPPENTŐ z Győr - WĘGRY
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
ZESPÓŁ TAŃCÓW RYTUALNYCH z Luandy - ANGOLA
OTANTIK HALK OYUNLARI DERNEGI z Istambułu - TURCJA
DUKAT - kapela folkowa
Koncert kapel polskich i zagranicznych (Rynek) g. 11.00.
TARGI SZTUKI LUDOWEJ NA RYNKU W ŻYWCU
codziennie w g. 10.00 - 15.00
MAKÓW PODHALAŃSKI
Estrada "MAKOWIANKA"
27 lipca - sobota - g. 18.00
POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
HAJDUKI z Oświęcimia
VENTA z Rygi - ŁOTWA
KĘTY z Kęt
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
IVAN GORAN KOVAČIĆ z Zagrzebia - CHORWACJA
28 lipca - niedziela - g. 18.00
JODEŁKI z Radziechów
BYSTRZYCA z Bystrycy n. Olzą
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
ROGOZANKI z Rogoźnika
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
ŚWARNI z Nowego Targu
BESKYD z Zubrzy - CZECHY
DRAGINOWO z Draginowa - BUŁGARIA
PYRLIK z Katowic
Zespół folklorystyczny - MEKSYK
30 lipca - wtorek - g. 18.00
Zespół z Markaz - WĘGRY
IM. JANA JANOTY z Rabki
WILAMOWICE z Wilamowic
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
OTANTIK HALK OYUNLARI DERNEGI z Istambułu - TURCJA
31 lipca - środa - g. 18.00
RAJCUSIE z Rajczy
SIERAKOWICE z Sierakowic
DE REJSELYSTNE z Slangerup - DANIA
IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a do MONTE z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
RÓWNICA z Ustronia
REKHO ze Stolina - BIAŁORUŚ
MŁODE JUHASY z Ujsół
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
I SIKANI z Castoreale (Sycylia) - WŁOCHY
2 sierpnia - piątek - g. 18.00
JUNIOR z Pierśćca
SKALNI z Krakowa
DOLANIE z Gilowic
ONDRASZEK ze Szczyrku
RAICES DE COLOMBIA z Tunja-Boyacá - KOLUMBIA
3 sierpnia - sobota - g. 18.00
CEPELIA POZNAŃ z Poznania
RUDOŁTOWICE z Rudołtowic
DOLINA POPRADU z Piwnicznej
RYBARZOWICE z Rybarzowic
ZESPÓŁ TAŃCÓW RYTUALNYCH z Luandy - ANGOLA
4 sierpnia - niedziela - g. 18.00
STRYSZAWA ze Stryszawy
KOTARZANIE z Brennej
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
IPOLY z Mihalygerge - WĘGRY
OŚWIĘCIM
Estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury
27 lipca - sobota - g. 18.00
BRENNA z Brennej
HULAJNIKI z Milówki
WADOWICE z Wadowic
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
DRAGINOWO z Draginowa - BUŁGARIA
28 lipca - niedziela - g. 18.00
RYBARZOWICE z Rybarzowic
REKHO ze Stolina - BIAŁORUŚ
OSTROWIACY z Ostrowa
I SIKANI z Castoreale (Sycylia) - WŁOCHY
29 lipca - poniedziałek - g. 18.00
ROGOZANKI z Rogoźnika
STRIEBORNICA z Piešťan - SŁOWACJA
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a do MONTE z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
30 lipca - wtorek - g. 18.00
RÓWNICA z Ustronia
IVAN GORAN KOVAČIĆ z Zagrzebia - CHORWACJA
PYRLIK z Katowic
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
31 lipca - środa - g. 18.00
POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
ŁOMŻA z Łomży
VENTA z Rygi - ŁOTWA
Zespół folklorystyczny - MEKSYK
1 sierpnia - czwartek - g. 18.00
Zespół z Markaz - WĘGRY
LIPOWIANIE z Lipowej
IGLOOPOLANIE z Dębicy
OTANTIK HALK OYUNLARI DERNEGI z Istambułu - TURCJA
2 sierpnia - piątek - g. 18.00
NAWOJOWIACY z Nawojowej
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
CEPELIA POZNAŃ z Poznania
IPOLY z Mihalygerge - WĘGRY
3 sierpnia - sobota - g. 18.00
DE REJSELYSTNE z Slangerup - DANIA
RAICES DE COLOMBIA z Tunja-Boyacá - KOLUMBIA
BESTWINA z Bestwiny
MAGURZANIE z Łodygowic
4 sierpnia - niedziela - g. 18.00
MALI GROJCOWIANIE z Wieprza
SĄDECZANIE z Nowego Sącza
RUDOŁTOWICE z Rudołtowic
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a do MONTE z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
ISTEBNA "FESTYN ISTEBNIAŃSKI"
AMFITEATR "Pod Skocznią"
27 lipca - sobota - g. 18.00
MAŁY KONIAKÓW z Koniakowa
Zespół Tańców Rytualnych z Luandy - ANGOLA
STRIEBORNICA z Piešťan - SŁOWACJA
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
28 lipca - niedziela - g. 18.00
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a do MONTE z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
MAŁA ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
ŚWARNI z Nowego Targu
DRAGINOWO z Draginowa - BUŁGARIA
JABŁONKÓW 55. "GOROLSKI ŚWIĘTO"
(Republika Czeska)
3 sierpnia - sobota
Rynek w Jabłonkowie
g. 9.00 - koncert kapel ludowych
g. 11.15 - koncert orkiestry dętej
Amfiteatr w Lasku Miejskim - g. 14.00
koncert:
LIPKA z Bukowca
ŁĄCZKA z Bystrzycy
SKOTNICZKA z Orłowej-Lutyni
OSTRAVIČKA z Frýdka-Mistka
RANCHO FOLCLÓRICO e CULTURAL de N.a S.a
do MONTE z Vila Nova de Gaia - PORTUGALIA
ŁOMŻA z Łomży
URPIN z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
koncert kapeli URPIN
Zespół GOROL BAND
g. 20.00 - 2.00 - zabawa taneczna
4 sierpnia - niedziela
g.12.00 - korowód zespołów (z Rynku do Lasku Miejskiego)
g. 13.00 - koncert
program w wykonaniu chórów i zespołów: MELODIA, GOROL, PRZEŁĘCZ, ZAOLZIE, JACKOWIE, WISŁA, CZANTORIA
program pn. "Płyniesz Olzo" w wykonaniu chórów i zespołów:
SKOTNICA, BYSTRZYCA, SUSZANIE, GÓROLE
HAJDUKI z Oświęcimia
ČTYŘLÍSTEK z Nového Strašeci - CZECHY
IVAN GORAN KOVAČIĆ z Zagrzebia - CHORWACJA
URPIN z Bańskiej Bystrzycy - SŁOWACJA
UJSOŁY
"WAWRZYŃCOWE HUDY"
Amfiteatr w Ujsołach
3 sierpnia - sobota - w g. 16.00 - 22.00
I SIKANI z Castoreale (Sycylia) - WŁOCHY
OTANTIK HALK OYUNLARI DERNEGI z Istambułu - TURCJA
MŁODE JUHASY z Ujsół
LACHY z Nowego Sącza
JUHAS z Ujsół
ZABRZE
27 lipca - sobota - g. 20.00
ONDRASZEK ze Szczyrku
REKHO ze Stolina - BIAŁORUŚ
Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?