Szukamy pracy w Bielsku-Białej. Kilka praktycznych porad

Materiał partnera zewnętrznego
Znalezienie pracy w Bielsku-Białej jest możliwe! Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci w znalezieniu nowego zajęcia. Koniecznie sprawdź, o czym warto pamiętać, podczas poszukiwań pracy!

Znalezienie nowej pracy nie należy do zadań uznawanych za łatwe. Bielsko-Biała w tym względzie nie jest żadnym wyjątkiem. Nie oznacza to jednak, że należy szybko się poddać i rozważyć pomysł o wyjeździe z miasta lub kraju. Często sami skreślamy swoje szanse na zdobycie pracy, ponieważ niewłaściwie jej poszukujemy. Co więc należy zrobić, by poszukiwania zatrudnienia stały skuteczniejsze? Oto kilka prostych, ale niezwykle cennych porad.

1. Szukaj na różne sposoby
To bardzo prosta zasada – zwiększasz obszar swoich poszukiwań, więc rosną też szansę na to, że jakiś pracodawca wreszcie zwróci na Ciebie uwagę. Pierwszy krok każdego, kto szuka pracy, to oczywiście wertowanie stron internetowych z odpowiednimi ogłoszeniami. Przykładowy portal, skupiający liczne oferty pracy w Bielsku-Białej znajduje się np. tutaj: praca.money.pl/praca-bielsko-biala. Warto jednak działać nie tylko w sieci, ale również odwiedzić Urząd Pracy, przejrzeć ogłoszenia w prasie lokalnej lub popytać znajomych.

2. Zwróć uwagę na swoje atuty
Nie szukaj pracy po omacku. Zwróć szczególną uwagę na swoje mocne strony i zdobyte umiejętności. Powoli Ci to sprawnie oszacować, w jakiej branży możesz mieć szansę na zdobycie etatu. Wyznaczenie sobie bardziej rzeczywistych celów sprawi, że wysyłane przez Ciebie dokumenty aplikacyjne, nie zostaną z miejsca wyrzucone do kosza przez potencjalnego pracodawcę.

3. Starannie przygotuj CV i list motywacyjny
Szukający pracy mają ogromne problemy ze sporządzeniem dobrego CV. Niestety, ale jest to domena, jaka wykracza poza Bielsko-Białą. Staranne CV, ułożone w czytelny sposób, zawierające najważniejsze i konkretne informacje, potrafi zdziałać cuda. Nie zapominajmy również o liście motywacyjnym. Powinien on w wyczerpujący sposób przekonać pracodawcę, że to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem do objęcia danego stanowiska. Unikajmy również błędów – wszelkie potknięcia językowe na pewno nie zostaną odnotowane na naszą korzyść.

4. Unikaj hurtowego rozsyłania CV
Nie chodzi tu tylko to, by nie wysyłać dokumentów rekrutacyjnych do wszystkich możliwych firm. Ważne jest także, by mieć w zanadrzu kilka wersji swojego CV i listu motywacyjnego. Nie ma bowiem uniwersalnego wzoru jednego i drugiego dokumentu. Każdy pracodawca wymaga od kandydatów innych umiejętności i choćby z tego powodu, warto zredagować swoje CV i list motywacyjny, by były bardziej skierowane na konkretnego odbiorcę.

5. Nie daj plamy na rozmowie!
Ostatni i zarazem najważniejszy etap w procesie poszukiwania nowej pracy – rozmowa kwalifikacyjna. Nie daj się wpędzić w pułapki, jakie stawia swoimi pytaniami rekruter. Odpowiadaj pewnie i tak, by każda wypowiedź podkreślała Twoje atuty. Zastanów się, co sam chciałbyś usłyszeć, gdybyś przeprowadzał rozmowę kwalifikacyjną. Nie zapomnij oczywiście o odpowiednim eleganckim ubiorze. Na rozmowie kwalifikacyjnej szata faktycznie zdobi człowieka.

Artykuł opracowany przez portal Money.pl
Autor: W. Chentkiewicz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto