Tak podczas weekendu grały zespoły z naszego regionu

(klm)
Unia Bieruń Stary - Walcownia Czechowice 0-2 (0-1) Piłkarze Walcowni zaczynają grać na takim poziomie, do jakiego przyzwyczaili swoich kibiców jeszcze dwa sezony temu.

Unia Bieruń Stary - Walcownia Czechowice 0-2 (0-1)

Piłkarze Walcowni zaczynają grać na takim poziomie, do jakiego przyzwyczaili swoich kibiców jeszcze dwa sezony temu. Po porażce na własnym boisku z Koszarawą, czechowiczanie zdobyli trzy punkty w wyjazdowym meczu. W spotkaniu z Unią Bieruń Stary na wyróżnienie zasługuje gra obronna Walcowni. Skutecznością popisali się także napastnicy. Pierwszy gol padł po strzale Damiana Pokusy, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne, przyjął piłkę i strzelił między nogami bramkarza. Po zmianie stron, drugą bramkę wypracował pozyskany z Sokoła Buczkowice Szymański, który zakręcił obrońcami i wyłożył piłkę Rafałowi Kamionce. Ten precyzyjnym strzałem ustalił wynik na 2-0. W środę Walcownia zmierzy się z Czarnymi-Góral Żywiec.

BKS Stal Bielsko-Biała - Peberow Krzanowice 2-0 (1-0)

Piłkarze bielskiej Stali przełamali złą passę i po kilku słabszych występach rozegrali dobre spotkanie. Szczególnie mogła się podobać pierwsza połowa meczu, w wykonaniu gospodarzy, którzy zagrali odważnie i ambitnie. Zawodnicy BKS ofiarnie walczyli o każdą piłkę i zasłużenie objęli prowadzenie. Bramka padła w 18 minucie po filmowej akcji gospodarzy, którzy kilkoma szybkimi podaniami przeszli z własnej połowy pod bramkę rywali. Po wymianie piłki Dominika Natanka z Jackiem Pilarzem, ten ostatni skierował piłkę do bramki. Po przerwie lekką przewagę osiągnęli goście, którzy szukali okazji do wyrównania. Po strzale Pawłowskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Jednak pod koniec meczu Natanek ustalił rezultat na 2-0.

Beskid Skoczów - MKS Lędziny 1-1

Piłkarze lidera tabeli podejmowali bardzo niewygodnego rywala. MKS Lędziny należą do trudnych przeciwników i niejeden zespół mógł się o tym przekonać. W sobotę zawodnicy Beskidu szczęśliwie zremisowali z Lędzinami. W pierwszej połowie przeważali goście, ale to Beskid objął prowadzenie. W 12 min. Ireneusz Jeleń w swoim stylu wymanewrował obrońcę i strzelił na 1-0. Tuż po przerwie w 47 min. goście wykonywali stały fragment gry z narożnika boiska. Po dokładnym dośrodkowaniu wyrównującego gola zdobył Mikolasz.