Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ten integracyjny plac zabaw w Bielsku-Białej robi ogromne wrażenie. I te dzwonki!

OPRAC.: KLM
Integracyjny plac zabaw w Bielsk-Białej przy ul. Broniewskiego to świetny przykład, w jaki sposób można ożywić zniszczony teren. Przesuwaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie.
Integracyjny plac zabaw w Bielsk-Białej przy ul. Broniewskiego to świetny przykład, w jaki sposób można ożywić zniszczony teren. Przesuwaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie. Paweł Sowa/ Wydział Prasowy UM BB
Integracyjny plac zabaw w Bielsku-Białej, jaki został wybudowany przy ul. Broniewskiego i Zielonej to jedna z wizytówek miasta i przykład, w jaki sposób można ożywić zniszczony teren. Plac zabaw jest przeznaczony m.in. dla dzieci niewidomych i niedowidzących, które mogą tam odczuwać i poznawać dźwięki.

Ogród jordanowski, jaki znajdował się między ul. Zieloną a Broniewskiego, świetnie kojarzą osoby, które chodzą na mecze piłkarskie na Stadion Miejski w Bielsku-Białej od strony Ratusza. Miejsce przez ostanie lata odstraszało zaniedbanymi i zardzewiałymi konstrukcjami, które kiedyś były placem zabaw, nierównymi i połamanymi płytkami chodnikowymi oraz przygnębiającą atmosferą. Trudno w to uwierzyć, ale teraz to miejsce, które jest jedną z wizytówek miasta.

Ogród został efektownie przebudowany i zrewitalizowany. Wrażenie robi nie tylko kwota inwestycji (5,8 mln zł), ale zwłaszcza jej efekt. Powstał integracyjny plac zabaw "Szósty zmysł", który służy m.in. dzieciom niepełnosprawnym, w tym niewidomym i niedowidzącym. W tym celu w placu zabaw znalazło się miejsce do poznawania i odczuwania dźwięków. Dzieci same mogą tworzyć muzykę na bębenkach, dzwonkach, dzwonach lirowych czy cymbałach. Są też specjalne ścianka i dywan z donic betonowych obsadzone roślinami ozdobnymi.

Jak informują bielscy urzędnicy park to nie tylko plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych, ale i miejsce zabaw gimnastycznych - jest tam piaskownica, skałka wspinaczkowa, wielofunkcyjne boisko m.in. do koszykówki i siatkówki oraz trzytorowa bieżnia lekkoatletyczna.

Duże wrażenie robi także przeszklona wiata, stanowiąca pawilon parkowy wraz z zadaszeniem, jaka została dobudowana do budynku mieszkalnego i swoim półokrągłym kształtem nawiązuje do półokrągłego dachu budynku.

- Będzie to zaplecze gospodarcze parku, są tam też tam ogólnodostępne toalety - informują bielscy urzędnicy.

Wokół parku zostało też wymienione ogrodzenie. Park zyskał także oświetlenie, kosze i ławki i ładne nasadzenia zieleni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto