Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tomasz Stańko Honorowym Obywatelem Bielska-Białej: Jego córka odebrała pamiątkowy dyplom

KLM
Anna Stańko, córka Tomasza Stańki, odebrała we wtorek na sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej dyplom o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej dla jej ojca.

Anna Stańko, córka Tomasza Stańki, odebrała we wtorek na sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej dyplom o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej dla jej ojca.

– Bielsko-Biała było miejscem, które Tata bardzo kochał. Uwielbiał miasto i ludzi. To wspaniałe upamiętnienie jego obecności w Bielsku-Białej, która była dla niego bardzo ważna – powiedziała odbierając wyróżnienie. - To, co stanowi istotę i esencję Jazzowej Jesieni, od tego roku Jazzowej Jesieni im. Tomasza Stańko, to oczywiście charyzma i osobowość i Taty, która nadała ton i osobowość festiwalowi czyniąc go takim wspaniałym, ale równie ważne jest Bielsko-Biała i wspaniała publiczność, ogromy apetyt na sztukę i wrażliwość na sztukę – podkreśliła.

Anna Stańko podziękowała prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu, za kontynuację festiwalu i jego tradycji.

- Ten festiwal, jak i tytuł honorowego obywatela są najwspanialszymi sposobami upamiętniania osobowości i sztuki Taty. Za każdym razem, gdy muzycy z całego świata będą przyjeżdżać i grać na festiwalu im. Tomasz Stańko, Bielsko-Białą będzie wyjątkowym miejscem na mapie jazzu i świata - to będzie ten moment, kiedy będzie my mogli pamiętać o Tacie – podkreśliła.

CZYTAJ TAKŻE: RADNI JEDNOGŁOŚNIE PODJĘLI UCHWAŁĘ UPAMIĘTNIAJĄCĄ TOMASZA STAŃKO

Uchwałę o nadaniu Tomaszowi Stańce tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej radni podjęli 14 listopada. - To dzięki profesjonalizmowi Tomasza Stańki Jazzowa Jesień stała się jednym z najważniejszych festiwali w Polsce. Często mawiał, że w Bielsku-Białej czuje się jak u siebie w domu - uzasadniali uchwałę.

Tomasz Stańko zmarł 29 lipca 2018 roku.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto