MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Beskidach rozpoczyna się sezon górskich ścieżek rowerowych!

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Kompleks Enduro Trails Bielsko-Biała to największy kompleks górskich ścieżek rowerowych w Beskidach (13 tras o różnym stopniu trudności w rejonie Koziej Góry i Szyndzielni). Od 1 maja zostanie uruchomiony, podobnie jak wypożyczalnia rowerów. W dniach 1,2,3 maja wypożyczalnia będzie czynna od 9.00 do 19.00 - podane godziny obowiązywać będą również w weekendy. W tygodniu od 10.00 do 19.00.
Kompleks Enduro Trails Bielsko-Biała to największy kompleks górskich ścieżek rowerowych w Beskidach (13 tras o różnym stopniu trudności w rejonie Koziej Góry i Szyndzielni). Od 1 maja zostanie uruchomiony, podobnie jak wypożyczalnia rowerów. W dniach 1,2,3 maja wypożyczalnia będzie czynna od 9.00 do 19.00 - podane godziny obowiązywać będą również w weekendy. W tygodniu od 10.00 do 19.00. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UM BB
Sezon górskich ścieżek rowerowych w Beskidach oficjalnie rozpoczyna się w piątek 1 maja. W Bielsku-Białej, Wiśle i Szczyrku ośrodki czekają na rowerzystów, ale także na pieszych turystów. Z powodu epidemii koronawirusa obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa.

W Beskidach rozpoczyna się sezon górskich ścieżek rowerowych. Już w piątek 1 maja swoje trasy otwierają kompleks Enduro Trails Bielsko-Biała, stacja Skolnity Ski & Bike w Wiśle oraz Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. W związku z epidemią koronawirusa ośrodki wprowadzają nowe zasady bezpieczeństwa. Sprawdźcie

Skolnity w Wiśle

Skolnity Ski & Bike to stacja narciarska w centrum Wisły, która latem postawiła na sport i wypoczynek. Dla aktywnych są przygotowane trzy rowerowe trasy enduro o łącznej długości 9 kilometrów oraz spory obszar na górnej i dolnej stacji kolei. Zielony Zygzak, Niebieska Fala i Czerwona Strzała to trasy górskie o różnym stopniu trudności.

Trasy rozpoczynają się na górnej stacji kolei linowej. Transport rowerów na górną stację umożliwiają specjalne haki do podwieszenia rowerów za ramę lub koło. Przewóz rowerów nie wiąże się z dodatkowym stresem, ponieważ obsługa stacji pomaga w transporcie. Obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty jest kask oraz sprawny rower górski, zalecamy również jazdę z ochraniaczach na kolana i łokcie 1 maja stacja jest otwarta dla turystów.

- Zapraszamy rowerzystów oraz turystów pieszych, który chcą złapać oddech w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dla miłośników naszej pizzy mamy również dobrą wiadomość ponieważ w Karczmie na Skolnitym będzie możliwość zamówienia na wynos – informuje Karolina Cieślar, koordynator ds. marketingu Skolnity.

Ośrodek na wiosnę planował huczne otwarcie dwóch kolejnych zjazdowych tras rowerowych, ale epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Wielkie otwarcie zostało przesunięte, jednak na rower można przyjechać już 1 maja. Ośrodek wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa dzięki, którym rowerzyści i turyści piesi będą mogli odwiedzić kompleks.

Nowe zasady bezpieczeństwa

 • Zachowaj dystans 2 m od innych turystów. Na wycieczkę wybierz się z osobami, z którymi przebywasz na co dzień.
 • Zakrywaj usta i nos. Skorzystaj z chusty, maseczki lub buffa, załóż także rękawiczki, pamiętaj o zachowaniu dystansu 2 m.
 • Na terenie ośrodka, w pobliżu kas, toalet, kolei linowej oraz karczmy będą znajdować się płyny do dezynfekcji.
 • Najważniejsze elementy kolei krzesełkowej są regularnie dezynfekowane. Ośrodek sugerujemy jednak jazdę w rękawiczkach.
 • Na krzesełku kolei mogą podróżować maksymalnie 2 osoby na skrajnych siedziskach (wyjątkiem jest najbliższa rodzina).
 • Zachęcamy do płatności bezgotówkowych kartą, telefonem.
 • Przed wejściem na kolej dostępne będą jednorazowe rękawiczki (do wyczerpania zapasów).
 • W lasach jest bardzo sucho, nie pal papierosów i nie używaj otwartego ognia.
 • Plac zabaw jest nieczynny.
 • Wypożyczalnia rowerów jest nieczynna.

Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort w piątek 1 maja uruchamia dla turystów i rowerzystów ścieżki rowerowe Szczyrk Enduro Trails by Trek Bicycle i zaprasza na szlaki turystyczne w masywie Małego Skrzycznego. Godziny otwarcia ośrodka 9.00 – 17.00. W maju ośrodek będzie czynny tylko weekendowo, czyli w piątki, soboty i niedziele.

Ze względu na zalegający śnieg powyżej Hali Skrzyczeńskiej, dostępne będą ścieżki Hip -Hopa Flow i Otik. Ośrodek udostępnia częściowo ofertę gastronomiczną z napojami i posiłkami, ale tylko na wynos. Restauracja KUFLONKA pozostaje nieczynna do odwołania. Strefa ze stolikami, leżakami oraz taras pozostają nieczynne.

W Szczyrk Mountain Resort podkreślają, że najważniejsze elementy kolei gondolowej oraz kanapowej będą regularnie dezynfekowane, ale turyści powinni przed wejściem na peron zdezynfekować ręce dostępnym przed wejściem płynem. A czekając w kolejce do kasy, do punktu gastronomicznego, peronu kolejowego, lub toalet trzeba zachować bezpieczny odstęp minimum 2 metry.

- Nasi pracownicy zostali przeszkoleni zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych. Jednak, aby wszyscy czuli się bezpiecznie prosimy o przestrzeganie zasad naszej nowej rzeczywistości – podkreślają w Szczyrku.

Zasady bezpieczeństwa w Szczyrk Mountain Resort

 • Na terenie ośrodka w oznaczonych miejscach będzie możliwość dezynfekowania rąk
 • W gondoli mogą znajdować się maksymalnie 3 osoby lub 2 rowerzystów
 • Na kanapie na Zbójnicką Kopę mogą znajdować się maksymalnie 3 osoby.
 • W wypożyczalni rowerów poza obsługą mogą przebywać tylko 2 osoby.
 • W sklepie poza obsługą mogą przebywać tylko 4 osoby.
 • Obowiązkowo na parkingu i dolnej strefie pod gondolą należy zakryć usta i nos – maseczką, chustą, zaleca się używanie rękawiczek.
 • Trzeba zachować dystans, minimum 2 m od innych turystów. Na górską wędrówkę w Szczyrku najlepiej wybrać się z osobami, z którymi przebywa się na co dzień.
 • Ośrodek zachęca do zakupów karnetów turystycznych oraz rowerowych online (www.gopass.pl)
 • Podczas transakcji na miejscu zalecane jest użycie karty płatniczej lub płatności telefonem.

Enduro Trails Bielsko-Biała

Największy kompleks górskich ścieżek rowerowych w Beskidach (13 tras o różnym stopniu trudności w rejonie Koziej Góry i Szyndzielni) przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu, jaki zaplanowano 1 maja. Gruntowny remont przeszły najbardziej rozjeżdżone trasy - Twister i Rock'n'rolla, uporządkowane zostały - Gondola, Kamieniołom i Sahaira. Trwają odbiory kolejnych tras.

W trakcie prac zostały poprawione konstrukcje lub wymiary obiektów tras, które w ocenie rowerzystów tego wymagały. - Niektóre elementy zamieniono funkcjami, np. spowalniacz przebudowano na element do skakania. Zmieniono wielkość łuku niektórych zakrętów, wydłużono i podniesiono wielkość band, wprowadzono dodatkowe spowalniacze lub tzw. stoliki w miejscach wymagających mniejszej prędkości przejazdu - informuje Paweł Futoma, pracownik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego, odpowiedzialny za odbiory.

Od 1 maja zostanie uruchomiana wypożyczalnia rowerów. W dniach 1,2,3 maja wypożyczalnia będzie czynna od 9.00 do 19.00 - podane godziny obowiązywać będą również w weekendy. W tygodniu od 10.00 do 19.00.

Jak informują bielscy urzędnicy oficjalne otwarcie i udostępnienie rowerzystom górskich tras rowerowych Enduro Trails Bielsko-Biała zwyczajowo odbywa się 1 maja. Do tego momentu trasy oficjalnie są zamknięte.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Beskidach rozpoczyna się sezon górskich ścieżek rowerowych! - Bielsko-Biała Nasze Miasto

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto