Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bielsku-Białej powstanie pierwsze w Polsce boisko do amp futbolu?

KLM
Łukasz Klimaniec
Jeszcze w maju rozpocznie się akcja crowdfundingowa, której celem będzie zebranie pieniędzy na budowę pierwszego w Polsce boiska dedykowanego do amp futbolu, czyli piłki nożnej osób po amputacjach.

Kuloodporni Bielsko-Biała to pierwszy w województwie śląskim klub amp futbolu. Założony w 2015 roku jest dziś najlepiej zorganizowanym i profesjonalnie działającym klubem tej dyscypliny . Kuloodporni Bielsko-Biała skupiają piłkarzy po amputacjach z różnych stron województwa, a teraz Polski, zajmują się szkoleniem dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, a sportowo osiągnęli niebywały progres – w minionym sezonie zostali wicemistrzami Polski, a aktualnie po pierwszym mistrzowskim turnieju prowadzą w tabeli z wyraźną przewagą nad rywalami.

CZYTAJ: KULOODPORNI MARZĄ O TYTULE. ALE ONI JUŻ WYGRALI
Od początku działalności kłopotem dla klubu był brak bazy treningowej. Dzięki dobrej współpracy z BBOSiR zespół może trenować w soboty na Orliku, a teraz pojawia się szansa zyskania własnego boiska.

- Wspólnie z Fundacją Marka Sokołowskiego (byłego piłkarza TS Podbeskidzie - red.) „Sokoły Podbeskidzia” rozpoczniemy akcję crowdfundingową na budowę boiska dedykowanego dla amp futbolu – mówi Daniel Kawka, prezes Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Kuloodporni,” pomysłodawca i założyciel drużyny Kuloodpornych. - Głównym celem naszej fundacji jest zapewnienie jak najszerszego rozwoju sportowego dla zawodników. Posiadanie bazy treningowej byłoby wielkim wydarzeniem. Byłoby to pierwsze takie boisko w Polsce – zaznacza.

ZOBACZ: KULOODPORNI ŚWIĘTUJĄ PIERWSZE URODZINY - ZDJĘCIA

Projekt budowy boiska i akcję crowdfundingową wspiera organizacja Partnerskie Kluby Biznesu Podbeskidzie – Klub Biznesu Podbeskidzie.

Daniel Kawka przyznaje, że dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej i prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim, Kuloodpornym została wskazana lokalizacja, gdzie takie boisko mogłoby się znaleźć. Z naszych informacji wynika, że taki obiekt mógłby znaleźć się przy ul. Młyńskiej, obok boiska "na górce". Wiadomo, że byłoby to boisko ze sztuczną nawierzchnią. Powód? Jest tańsze w utrzymaniu i łatwiejsze w użytkowaniu.

- Po deszczu gra o kulach w błocie jest dość trudna. Kule się zapadają i ślizgają, dlatego murawa sztuczna jest bardziej komfortowa – dodaje Kawka.

CZYTAJ: KULOODPORNI WICEMISTRZAMI POLSKI!

Boisko do amp futbolu jest mniejsze od tradycyjnego boiska piłkarskiego, ale większe, niż piłkarski Orlik. Dlatego na Orliku nie można rozgrywać oficjalnych ligowych meczów amp futbolu. Boisko do amp futbolu ma wymiary 60 x 40 metrów, wielkość bramek to 2 x 5 metrów, a pole karne to wielkość 8 x 10 metrów.

ZOBACZ: KULOODPORNI NAKRĘCILI FILM

Dzięki własnemu boisko Kuloodporni mogliby myśleć o rozszerzeniu działalności. - Cały czas w głowie mamy to, by organizować treningi dla młodzieży z bielskiego Domu Dziecka, z którymi uczestniczyliśmy w mistrzostwach Polski dzieci z domów dziecka. Chcieliśmy kontynuować te zajęcia, ale organizacyjnie nie byliśmy w stanie. Mając obiekt sportowy byłoby nam łatwiej – uważa. – Takie rozwiązanie może otworzyć nas na kolejne grupy osób wykluczonych z treningów piłkarskich - nie tylko na dzieci z Domu Dziecka, ale także na dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, a w przyszłości może i na blindfutbolistów – dodaje. Akcja crowdfundingowa rozpocznie się 23 maja.

CZYTAJ: KULOODPORNI POMAGAJĄ DZIECIOM Z DOMU DZIECKA

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto