Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wracamy do sprawy zarzutów postawionych na wtorkowej sesji Rady Miejskiej

Rozmawiała: WANDA THEN
fot. JACEK ROJKOWSKI
fot. JACEK ROJKOWSKI
Mówi RYSZARD ŚLIWIŃSKI, dyrektor Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Czy zarzuty postawione TBS są prawdziwe? - Twierdząc, że grunty są zastawione, ktoś nie rozumie zasad działania kredytu hipotecznego.

Mówi RYSZARD ŚLIWIŃSKI, dyrektor Towarzystwa Budownictwa Społecznego

- Czy zarzuty postawione TBS są prawdziwe?

- Twierdząc, że grunty są zastawione, ktoś nie rozumie zasad działania kredytu hipotecznego. Konta nie są puste, nie zostały zablokowane. Przejedzone kaucje lokatorów to też bzdura. Nasze aktywa sięgają 43 mln zł, podczas gdy TBS otrzymało na początku 317 tys. zł. Wszystko zainwestowaliśmy w to, co dziś stanowi majątek spółki. Nie można publicznie mówić takich rzeczy. Najpierw powinna być kontrola, potem oskarżenia.

- Prezydent uzasadniał to koniecznością szybkiego działania, mogącego zminimalizować koszty egzekucji komorniczych.

- To nie było konieczne. Gdyby prezydent chciał mnie wysłuchać, wiedziałby że nie ma powodu do takich nerwowych ruchów. Spłacamy kredyty terminowo, nie mamy z tym problemów.

- A co z wysokimi kosztami budowy mieszkań?

- Metr kwadratowy pod klucz jest u nas niższy niż u developerów, bo oni nie oddają mieszkań wykończonych i inaczej liczą powierzchnię. Tańszy jest u nas też czynsz. Opłaty powiększa spłata kredytu, ale niższe są w budynkach TBS koszty mediów, bo technologie są nowoczesne i oszczędne.

- Podczas sesji mówiono, że nowe inwestycje TBS zaczynało, by na ich konto zaciągać kolejne kredyty, którymi spłacano stare długi.

- Czy jakikolwiek bank dałby kredyt komuś, kto jest zadłużony?...

- Zamiana bloczków rodzimej produkcji na zachodnie elementy to też nieprawda?

- Wszystkie dokumentacje dostałem od miasta. Ponosiłem koszty jego pomysłów, a teraz ponoszę prywatne konsekwencje. Niczego od nikogo nie wziąłem.

- A prywatna pożyczka ze środków obrotowych?

- Regulaminy spółek mówią, że firma naszej wielkości nie musi mieć wydzielonych funduszy m. in. na pożyczki dla pracowników. Bierze się je ze środków obrotowych, jest to legalne. Poza tym, jeśli TBS jest w tak dramatycznej sytuacji, nie wiem dlaczego prezydent uhonorował nową Radę Nadzorczą takimi podwyżkami. Poprzedni jej członkowie mieli po 400-500 zł, obecni zarabiają po 1500 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto