Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe w Bielsku-Białej. Małgorzata Zarębska powalczy o fotel prezydenta

JAK
Małgorzata Zarębska (w środku) poinformowała, że dzisiaj został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców „Zarębska i Niezależni.BB"
Małgorzata Zarębska (w środku) poinformowała, że dzisiaj został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców „Zarębska i Niezależni.BB" Małgorzata Zarębska/FB
Dzisiaj 12 lutego w bielskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców „Zarębska i Niezależni.BB". Kandydatką na prezydenta Bielska-Białej tego komitetu została dotychczasowa bielska radna Małgorzata Zarębska.

- Drodzy Mieszkańcy mojego Kochanego Miasta, koleżanki i koledzy, dzisiaj zarejestrowaliśmy KWW o nazwie Zarębska i Niezależni.BB Oznacza to, że 1. startujemy w wyborach samorządowych do Rady Miasta 2. a ja jestem kandydatką na prezydenta. Nie trzeba komunikować, że na prezydentkę. Widać przecież, że jestem kobietą - napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Zarębska.

Pełnomocnikiem wyborczym tego komitetu została Magdalena Kostuchowska, a pełnomocnikiem finansowym Mirosław Kwiatkowski.

- Zaczynamy, a właściwie kontynuujemy nasze działania o niezależne, prawdziwie odpolitycznione miasto. Nie podzielą nas „smutni panowie w garniturach” - podkreśliła Małgorzata Zarębska.

Małgorzata Zarębska wykształcenia jest doktorem nauk politycznych. Od kilkunastu lat wykłada na uczelniach wyższych. Poza tym zajmuje się marketingiem zewnętrznym dla firm. W bielskiej Radzie Miejskiej zasiada kolejną kadencję.

- Z zamiłowania jestem sportowcem i motocyklistką. Mam troje dzieci. Jako rodowita bielszczanka chciałabym, aby reprezentujący nas radni uczciwie i rzetelnie wykonywali swoją misję (...). Miasto tworzą ludzie, a zrównoważony rozwój wymaga aktywności w wielu dziedzinach. Nie zapominajmy o ludziach młodych, zapleczu dla nich, wspieraniu programów mających na celu budzenie ich świadomości i poszerzaniu wiedzy, współpracy z uczelniami wyższymi, rozwoju kultury, oświaty i sportu - można przeczytać na stronie bielskiego Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy, że jako pierwszy walkę o fotel prezydenta Bielska-Białej zadeklarował obecny włodarz miasta Jarosław Klimaszewski. O ten urząd będzie się także ubiegać Magdalena Madzia.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto