MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wymazobusy na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego

KLM
W czwartek 9 kwietnia na ulice Bielska-Białej i powiatu bielskiego wyjadą dwie karetki Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, tzw. wymazobusy, które będą zajmowały się pobieraniem wymazów od mieszkańców podejrzanych o zarażenie koronawirusem.

Wymazobusy na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego to efekt wspólnych działań prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego oraz starosty bielskiego Andrzeja Płonki.

- W walce z epidemią koronawirusa liczy się czas. Aby skrócić oczekiwanie na wyniki badań postanowiliśmy z Jarosławem Klimaszewskim, prezydentem Bielska-Białej współfinansować dwa wymazobusy, które będą pobierały próbki od naszych mieszkańców – wyjaśnia starosta Andrzej Płonka.

W czwartek 9 kwietnia na ulice Bielska-Białej i powiatu bielskiego wyjadą dwie karetki Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, tzw. wymazobusy, które będą zajmowały się pobieraniem wymazów od mieszkańców podejrzanych o zarażenie koronawirusem.

Zespół będzie się składał z ratownika medycznego - kierowcy ambulansu i pielęgniarki. Pracownicy zostali przeszkoleni w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

- Wiemy, że brakuje służb do pobierania próbek, które są potem analizowane w laboratoriach. Skutki są takie, że na samo badanie, a potem jego wynik czeka się bardzo długo. Pomysł był konsultowany z naszym sanepidem, wiemy że wciąż rośnie liczba zakażonych mieszkańców i są takie potrzeby. Cieszę się ze współpracy z prezydentem Klimaszewskim i bardzo mu za nią dziękuję - mówi starosta Płonka.

Jak informuje Wojciech Waligóra, dyrektor bielskiego pogotowia, „na już” ratownicy mają do pobrania wymazy od 500 mieszkańców.

Sfinansowanie wymazobusów to nie jedyna forma wspólnych działań samorządów. Miasto Bielsko-Biała i Powiat Bielski złożyły się na nową karetkę dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Volkswagen Crafter z pełnym wyposażeniem medycznym jest już zarejestrowany, jutro wyjedzie na ulice. Pojazd będzie stacjonował w Wilkowicach i będzie obsługiwał miasto oraz południową część powiatu.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto