Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z powodu koronawirusa przybywa osób z lękami i depresją. Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej radzi, co robić

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Z Podbeskidzkim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej  można skontaktować się telefonicznie (33 814-62-21, 33 811-99-00 lub  33/19288). Można kontaktować się też mailowo (poikbielsko@interia.pl), przez Facebooka, Messengera lub Skype’a
Z Podbeskidzkim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej można skontaktować się telefonicznie (33 814-62-21, 33 811-99-00 lub 33/19288). Można kontaktować się też mailowo ([email protected]), przez Facebooka, Messengera lub Skype’a materiały prasowe
Wzrasta liczba osób z lękami, depresją oraz leczących się psychiatrycznie, które do nas dzwonią. Ma to związek z epidemią koronawirusa - informuje dyrektor Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej Mieszkańcy skarżą się na kłopoty finansowe z powodu utraty pracy przez epidemię, żyją w lęku z powodu odłożonych zabiegów, mają problemy ze snem, czują niepokój. Specjaliści radzą, co robić w takiej sytuacji.

Wzrasta liczba osób z lękami, depresją oraz leczących się psychiatrycznie które do nas dzwonią. Ma to związek z epidemią koronawirusa - informuje Małgorzata Malinowska, dyrektorka Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej.

Rosnąca liczba osób zakażonych koronawirusem sprawia, że mieszkańcy Bielska-Białej i okolic, którzy odwiedzają ośrodek, skarżą się na kłopoty finansowe z powodu utraty pracy przez epidemię, izolację społeczną oraz na ograniczony dostęp do opieki medycznej i specjalistycznej. Żyją w lęku z powodu odłożonych zabiegów.

Niektórzy mają problemy ze snem, inni czują niepokój, nie kończą rozpoczętych przedsięwzięć, są apatyczni. Tak działają na nich informacje, którymi jesteśmy bombardowani - o kolejnych rekordach zachorowań na COVID-19, o ilości zmarłych, o braku miejsc w szpitalach, o tym że koronawirusa ma proboszcz z sąsiedniej parafii itp. Od początku epidemii w ośrodku odbierają więcej telefonów od rodziców, którzy mają problemy wychowawcze.

- Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca w takiej sytuacji ograniczyć docierające do nas wiadomości. Nie skupiać się na nich, tylko na tym co my możemy zrobić: zachowywać dystans w miejscach publicznych, nosić maseczkę i często myć ręce - mówi Małgorzata Malinowska.

Dodaje, że moc sprawcza odgrywa tu bardzo ważną rolę ponieważ pozwala ona nie poddawać się rzeczywistości.
- Jestem świadoma sytuacji epidemii, ale robię co mogę, żeby się zabezpieczyć przed chorobą. Np. nie idę do sklepu, bo właśnie zabrakło mi musztardy. Zamiast tego robię listę zakupów i dopiero wtedy odwiedzam market - mówi szefowa ośrodka w Bielsku-Białej.

Dodaje, że warto także skupić się na tym, żeby rekompensować sobie niedogodności spowodowane zagrożeniem COVID-19 np. czytając książkę, piekąc ciasto, dzwoniąc do znajomego, spacerując, czy korzystając z mediów społecznościowych.

Kontakt z Podbeskidzkim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej:

  • tel. 33/8146221, tel. 33/8119900 lub tel.33/19288 · [email protected],
  • kontakt przez Facebooka, aplikację Messenger lub Skype z możliwością video rozmów,
  • telefon dla osób niesłyszących: 530-560-611
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto