Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zamach na "dziesiątkę"?

WANDA THEN
Zakusy Ratusza doprowadzić mogą do zlikwidowania SP nr 10.	ZDJĘCIE: JACEK ROJKOWSKI
Zakusy Ratusza doprowadzić mogą do zlikwidowania SP nr 10. ZDJĘCIE: JACEK ROJKOWSKI
Hiobową wieść obwieścił radzie pedagogicznej SP nr 10 przy ul. Komorowickiej tuż przed świętami Henryk Urban, członek Zarządu Miasta odpowiedzialny za oświatę.

Hiobową wieść obwieścił radzie pedagogicznej SP nr 10 przy ul. Komorowickiej tuż przed świętami Henryk Urban, członek Zarządu Miasta odpowiedzialny za oświatę. Rzecz jest na razie podobno na etapie "badań sondażowych", ale i one wywołały w szkole panikę. Od wczoraj o ratuszowych zakusach wiedzą także rodzice.

SP nr 10 jest łakomym kąskiem. Usytuowana w centrum, remontowana i malowana na bieżąco, w dobrym stanie technicznym i najtańsza w mieście w utrzymaniu. Budynek należy do parafii ewangelickiej, która pobiera za dzierżawę symboliczne opłaty. Chęć przejęcia wyrazili już oficjalnie szefowie prywatnego artystycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego, stacjonującego obecnie w SP nr 27.

Zarząd Miasta nie podjął na razie żadnych decyzji. Upoważnił jednak Henryka Urbana do zgłębienia sprawy. - Znajduje się ona obecnie na etapie koncepcji i nie mogę takich rzeczy podawać prasie. Jak przejdzie przez zarząd i komisję edukacji, możemy rozmawiać. Za jakieś dwa tygodnie - poinformował nas wczoraj Urban, zapominając dodać, że wówczas będzie już za późno na jakiekolwiek dyskusje.

- Dlatego zamierzamy bronić się wcześniej - zapewniają pedagodzy z "dziesiątki". - Wystosowaliśmy pisma do wszystkich zainteresowanych, rozpoczynamy serię spotkań z rodzicami, radnymi, sympatykami oświaty i zdrowego rozsądku.

Z tego, co odpowiedzialny za oświatę członek Zarządu Miasta powiedział przed świętami nauczycielom z SP nr 10 wynika, że koncepcje są dwie. Albo uczniowie z "dziesiątki" przeniesieni zostaną do szkół nr 2 i 9, albo współistnieć będą w jednym gmachu z artystycznymi licealistami. Szkoła zaniknie w sposób "naturalny", gdyż do klas pierwszych nie będzie już naboru.

Pedagodzy i rodzice wierzą, że ani do jednej, ani do drugiej wersji wydarzeń nie dojdzie. Zamierzają walczyć o swoją szkołę równie skutecznie, jak wcześniej rodzice w kilku innych bielskich szkołach i przedszkolach.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu Adam Michcik jak oddać ważny głos - na region

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zamach na "dziesiątkę"? - Bielsko-Biała Nasze Miasto

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto