Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Burmistrzowie Cieszyna, Ustronia i Wisły w Hot16challenge2. Rap, którego trzeba posłuchać!

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Burmistrzowie Śląska Cieszyńskiego wzięli udział w akcji Hot16challenge2! Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, rapował o urokach swojej miejscowości i nawiązał do aktualnej sytuacji. A Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna i Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia, we wspólnym nagraniu podkreślili wyjątkowość Śląska Cieszyńskiego. Było też o cieniu mgły i Kaziku.

Samorządowców Cieszyna, Ustronia i Wisły do akcji Hot16challenge2 nominowała Rada Śląska Cieszyńskiego, satyryczny kanał poświęcony sprawom Śląska Cieszyńskiego, który tworzą Szymon Pilch, konferansjer, aktor i DJ oraz Andrzej Drobik, do niedawna dziennikarz Dziennika Zachodniego, publicysta.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który jest także organistą w kościele w ewangelickiej parafii w Wiśle, dzielnie podjął wyzwanie.

- Dziękuję Radzie Śląska Cieszyńskiego za nominacją. Panowie, długo wam tego nie zapomnę. Ale cóż, wyzwanie przyjęte - zaczął i rapując opisał uroki swojej miejscowości w nawiązaniu do aktualnej sytuacji. W jego rapie jest m.in. o Małyszu, ostrym cieniu mgły i nadwiślańskim świcie:

Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz oraz burmistrz Ustronia Przemysław Korcz wystąpili wspólnie w nagraniu. Zwrócili uwagę na wyjątkowość Śląska Cieszyńskiego, było cieniu mgły i Kaziku, Quebo i klockach lego oraz o maseczkach, jakie powinni nosić turyści odwiedzający Śląsk Cieszyński. - Tu z dala od Warszawy ogarniamy swoje sprawy, ewangelik z katolikiem mogą robić politykę - rapowali Staszkiewicz i Korcz:

Bardzo ciekawie zapowiadają się nominacje samorządowców - burmistrz Bujok nominował do udziału w akcji m.in. Adama Małysza i Piotra Żyła, burmistrz Cieszyna wywołała do tablicy Jana Blachowicza, zawodnika sportów walki MMA, a burmistrz Ustronia Kajetana Kajetanowicza, kierowcę rajdowego.

Akcja Hot16challenge2 polega na wykonaniu utworu składającego się z 16 wersów w rytm muzyki rap, akcja ma dodatkowy cel - poprzez portal SIEPOMAGA.PL zebranie pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem i na rzecz lekarzy i szpitali walczących z pandemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto