Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koniec prac drogowych na fragmencie ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Droga otwarta dla ruchu w obie strony

KL
Modernizowany odcinek drogi powiatowej w Czechowicach-Dziedzicach otwarty dla ruchu.
Modernizowany odcinek drogi powiatowej w Czechowicach-Dziedzicach otwarty dla ruchu. Powiat bielski
Kierowcy mogą już jechać zmodernizowanym, 500-metrowym odcinkiem ulicy Legionów, od DK 1 do skrzyżowania z ulicą Narutowicza, jest już otwarty dla ruchu w obie strony.

Koniec remontu fragmentu drogi łączącej Czechowice-Dziedzice z DK 1

Inwestycja, prowadzona przez bielski Zarząd Dróg Powiatowych, objęła przebudowę drogi. Powstał też dodatkowy pas dla skręcających na "jedynkę" w kierunku Pszczyny.

– To krótki odcinek, ale bardzo ważny. Wielu samorządowców – nasi radni powiatowi i burmistrz Czechowic-Dziedzic zabiegało o to, aby powstał dodatkowy pas na wyjeździe na DK 1. To skrzyżowanie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, ale to myśmy pozyskali na tę inwestycje środki dodatkowe i ją zrealizowali. Mam nadzieję, że korki które tworzą się tu w godzinach szczytu zostaną choć trochę rozładowane – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Przedsięwzięcie kosztowało 6 mln 200 tys. zł, z czego połowę powiat bielski pozyskał z subwencji ogólnej budżetu państwa. Resztę, po połowie dołożyły samorządy: powiatowy i czechowickiej gminy.

Starosta Płonka dodał, że modernizacja całej ul. Legionów, która wiedzie od granicy z Bielskiem-Białą do centrum Czechowic-Dziedzic i dalej do DK 1, jest jednym z priorytetów samorządu.

– Ze względu na wysokie koszty inwestycja została podzielona na cztery etapy. Obecnie drogowcy pracują na fragmencie od skrzyżowania z ul. Lipowską do granicy z Bielskiem-Białą. Te roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku – powiedział.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto