Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Łąki kwietne w Bielsku-Białej znajdą się w nowych miejscach

KLM
Łąki kwietne w Bielsku-Białej. Przesuwaj za pomocą gestu lub strzałką, by zobaczyć kolejne zdjęcie
Łąki kwietne w Bielsku-Białej. Przesuwaj za pomocą gestu lub strzałką, by zobaczyć kolejne zdjęcie Paweł Sowa/ Wydział Prasowy UM BB
Cztery kolejne łąki kwietne znajdą się w Bielsku-Białej. Jak informują bielscy urzędnicy do łąki, jaka jest już przy ul. Żywieckie Przedmieście dołączą tereny przy ul. Żywieckiej, w dzielnicy Kamienica oraz nieopodal centrum handlowego Gemini Park.

Temat łąk kwietnych poruszył w sierpniu 2019. r. bielski radny Konrad Łoś. Argumentował, że taka łąka kwietna, antysmogowa, to taka specjalna mieszanka roślin, która doskonale nadaje się do stosowania w pasach drogowych pośrodku jezdni, jak i na poboczach. Zaapelował o to, by miasto rozważyło nasadzenie takich łąk. Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej wskazał wówczas w odpowiedzi, że ok. 10-arowa łąka kwietna znajdzie się przy ul. Żywieckie Przedmieście (był to to zwycięski projekt osiedlowy Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2019), a miasto wytypowało już miejsca, w których łąki kwietne pojawią się 2020 r.

Teraz, w czerwcu 2020 r., jak zapowiada naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj, w planach wydziału jest stworzenie łąk kwietnych w trzech miejscach – przy ul. Żywieckiej naprzeciwko elektrociepłowni, na skrzyżowaniach koło Centrum Handlowego Gemini Park i przy pętli autobusowej w dzielnicy Kamienica.

- Łąka przy ul. Żywieckie Przedmieście została wysiana w zeszłym roku. Chociaż na wiosnę nie było zbyt dużo wody, to jednak roślinność ruszyła i robi się coraz bardziej atrakcyjna – przyznaje Wiesław Maj. Zapowiada, że miasto planuje nowe lokalizacje łąk kwietnych. Ich wysiewy będą trwały we wrześniu lub październiku, bo tak doradzają specjaliści. - Nowymi łąkami kwietnymi będziemy mogli cieszyć oko w przyszłym roku - wskazuje naczelnik bielskiego wydziału.

Przy okazji tematu łąk kwietnych wraca kwestia wykoszeń, których brak budzi kontrowersje. Bielscy urzędnicy podkreślają, że wykoszenia prowadzone są na bieżąco. - Nie możemy zostawić miasta zachwaszczonego, a taki byłby efekt. Wykoszenia są prowadzone pod naszym nadzorem. Każda decyzja wykonawców utrzymujących zieleń miejską jest konsultowana z Wydziałem Gospodarki Miejskiej – tłumaczy naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Odszkodowania i nowe miejsce dla działkowiczów w Trzebini

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto